Sharan / Alhambra | Výměna motoru - 85kW za 96kW nebo 74kW ?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Sharan / Alhambra | Výměna motoru - 85kW za 96kW nebo 74kW ?

Příspěvek od rsakmichal »

Ahoj, dostala se mi pěkná Alhambra pod ruce co má výbavu, není schnila. Je přesně 20 let u jednoho a toho samého majitele. Takže ji chci zachránit, auto normálně jeden, výkon má, tahá, jen mu někdo dělal hlavu a blbě. Nehodlám to řešit. Prevodovka rádi jak má, nehuci funguje.

Moje otázka zní. Je stejnej motor ASZ Fabia, Leon, nebo Octavie. Popřípadě ATD 74kW … jde o to ze tu mám dost motory tohoto typu. Ale před 10 lety jsem snekym řešil výměnu motoru u Alhambry-Sharana za typ motoru z Octavie nebo Fabie. Je tam něco jinak než i Octavie ( u Fabie chápu servo apod. Ale dá se to preskladat … Nebo jsi to pletu s 1,9 TDI T5 kdy se dával swap na 96kW motor ? Dekuju … Chci se do toho pustit co nejdriv …. Diky
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Otázka jestli chceš holý motor a na něj navěsit komponenty z vozida tedy primárně vstřikovače a turbo kvůli sw, nicméně ASZ z O1 x Fabia 1 jsou jako primárně rozdílné a to zejména komínkem olejového filtru velký x malý.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Olejovou vanu,vstřiky,komplet olejovy filtr, víko ventilů, a ještě tuším ( tím si nejsem jist ) kryt rozvodu noooo a na některých jeden závit pro držák na boku a můžeš tam Octavii dat.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

85kw sag má těleso na velký olej filtr a to musíš zachovat kvůli místu
Naposledy upravil(a) Vici dne 28 srp 2021, 12:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sniper--
Aktivista
Příspěvky: 2867
Registrován: 17 led 2009, 12:53
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od sniper-- »

Vici píše:85kw sag má těleso na malý olej filtr a to musíš zachovat kvůli místu
Vici konkrétně 85 AUY má velký filtr. Osobně jsem do SAG dával 77kw z romstera (malý filtr) a čidlo otáček ještě klasika.

Jinak v podstatě je to úplně jedno jaký PD to je, bude tam pasovat každý příčný s čidlem otáček v bloku za předpokladu že se komponenty nechají z původního
autoservis pneuservis.
Tel.774 225538
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Jo blbě jsem to napsal - je tam velky. Opravím
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“