FVE na barák

Výroba, přenos, skladování energie, fotovoltaika, elektrárny, nabíječky a vše související
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: FVE na barák

Příspěvek od mountune »

Tchan ma fve druhym rokem. 20 panelu. Plyn po zacatku valky na Ukrajine odpojil. Rodinny domek, bydli tam ve trech. Tuhle zimu dva mesice po sobe ucet za 28 a 34t za elektriku. Dobre prolobovana picovina (LOL) uz obnovuje krbovky ;)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: FVE na barák

Příspěvek od mirek999 »

Nějak jsem přehlédl přesunutí diskuze. Ale se zpožděním odpovím. FVE jsem zavrhl, jelikož na náš dům by to byla nesmyslná investice a návratnost v této době v nedohlednu. Tepelné čerpadlo jsem také zavrhnul. Při cenách elektriky a pravděpodobnost dotápění elektrokotlem nesmysl. Nemluvě, že rozpočet za rok vzlétl o cca 130 tis. více. Jelikož pro náš dům by muselo být 22kw tepelko. Nakonec jsem minulý rok na jaře udělal rozhodnutí jít cestou kotle na dřevo a 3x AKU nádrže. Dřevo řeším odkoupením a samotěžbou. Sílu a chuť zatím mám, takže není co řešit. A hlavně ta finální cena. Do teď jsem finančně protopil od začátku sezóny to, co někdo v plynu za 1 měsíc v rodinném domě. Vytápim cca 300m2. Nelituji rozhodnutí. Naopak, ještě, že jsem nešel do TČ.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: FVE na barák

Příspěvek od mountune »

Ja osobne mam plynovy kotel ale ceka me vymena za kondenzacni. Momentalne jedeme krbovky a parada.. domek z 50 let, zatepleny a plastova okna. Nemenil bych.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: FVE na barák

Příspěvek od mirek999 »

Nemám zatepleno a do budoucna o tom ani neuvazuji. Spodní část baráku má 90 cm zdi. To by byly vyhozené peníze. Okna mě čekají. Krbovky apod. jsem nechtěl. Všude prach a nepříjemné, když v jedné místnosti 27st. a v druhé 22st. Samo, že je to jiné s výměníkem, ale je to o tom tahat dřevo do obytné části. Já takto zatopím, naláduju kotel a nahřeje se dům a zbytek do aku.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Re: FVE na barák

Příspěvek od mountune »

Ano, ta prašnost je znát ale to uklízí manželka :mrgreen:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: FVE na barák

Příspěvek od ROMEK »

Ja bych take v baraku krb nechcel na hlavne vytapanie možno len pritopenie. Dobre je to jak myslí mirek dole kotel +aku nadrže a v baraku si to regulovat
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: FVE na barák

Příspěvek od roman1648 »

Mám normálně vytápění plynem - kondenzák Protherm,všude podlahovka jen v koupelnách navíc žebříkové radiátory, v obýváku krb jen horkovzduch, dřevo mě stojí v podstatě jen tu práci s ním.
Výsledek je takový že patro vytápím ( no spíš temperuji ) na nějakých 21°C - do podlahovky jde ca. 30°C teplá voda, spodek jen lehká temperace kam jde tak 25°C voda aby nebyla dlažba která je všude studená a přitápění právě krbem, je to k nezaplacení, zatopíme, během půl hodiny teplota jde krásně nahoru, nějaká prašnost, popravdě nevím o čem je řeč :) , otevřu klapku do komína a ten má takový tah že i při vybírání popela do místnosti nic nejde, zbytek tak jednou za týden vezmu velkým vysavačem Kärcher a je to
Ráno bylo mínus 8°C, dole v baráku 19,5°C , po zatopení během hodiny 22°C a příjemně ( barák komplet Ytong 38cm + 10cm polyš,mezi krovy dvě vrstvy vaty 15+5cm zaklopené OSB, prostě nic extra )
Popravdě jsem nikdy o nějakém tepleném čerpadle ani FVE neuvažoval, ta vstupní investice je prostě velká :roll:
Odpovědět

Zpět na „Elektromobilita - související“