bezkontaktní myčka

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

bezkontaktní myčka

Příspěvek od rubensis »

jaké máte recenze, na bezkontaktní auto-myčku, laserwasch? :o
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jestli myslíš tu v Brně na Popelové, tak tady dole máš odkaz a obrázek si udělej sám.
Já mohu jen dodat, že mytí tam stojí nesmysl. Bývalý kolega tam jezdil.
Já osobně vidím výhodu jen v tom, že nemusíš vylézt z auta.
První co mi příjde divný, mytí podvozku cca 1 metr od boku auta pomocí vodního děla, no nevím nevím. Moc důkladně to asi neumyje.
Za druhé, žádná aktivní pěna, jen šampón který hned stéká.
Za třetí trysky jsou odhadem tak cca 75 cm od auta, jaký to asi může mít tlak vody na karoserii.
Upřimně jestli jsi z Brna či okolí zkus nové micí boxy u Globusu, osobně jsem je ještě nezkoušel, ale v Blansku máme nové mycí boxy a máš tam aktivní pěnu v extra pistoli.
Dále mytí horkou vodou s mikropráškem, klasický oplach vysokým tlakem, vosk a nakonec demineralizovaná voda. Osobně vosk nepoužívám, ale aktivní pěna, navíc pěkně hustá a teplá voda s mikropráškem udělají své, jen se u toho trochu smočíš, ale umyješ si i podběhy a kola a i ten spodek auta tou pistolí opláchneš určitě lépe, když se zvohneš, než těmi tlakovými děly metr od auta.
Za cca 90-100,- Kč jsem schopný to auto celkem rozumně umýt včetně kol a podběhů, zato nekoupíš ani nejlevnější mycí progam v obyč myčce, natoš v laser woshu.
Auto mám ošetřené kvalitním voskem, takže mytí cca 1x týdně je úplně v pohodě a špína jde pěkně dolů.
Ode dne kdy mi myčka v Blansku poškrábala nový lak a reklamaci ignorovali, tak jezdím pouze na mycí boxy.

https://www.youtube.com/watch?v=7nkUwp2 ... %20YouTube
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od rubensis »

tu nemyslím, pusti si video laserwasch,Troubsko-Veselka, trochu rozdíl, ne? kámoš tam jezdí a je velice spokojen. :)
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Jakákoliv automatická myčka s přednastaveným programem je nesmysl za nesmyslný peníze. Pro extrémní lenochy, pro úplně levý lidi, nebo na půjčenej služebák asi dobrý, ale levněji a důkladněji to vždy umyješ ruční vapkou v mycím boxu.
favo píše: Dále mytí horkou vodou s mikropráškem, klasický oplach vysokým tlakem, vosk a nakonec demineralizovaná voda. Osobně vosk nepoužívám, ale aktivní pěna, navíc pěkně hustá a teplá voda s mikropráškem udělají své, ...

Auto mám ošetřené kvalitním voskem, takže mytí cca 1x týdně je úplně v pohodě a špína jde pěkně dolů.
Jen pozor na to, že ten mikroprášek bývá dost agresivní chemie a docela to smývá vosk, takže s navoskovaným autem bych se toho snažil vyvarovat. Osobně to na mycí box jezdím jednou týdně na rychlo spláchnout jen vodou + aktivní pěkna + spláchnout demi vodou a jednou za měsíc/dva auto umeju pořádně ručně rukavicí a šampónem.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Díky zy tip, dám si na to pozor. Prodejce kosmetiky mě sice upozornil, že aktivní pěnou jde životnost vosku dolů, ale je dobré vědět že i ten mikroprášek tomu nepomáhá. Naštěstí u navoskovaného auta není ani tolik potřeba, takže jej asi taky vynechám.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

rubensis píše:tu nemyslím, pusti si video laserwasch,Troubsko-Veselka, trochu rozdíl, ne? kámoš tam jezdí a je velice spokojen. :)
Tak ti nevím, ale ať jsem našel jakékoliv video spojené s laserwash, tak se vždy jednalo o stejný systém jako na videu v mém odkazu.
Poprosím tedy o odkaz na to video co doporučuješ.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od rubensis »

https://www.d-oil.cz/wwhttps://www.d-oi ... 838618.mp4 stránka není dostupná, klikni na doil.
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Vždyť je to úplně to stejný co je v Brně a na odkazu odemne, stejnej systém oplachování auta.
A propó, ten Mercedes na videu je těžce navoskovanej, nebo má na laku keramiku, takže na jeho umytí by ti stačil i kýbl vody a polít ho.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Bezkontaktní myčky to nikdy neumyjí jako kýbl a rukavice, nebo kartáčová myčka, která jako bonus i umí poškrábat lak.
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Souhlasím s favem, ta vapka v Blansku je asi to nejlepší co v okolí je.

Ale od té doby co jsem nahodil keramiku tak umývám za 20 kč kdekoliv. A pouze vodou.
S2 CFGB DSG
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“