Výpadky motoru za jízdy.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Ahoj všem,mám problém s mojí Alteou XL 1,9tdi BLS 170000km,,za jizdy v jakémkoli režimu,rychlá nebo pomalá jízda mi na chvilku cca2-4 vteřiny motor úplně přestane tahnout pak zase jede normálně.Sítko v nádrži jsem čistil,palivový filtr vyměněný asi před 6 měsíci.Nevěděl by někdo proč se to děje,je to strašně nepřijemné a nebezpečné.Předem díky všem za jakékoli rady.
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Nový poznatek,když se náhle sníží výkon motoru musím pustit plyn a znovu sešlápnout a auto jede normálně,když plyn nepustím, otáčky klesnou asi na 1000.Neví někdo co by to mohlo dělat?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od slovacek.milos »

jednou se taková závada řešila rok, několik servisů nikdo na nic nepřišel

měřila se i vnitřní kabeláž dvakrát ke vstřiků a nic OK, asi po roce už motor sem tam i chcípl,

asi vác jak po roce jsem auto projížděl a motor chcípen 3 km před domovem, uprostřed křižovatkx, na nohou papuče a mobil při zvonění chcípen jak motor, tak jsem šlapal jak cyp pěšky , při při příchodu k dílně tam stáli benga že prej auto co spravuju stojí v křižovatce, auto jsme odtáhli a konešně bla zapsána závada obvod na vstřiky přerušen, vměnila se vnitřní kabeláž a OK, vadnou kabeláž jsme proměřili a zas OK, motor šlape do dnes OK :oops:
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Díky za odpověď,dnes se objevila chyba P0471 mohlo by to souviset?Nevíte co přesně tato chyba znamená?Mám pouze OBD eleven.
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 729
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od tiguan2 »

P0471 SNÍMAČ TLAKU VÝFUKOVÝCH PLYNŮ JE MIMO ROZSAH / VÝKON
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Marek001 »

To by mohlo súvisieť ale aj nemusí. Hodnoty okolo DPF ako vyzerajú?
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Hodnota popela je myslím 47g,regenerace asi proběhla dnes,hulení z výfuku,na palubce nic nesvítí.Měl bych ten snímač vyměnit?
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Mám se podívat na nějaké konkrétní hodnoty?
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Marek001 »

Moze byt KO snimac alebo nieco s hadickami pozrel by som este ake su hodnoty protitlaku pri vypnutom motore, volnobeh a 3000 ot. ale 47g by malo byt v poriadku ak niekto s tym uz nerobil nejake pokusy. Tazko povedat ci to ma priamo suvis s vypadkami vykonu. Tie km su iste? Riesil uz niekto vstreky? (Myslim o-kruzky a sedla v sachtach) Soft je original?
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Mužeš mi prosím napsat kde najdu ty hodnoty.Jinak s motorem nikdo nic nedělal,Kilometry určitě sedi a vše je original.Jen jsem asi ve 100000km měnil právě tenhle snímač,ale to se mi rosvítila kontrolka na palubce a vypsalo to chybu v diagnostice,ale žádné výpadky.Díky.
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od reesha »

Předpokládám, že máš VCDS.
Určitě bych udělal log, nějaký souvislejší - alespoň ve chvíli, kdy víš že to udělá problém, aby bylo něco vidět.

Nalogoval bych hodnoty:
1/3/11
1/8/9
1/67/75

Zapni ve ve VCDS režim turbo.

Způsob jízdy:
- plný plyn, souvislá jízda tak, aby byla doba logování alespoň několik sekund a bylo možné něco vidět (vzorkovací frekvence není nijak extrémně rychlá)
- popř. režim, kde nastane problém

Logview je tady, kdyby někdo nevěděl:
viewtopic.php?t=1053
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Bohužel je to nevyzpytatelné,nikdy nevím kdy to nastane,někdy třeba 50km nic a pak během 5km 3x.Mám k dispozici pouze kabel z číny a OBD eleven.S logováním nemám vůbec žádné zkušenosti ale kouknu se na to.Moc děkuju.
Bredy
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2008, 16:32

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od Bredy »

Tak dnes se natrvalo rozsvítila kontrolka motoru,chyba P0471 a P2453 může to souviset nebo je to náhoda?
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky motoru za jízdy.

Příspěvek od reesha »

Ono se to takto strašně špatně diagnostikuje na dálku.
To, že je v paměti nějaká chyba, může, ale také vůbec nemusí, znamenat problém s daným čidlem.

Z toho důvodu jsou vždy při vyčtení závad přítomné okolní podmínky, které alespoň trochu pomohou nasměrovat, kde hledat. Takto je to bohužel věštění z koule :(

Moje doporučení: najít někoho s VCDS diagnostikou, a načíst závady včetně informací, kdy a jak závada nastala.

Jinak jsem si všiml že podobné závady se probíraly v tomto tématu: viewtopic.php?t=178232
Ale nepročítal jsem to, tak nevím jestli k něčemu došli.
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“