Otazka do buducna ohladom EDC15

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Otazka do buducna ohladom EDC15

Příspěvek od ferdy91 »

V prvom rade som zaciatocnik nie profik tak sa ospravedlnujem za svoje chyby.K veci nastudoval som si xyz veci k chipovaniu nechcem sa stym zaoberat profi len sebe ucit sa a znamym preto mozno vacsina ludi by povedala nech to odnesem inym.Ale podme ku korenu.Mam galleto 1260 aj winols aj vagsuite vpodstate som sa s tym trosku bavil aj imo kalkulator.Nahodou ked som robil kamaratovi auto pozeral som ze ho ma chipnute tak som si jeho chip stiahol hlavne koli uceniu.Pred nedavnom som sa dostal ku totoznej jednotke ako mam ja sry zase jedna sa o o1 81kw asv cize mal som 2 totozne jednotky kedze svoju original som nechcel hlavne koli pokusom ohrozit a poskodit.Tu novu jednotku som si imo vyhodil von softwarovo nahral novu eeprom vsetko super jednotka komunikovala.Cely vyteseny som zacal nahravat tu kamosovu mapu rovno do tej jednotky.Pekne nahralo vsetko preslo vravim si super hotovo.Ani som ju nedaval do auta len tak skusim cez vag com nacitat a nic nic a nic v tom ma oblial pot.A uz som vedel ze je zle.Nasiel som si na nete cely postup ako dostat edc15 do boot modu to sa mi aj podarilo.Dalej sa mi podarilo vycitat to novu mapu z nej avsak pri zapise povodnej mi vzdy vyhodilo chybu proste vobec pohnut pekne pisalo ze maze a nahrava novu pritom nikdy nic neprepisalo a ta nova mapa v nej ostala.Skusal som rozne postupy niekto pisal ze aj male napatie robi zle na zdroji som si dal ci 13 14V bez zmeny.To som vylucil.Konec pribehu skoncila v kosi nakolko po 4 hodinach boja som uz stratil nervy a zlomil ju doslova na 5 casti.
Teraz otazka ku starsim skusenejsim.
1: Mapa bola z oct1 1.9tdi 81kw ale nie ASV ale starsi typ resp. predface prepodkladam ze to bol cely problem toho ze som chcel nahrat mapu zo starsej rj na novsiu a preto sa brickla ale preco sa nedala prepisat mi nejde do hlavy nijako.
2:Urcite po 1 zlom pokuse sa nebudem uplakavat ze co som vystrojil a chcem to skusim este raz.Moja otazka ked mam jednotku cislo 038 906 012 cl predpokladam ze nemusi byt presna ta ista co zohnam ked si s nej samozrejme vyberem immo a bude poface ako mam ja mala by fungovat? Prepokladam
3:Aspon cena utechy auto startuje jazdi aj napriek pokazenej rj ktora bola testovacia cize to nebolo az take strasne :P :P
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Problém bol vo flash. Že si mal s koncovými písmenami AB? S flashkou ktorá končí týmito písmenami má problém zapísať aj programátor, aj keď ju máš odpájkovanú, alebo ju ani nezapíše. Musíš kúpiť s písmenami BB (napr. 29F400 BB) a nebude problém, budeš môcť zapisovať aj v boot móde.
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Nedalo mi to tak som dnes opat laboroval viem kde nastal samotny problem toho vsetkeho
Mapa ktoru som nahraval bola uplne z inej jednotky dokonca ineho auta z VW passata a dokonca PD 85kw nuz moja chyba a tudiz som asi zlbol celu jednotku az sa jej nechcelo uz vobec ked by som tam nahral tu jednotku co tam ma byt tak by to asi slo nabuduce budem uz vedet
Cip som nekukal vobec ☺
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“