Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Ahoj vespolek,

Hledám u motoru CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem? Jak je na něm zajištěné odvětrání skříně?

Zvedneš měrku a pulzuje opar, je fakt, že jsem to zjistil pod baterkou po tmě a při á 10stC, ale vyděsilo mě to, protože něco takového jsem vidíval před tak 25lety na vydechlinách, co se tenkrát vozili z "venku".

... ale toto je 2015 s něco přes 100tkm od 60tníka z Tirol, serviska do posledního metru.

Dík za rady!
Díky a pěkný den.

Charvát
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od slovacek.milos »

v případě že provádíš kontrolu provozních kapalin je to stejné jak před pětadvaceti lety, otevřeš víko motoru skontroluješ hladiny

pokud to děláš blbě za provozu motoru může tě něco vyděsit, syčet, prskat i klidně vybouchnout,

mě osobně výbuch v motorovém prostoru nijak nerozhází :oops:
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od hansdob »

za 6let v D s duchodcem na výlety jen 100tkm to mě baví ............. je to první čemu bych nevěřil.


no ted k dotazu. Dýchá hmm jak moc?? časté regenerace??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

hansdob píše: 21 říj 2021, 11:47 za 6let v D s duchodcem na výlety jen 100tkm to mě baví ............. je to první čemu bych nevěřil.
není to důchodce, je mu kolik mě :wink: a je to rakouský Kitzbühel, 123tkm přesně, nevím kolik kdo jezdí, načetl jsem si auto na místě a kilometry sedí, chyby nepíše žádné zásadní, serviska sedí, před nákupem mi ho v Porche i zvedli. Tož to k tomu věření :wink:
hansdob píše: 21 říj 2021, 11:47 no ted k dotazu. Dýchá hmm jak moc?? časté regenerace??
těžko říci, zatím jsem dnes jen umyl, zvedl a vyměnil olej a filtry, chtělo to... vytáhneš měrku na studeném nic hmatatelného, ale jak se zahřeje, je vidět i za denního světla, že dýchá tam a zpět tak 1 - 2cm z měrky lehký olejový opárek :shock: každopádně jsem si všiml, že mění otáčky, přidává si sám a když se zvednou, z výfuku jde světle šedý kouř, jako když motor žere olej, ale to by snad kat pustit neměl? :roll:
Díky a pěkný den.

Charvát
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od jericho-3 »

Začni s tím odvětráním, když to jde tam i zpět je divné. pokud nedýchá jej jeden válec .Změřil bych tlaky motoru , popřípadě u teplého vyndal žhavku , píst na pálení a zkusit do válce fouknout a poslouchat ...
nepropadat panice...
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od anydraj »

Tam a zpet
Netesni kruhy, co jineho by to asi delalo,
kdyz odvetrani bude OK
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od hansdob »

Světle šedý kouř zvedlé otáčky. Hmm myslíš pokus regenerovat a nízká teplota oxy katu?? Zase obvykle toto je projev opotřebení ( trvale krátké trasy nebo vyšší nájezd Km)

Jinak ano dýchat dolu muže asi jen kruhama ale otázka jak moc no……..

Jak často regeneruje?? Po kolika KM?? Přibývá olej??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Dneska jsem potkal na benzince paní s novým Touranem, naštěstí 1.6TDi, i když 81kw, říkala, že ho má půl roku a když jsem ji poprosil, na co se potřebuji kouknout, ochotně otevřela motor. Z měrky pulzoval olejový opárek víc než mě :shock:
Díky a pěkný den.

Charvát
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

hansdob píše: 23 říj 2021, 13:16 Světle šedý kouř zvedlé otáčky. Hmm myslíš pokus regenerovat a nízká teplota oxy katu?? Zase obvykle toto je projev opotřebení (trvale krátké trasy nebo vyšší nájezd Km)
jj, to by mohlo být
hansdob píše: 23 říj 2021, 13:16 Jinak ano dýchat dolu muže asi jen kruhama ale otázka jak moc no……..
píšu výše, nový touran a dýchá stejně
hansdob píše: 23 říj 2021, 13:16 Jak často regeneruje?? Po kolika KM?? Přibývá olej??
to musím zjistit, ale zatím jsem to zozebral a čistím od karbonu, jenže ho tam zase tak moc není
Díky a pěkný den.

Charvát
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od marfan »

Len ten touran má generačne iný motor asi EA288 a ty máš EA189.

Mne to dýcha tiež na dvojlitry, ale žerie to olej tak ako skoro každý 135kw.
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Ano, jak píšeš, koukal jsem na 1.6 81 a já mám 77kW, tedy co jsem vyčetl, ale primárně jsem vyšel z toho, že to nebude "dýchat" spodem přes kruhy, ale soudruzi v NDR zase něco vymysleli speciálně :-?
Díky a pěkný den.

Charvát
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od Pepíček »

Hele za chodu motoru nevyndavej měrku oleje, protože olej se kontroluje za klidu motoru. Když otevřeš víčko pro nalévání oleje, taky bude trochu lítat olej a pulzovat vzduch, když motor běží. Je to naprosto normální věc , a závadu v tom nehledej. Studenej olej dělá míň olejové mlhy, a po zahřátí může trochu prskat ven z motoru měrkou, nebo víčkem.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od Pája 19 »

Každej motor pulzuje. Když povolíš víčko na nalejvání oleje a necháš ho ležet na nalejvacím otvoru, tak může trošku hopsat, ale nesmí ulítnout. Pokud zůstane na místě, tak jen to ok.
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Měrkou, spodem, jak mnozí píšete motor dýchá, když propouští tlak pístní kroužky, když je motor "vyběhaný", tak to aspoň bylo za mých mladých let :wink: Když jsi u staré Oktávky, nebo 1000MB, nebo taky u Žigula či Mozgála vytáhl měrku, měl jsi o stavu motoru jasno. Dneska vidím, že už díky ekologickým obestavbám motorů, přestává platit i toto. Máme v rodině VW od 1.9 TDI PD, přes 2.0 TDi CR a teď 1.6 TDI CR, 5 aut a jediné dýchá to moje :cry:

Mám rozhozený vršek, odpo přijete kolega ze servisu a změří mi fyzicky tlaky na válcích, tak uvidíme.
Díky a pěkný den.

Charvát
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od tiguan2 »

Jak chceš měřit tlaky když maš rozhozenej vršek????
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“