VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mesi3
Přispěvovatel
Příspěvky: 199
Registrován: 19 lis 2012, 17:33
Bydliště: Hradec Králové

VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od mesi3 »

Ahoj,

řeším drobný problém na Passatu 3.6. Při rozjezdu občas tak neohrabaně cukne. Probírali jsme s panem Sixtou možné příčiny a ten nás upozornil na to, že pokud se auto samo bez cuknutí rozjede a přeřadí na dvojku a jinak převodovka funguje jak má, že by mohla být příčina v uložení motoru nebo v poloosách. Ty jsme zkontrolovali a všechno je OK.

Co jsem řešil dál a našel i u něho na stránkách je, že tento jev může způsobit snímač G251 podélného zrychlení. Chtěl jsem pomocí Super vagu udělat základní nastavení, ale přitom jsem narazil na problém.

Tento snímač v měřených blocích v jednotce parkovací brzdy vykazuje nezvyklé chování. V bloku 004, je ve čtvrtém poli aktuální hodnota podélného zrychlení. Pokud vozidlo stojí rovně měl by být velmi blízký nule. Problém je v tom, že občas nahodile skočí na hodnotu -12 m/s^2. Což by v praxi znamenalo, že vozidlo velmi prudce brzdí. Tato hodnota je naměřena i za jízdy, tj. třeba -10m/s2. A nesmyslně to někdy osciluje mezi nulou a 12 nebo se k těmto hodnotám přičítá/odčítá skutečnost.

Zkoušel jsem zadat login a následně udělat základní nastavení v ABS jednotce, to se sice občas spustilo i podle návodu napsalo, že test běží ale nedokončil se.

V jednotce elektronické ruční brzdy se mi ani jednou nepodařilo zákl.. nastavení zahájit, vždy jsem obdržel hlášku "chyba".

Teď tedy moje otázka, základní tohoto snímače dělat v jednotce ABS nebo elektronické ruční brzdy (obě jednotky to nabízí)? Dále setkal se s tím někdo? Je tento snímač obsažen v jednotce ESP/ABS? Nikde jsem jej totiž nenašel samostatně. Mám log za jízdy (není na něm ani jednou brzděno, pouze sundaná noha z plynu)

Jednotka ABS, motoru, převodovky bez závad (i po týdnu ježdění)

V příloze jsou čísla jednotek ABS, motoru, elektronické ruční brzdy, převodovky + LOG

Díky! :) :)
Přílohy
passat.zip
(439.18 KiB) Staženo 51 x
Oktávka AHF 185 HP / 428 N.m - POWERED BY DIESELPOWER - Sold
MB E63s 585 HP / 800 N.m- Série
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Re: VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od Source »

Snímač je obsiahnuty v ABS, ale tým snímačom to nebude.
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
mesi3
Přispěvovatel
Příspěvky: 199
Registrován: 19 lis 2012, 17:33
Bydliště: Hradec Králové

Re: VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od mesi3 »

Děkuji za radu že to nebude snímačem, ovšem si zapomněl napsat čím by to teda mohlo být. :)
Oktávka AHF 185 HP / 428 N.m - POWERED BY DIESELPOWER - Sold
MB E63s 585 HP / 800 N.m- Série
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Re: VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od Source »

Riesim dost rovnaky problem na 3.2 golfe ktory ma kamarat, snimac g251 tiez obcas hadzal nezmysli, dal som tam z mojho auta, kde to nerobilo problem. A robi to iste stale. Daj dole konektor z mechatroniky ci v nom nemas olej
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
mesi3
Přispěvovatel
Příspěvky: 199
Registrován: 19 lis 2012, 17:33
Bydliště: Hradec Králové

Re: VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od mesi3 »

Díky, kouknu. U tebe tam byl? Po vyčištění Ok?

:)
Oktávka AHF 185 HP / 428 N.m - POWERED BY DIESELPOWER - Sold
MB E63s 585 HP / 800 N.m- Série
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Re: VW passat B7- 3.6l - BWS - cuká při rozjezdu

Příspěvek od Source »

U toho auta čo to rieším tak ano bolo ho tam dosť, po vyčistení asi 40km ok, potom to začalo šklbať znova. Pravdepodobne to je poškodená mechatronika
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“