motor Mercedes 2.5 td 110kw pětiválec 20-ventil

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
fiatfiat
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 06 pro 2017, 23:16

motor Mercedes 2.5 td 110kw pětiválec 20-ventil

Příspěvek od fiatfiat »

Pěknou neděli přeju, mám na vás odborníky zase pár otázek.Docela mě zaujal předkomůrkový motor 2.5td 110kw 20-ventil od Mercedesu.Bohužel ho nikdo z lidí okolo mě nemá a tak jsem kouknul na internet a něco jsem o něm našel a motor jako takovej se jeví jako držák, kterému nedělá problém najet i 800tkm.Jenže je to předkomůrkový motor a ke všemu má 4-ventily na válec a taky poměrně vysoký výkon u takovéhleho typu motoru, a tak mě zajímá jak je na tom se spolehlivostí hlava motoru, jestli praská?Zkráta bych chtěl znát vaše zkušenosti, jestli už se někdo s prasklou hlavou setkal osobně.Předem děkuji za odpovědi.
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Příspěvek od volvo pan »

jo to bejval chvalenej motor,akorat měl jeden problém.Kasli..rezatou,jako každej mb :) ale našly se asi i vyjímky..Poslední zachvěv předkomurky před cdi,2,7 cdi z tý 2,5 přimo vychazelo,mam pocit. A to mega dá ve sprinteru.Ten přibuznej 3l,co byl v mamutu je taky prej dobrej a tam je hlava delší a 130kw. Jen si lehce pamatuju něco o řadovym el řizenym čerpadle a nějaky podtlakový ventily asi v tom čerpadle,že to nikdo neumí natavit,spravit,atd. Musí to běžet na volnoběh pravidelně,jinak problem. Víc nevim. Ono to taky moc nebylo,v cečku vrchol diesel takže drahý,tudíž málo,ve 124 ještě a jen chvili bez turba a taky tenkrát drahý a v masařce to možná nebylo vubec a jestli jo,tak hodně málo. Takže vzorek spolehlivosti dost bídnej. Každopadně zajímavej motor,jen počítej,že to potahne až v otáčkách a do max to pude taky vejš.Tipuju,že to potáhne klidně do 5ti.
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“