C3 1.1 HFX studený se dusí

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

C3 1.1 HFX studený se dusí

Příspěvek od roman1648 »

Kluci po startu když se chci rozjet a šlápnu trochu na plyn tak se auto zadusí a někdy i motor zdechne, na první pohled jsem nic nenašel,v závadách samozřejmě nic ( Diagbox ) , je to už ta novější verze s klapkou bez sólo krokového motorku na volnoběh
Výkon a chod vše cajk, 140tis.km
Kolega mi říkal že tyto motory jsou přesně na tohle potvory že prostě po startu to nechat půl minuty minutu běžet a pak v pohodě,což je pravda,opravdu se to tak chová ale vysvětluj to mladé holce že je to ne závada ale vlastnost..
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

Na C3 1.4i mi podobnou věc dělaly přicpané 2 vstřiky. Trochu se ohřál motor a závada byla fuč.
Vyndal jsem všechny vstřiky, prohnal je acetonem a bylo to cajk.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Aha ok, ono to fakt blbne jen tak 30s po startu pak už ne, je to nějakej dovoz tak kdovi jak dlouho to stálo...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Môže to byť vstrekmi, na jednej 206ke som kedysi videl podobný problém. Majiteľ to nechcel riešiť tak jazdil roky s tým, ale raz mu to začalo ísť na tri valce (vstrek KO cievka) tak chcel vymeniť rovno všetky štyri vstreky. A odvtedy okrem toho že to už išlo na štyri tak zmizol aj popisovaný problém po štarte. Nepíšeš aký to je r.v. ale väčšinou tieto autá nemajú palivový filter a vstreky dostávajú zabrať. Alebo ak to dlho nejazdilo tak možno stačí natankovať nový benzín a poriadne to prebehnúť.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to rok 2008 už ten novější typ škrtící klapky, vstřiky zelené Valeo
Zkusím nalít čistič a nový benzin
Díky za tip
Odpovědět

Zpět na „Citroën“