Jak zjistit stav demontovaného motoru.

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Josefbmw
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2018, 12:03
Bydliště: Benešov u Prahy

Jak zjistit stav demontovaného motoru.

Příspěvek od Josefbmw »

Dobrý den.
Chtěl bych poprosit, jestli máte někdo zkušenost jak poznat stav použití či vydechnutí u vymontovaného motoru z vozidla. Jedu pro něj docela daleko. Jedná se o motor BMW 540i rv. 1994 a údajně by měl mít najeto jen cca 150tis km.
Děkuji za případnou odpověď
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No při 150 by měl být jeďte hliník bez hloubkové koroze.

Jinak stav jediné baterku , startér a merak komprese a zatočit změřit.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Josefbmw
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2018, 12:03
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Josefbmw »

Komplikace je, že je demontovaný z auta, které už nemá.
Motor je na paletě, teď jak zjistit zhruba stav či jít do rizika zajíc v pytli. Ručně s tím zatočím jestli není chycený, ale jinak asi víc nejsem schopen?
Nebo existuje nějaká indicie?
Děkuji
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Vytočil bych svíčky, to by mohlo taky napovědět.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

150 na 540i nie je nič, čiže by mal byť cajk. ALE tieto motory sa využívali na trasy, naviac rv 94 / 150tkm = OJEB ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Však já vím (teda nevím ale předpokládal jsem) ze je na paletě startér baterku merak komprese.
Když člověk chce muže motor na paletě i nastartovat ( ale to bych u tohoto nechtěl dělat) ale změřit půjde.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Otázka je, v jakém prostředí motor byl uskladněn a kdy běžel naposled. Určitě vytočit svíce a kouknout na jejich stav. Potom stříkačkou do každého válce dostat nějaký olej, aby to nešlo na sucho a zkusit motorem otočit ráčnou bez svíček, následně se svícemi. Určitě kouknout na olej, jestli to není cappuccino. A pokud majitel bude souhlasit tak kouknout pod víko ventilů. Ale už vidím, jak se bude kroutit, že to nebude rozebírat.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Prohlednul bych oddech motoru a svíčky/barvu/, pokud tam nějaké jsou. Jinak samozřejmě komprese je základní ukazatel, bohužel u odstaveného motoru oreznou u otevřených ventilů sedla a ventil sám.Takže se často odsoudí bezvadný motor k tomu skončit ve šrotu.. Možná vypustit kus oleje a kouknout co je v tom za sračky a jaký byl asi majitel pečlivka. Někdy, když tam není potrubí lze u otevřeného ventilu za něj vzít, zda nekloktá ve vodítku. Jinak ale je to loterie, protože aní protočená šála se v klidu nepozná, takže případné klepání se neodhalí. Serioznost prodejce je hlavní trumf při prodeji..Každý ví, jak se k sobě často chováme....
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

nebolo by lepsie dohodnut sa z predavajucim na nejakej garancii napr zaplatim 50% ceny zvysok po namontovani a odskusani? alebo som fakt velky opimista???
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No byl jsem podobný optimista a dnes mám mezi lidmi hrubě nepříjemnou částku která mi občas chybí a od tě doby jsem jasný pesimista
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nikdo ti nedá záruku na 30 let starej motor, leda tak blázen nebo by to ten prodávající musel mít fakt ze svého auta,ale i tak, toto je opravdu kup hop a nebo trop (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“