Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od sixell »

Zdravim vespolek.Potreboval by poradit ohledně octavie 1..1.6mpi 75kw rok 04...koupil sem to 2 tydne z5.Je to na lpg ,vse tak nejak funguje.Nastartuji na benzin,pak se to samo prepne na lpg a pohoda.Vcera sem si rikal ze vyjedu zbyzek benzinu,nevim jak je tam dlouho a natankuji nový!Tak sem vypnul lpg a trada na cestu.A maler byl.Za cca 8km mi to 3x za jizdy chciplo,docela nepříjemný pocit.Jeste že nebyl zaden provoz..Aby dojel,tak sem zapnul lpg a zase to jelo.Takze mám tedka velke obavy co s tim.Nevite na co se zaměřit?Dojít mi lpg ,tak je to průser.
Moooc děkuji za odpověď..Asi lpg by to nemelo mit nic spolecneho.Ale nevím (crazy) ,,ted sem se 2 roky trapil z bmw,zaplat buch ze sem se ho zbavil.Tak si rikam,koupim si neco spolehlivého a ono nee..Nakoupi sem olel,všechny filtry a budu to měnit ale tohleto je neco nad me sílí...[/i]
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Začni benzínovým filtrem a novým benzínem s aditivama. Až to vyzkoušíš a bude to dělat to samé, tak se bude pokračovat. Ten starý benzín je hnus.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Richi
Přispěvovatel
Příspěvky: 701
Registrován: 29 bře 2008, 07:25

Příspěvek od Richi »

Kdysi jsem měl Cromu na LPG, ta má nádrž na asi 70l benzinu.
Aby neblikala kontrolka, musel jsem vozit alespoň 25l benzínu, alespoň co si tak vzpomínám. Moc jsem benzín netankoval. A na benzín to nejelo potom vůbec.
Hadičky v nádrži zkřehlé jak ze skla, gumový simering mezi košem a čerpadlem jak z modelíny a místo benzínu něco co smrdělo jako nitroředidlo.
Zvláštní, co za sračku se dokáže udělat z benzínu za poměrně nedlouhou dobu.
Oc1 81kw, kategorie veterán. Už není mezi námi.
Oc2 BKD.
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Příspěvek od sixell »

Tak sem dneska natankoval 98 ale neměl sem cas to vyskouset.Spis odvahu.Všude byl provoz,tak sem nechtel pokouset štěstí že to jede.
Ale vim,že se tomu nevyhnu..Filtr určitě vyměním , snad to nebude problém..Jelikož se mi už na benzin rosvitila kontrolka,tak sem vzal 20lit,at se to naredi,tak snad to pomůže...dam vědět jestli to nylo benzínem ale nedivil by se tomu.,,spíš by to bylo super..no uvidim :roll:
octavia 1.9 TDI 81KW ,
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

cheš benzin bez problemov? prevadzkuj ho na benzin. hototvo bodka. ak na to nemas a kupiil si to s lpg tak trp a investuj.
sorry ale fakt nie som zastanca plynu. problem za problemom
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to přesně tak, 95% plyňáků co přijede s nějakým problémem vyřeší natankování nového benzínu, lidi jsou šetřílci a jezdí jen na plyn, v nádrži rok nebo víc starej benzín...nedávno Roomster HTp a vstřiky KO..
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Příspěvek od sixell »

Nevim jak dlouho tam ten benzin byl.Natankoval sem novy tak uvidím.,,Ale ještě před tim chci udělat ten filtr.Pochybuji že byl menen..Dam vědět, jestli se neco změnilo.
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jj, zkus, pak ho pilkou na železo řízni ve svěráku a uvidíš jak vypadá vevnitř, on to nikdo moc nemění a ten papír uvnitř se kolikrát úplně rozpadne a ucpe kde co..
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Proto je základ dávat kvalitní, když se to často nedělá. Dávám Mann nebo origo.
Nicméně pojezdi, pokud to půjde na ten starý, než dáš nový. Ať co nejvíce svinstva zůstane ve starým.

.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Příspěvek od sixell »

Čau kluci...tak zaplať buch ,natakovani novyho benzinu 98 pomohlo😃,,jezdim už druhej den na benzín a zatím bez problémů..Takže vsem moc dík za užitečný rady.Filtr už mam koupený, takže o víkendu budu menit a zakoupil sem i aditivum.Tak snad bude chvíli klid...ještě jednou dík
octavia 1.9 TDI 81KW ,
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Re: Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od sixell »

Tak se opět vracim k danemu problemu. Po natankovani a pridani aditiv,vše v pořádku,najeto přes 300km ale dneska opet mi to za jizdy chciplo. Je možné ze mi to dělá jen když mam min než čtvrtku benzinu v nádrži?Natankoval sem a pak už zase o.k.no zatim :?
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od mirek999 »

Vyměnil jsi ten filtr? Jak jsou na tom svíčky? Udělej všechny tyto základní věci a pak se budeme bavit dál. Stejně, pokud to auto máš chvilku, tak toto všechno zahrnuje prvotní servis po koupi auta. Nikdo Ti neřekne přesně od stolu, co tomu je.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Re: Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od NOVON »

sixell: Tohle mi dělala O1 2.0 MPI.Jak bylo pod 1/4 nádrže paliva tak chcipala.Problem byl palivová jednotka v nádrži,sem tam si to někudy cuclo vzduch..
Jinak,pokud chceš ať to auto funguje na obě paliva,tak přepínací teplotu nechej zvednout na 45-50 stupňů a stridej paliva 3:1 (3 nádrže plynu vs. 1 nádrž benzínu..Toto vyzkoušeno a problémy nejsou.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Re: Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od sixell »

Tak prvotni servis proběhl. Novy olej shell helix ultra 5w 40,filtr jak olejovy tak i na benzin a samozřejmě vzduchovy a kabinovy filtr.Porad mám po ránu zamlzene čelní sklo. Myslel sem že to kabinovym filtrem odstranim,ale nee.Nejakej nápad?S tim benzinem je to pořád stejný, jak je míň než 1/4 tak to začne chcipat...co myslíte, jak už mi tu poradil jeden člen ohledně vymeni palivovy jednotky.,,To mi přijde asi tak nejak rozumný??Da se zjistit,jestli funguje a nebo nee?je tam plavak v nádrži ale do toho moc nevidim.Pomuze když ho vyndam a dam z5?jestli neni zaseklej nebo tak neco
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Re: Octavia 1.6mpi chcipa za jizdy

Příspěvek od optimista »

Skôr nez to začneš rozoberať si zisti ci sa to este da kupit brat ma do práce a4 1.8 benzin 98 rok a nikde ani v wv u nas nevie zohnať tie harmonikové hadice čo su vnútri nádrže a už kvôli tomu prerobil celú jednotku čerpadlo ma v kufri všetko funguje len smrdí benzín v kabíne
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“