Octavia 2 1.6mpi spojka?

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Octavia 2 1.6mpi spojka?

Příspěvek od jofa »

Zdravim pani, mám ešte jeden problém s autom,a to su rozjazdy. Z 10 razov sa rozidem plynulo asi 2x, väčšinou pri rozjazde auto ako keby sa pridusilo a trhne,cize rozjazdy su katastrofa. Preradovanie z 1 na 2 takisto nic moc,dalej uz je to v pohode celkom. Niekedy je citit pri rozjazde take jemne trhanie aj za tepla,ked to je studene tak to obcas doslova trha ako ked je pritlacak zly ale nie vzdy. Na diagnostike som to mal,na nic sme neprisli,motor ide inak pekne.ked skusam rozjazdy na volnobeh bez plynu tak si motor prida sam plyn takze nejaku elektronicku chybu som vylucil,skor by som to videl zrejme na tu spojku. Ma niekto nejake skusenosti s tym ci by to mohla robit spojka,pripadne na co sa mam este pozret?kod motora je BGU. Vymenene sviecky,benzin 95 sem tam 98 pravidelne s VIFkom,problem bol aj prestym nez 95ka presla z E5 na E10
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Taky mi to trhalo při rozjezdu. Výměna sady spojky a spodní dělený silentblok v napravnici problém vyřešil. Spojka je za hubičku. Silentblok jsem bral origo ze škodovky a ten vyšel na 2 litry. Jeden puk po litru. Nalisování silentbloku na autě pěkný voser. Proto jsem radši volil origo, ať se hned neškubne.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Ja mam podozrenie na tu spojku,pozrem este tie silentbloky..ono sa to tvari ako keby spojenie motora s prevpdosvkou nebolo plynule ale ako keby sa v urcitom momente naraz spojili...auto ma 250tkm,predchadzajuci majitel spojku nemenil,ja som 2.majitel.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tak to má už nárok na výměnu.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Myslis ze by to mohol robit aj zotrvak?na jednom fore som cital podobny problem a ze mal nerovnomerne opotrebovany zotrvak a lamelu..
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Základ bude rozhodit to a pak se uvidí. Ale k setrvaku se moc nepriklanim. Já měl uvolněný střed na lamele, takže tomu kopání při rozjezdech to určitě přispělo. Nicméně, začni silentama a potom spojka. Stojí drobné, tak bych určitě udělal výměnu. Přeci jen je to velké auto a malý motor, tak o to více dostává spojka zabrat.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

No presne tak to aj spravim,pozre tie silentbloky a potom spojka,uz si zasluzi vymenu.vdaka za radu
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“