ducato 2,8 nestartuje "vyriešene"

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

ducato 2,8 nestartuje "vyriešene"

Příspěvek od ROMEK »

Fiat ducato 2,8l r.v99 motor 8140.63 rotačne vstrekovacie čerpadlo. Známej to kupil a išel na tem robit udržbu vymenili palivový filter a nešlo im to natočit. vzali lano a smíkali to na lane odjebali štarter a pod. Byl sem u teho cez víkend a ovzdušnil sem to povolil trubky na vstrekoch nafta strikala ale natočit to nejde. Pri štartovaní to len podymuje ale žadný náznak aspon blafkania odpalovania. Na štart sprej to chytne a zdechne. Napadlo mna či tam neskočili rozvody alebo sa nejak nepotočilo čerpadlo. Známej mi tvrdí že pri zapnutí klučku sa rozsvietilo žhavení a začlo blikat potom sa dalo naštartovat. Teda nevím má to centrálny plamenový žhavič v sáni ale to snad ked je venku 10st že to chytne bez žhavenia. Elektrika je tu strašne mešuge napadel to kde kdo. Nevím či to má aj nejaku RJ motoru či pomože diagnostika.

Su to stolári a takto to dopadlo. Mám to 4km od dielne musím to spravit venku protože to dielne nedostanu tak mám z teho radosť. :( Zhaňam kde jake info protože dodávky nerobím díkes
Naposledy upravil(a) ROMEK dne 07 úno 2022, 18:40, celkem upraveno 1 x.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od Tomas.cz »

Aspoň základní diagnostku KTSkou by jít udělat mohla.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od Marek001 »

Ak to nejde ani na sprej tak by som pozrel najskôr tie rozvody. To je ešte nepriamy vstrek? Ten mal žhaviče klasicky. Ak to má ten plameň tak to už bude priamovstrek a to musí ísť aj bez neho pri týchto teplotách.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od ROMEK »

Na sprej to zavrčí a zdechne. Ma to rotačne čerpadlo neni to CR a má to centrálny plamenový žhavič v saní.

Ešte to nejak divno smrdí ked točíš motorem ale neftu ked sem odpustil do pohara nezdalo sa mi nejaka divna. Je tam pul nadrže a normálne na tem najeli 400km tak naftu to snad nebude.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

Vyměnili filtr, zavzdušnilo se to pak to tahali na laně a skočily rozvody, to si myslím já
Aspoň ten dotyčný vidí že i výměnou filtru se dá auto dát do stavu nepojízdného a nemůže ( nemá ) se do toho srát každý
Já měl něco podobného nedávno Mondeo IV paliváč u nádrže, vyměnili si ho a pak to tahali po dědině sem tam a auto ani nehleslo, tak to dotáhli že co jako s tím, ať se mrknu že já to '"mám hned" , říkám, jo, mrknu, ale až se mě bude chtít, když se ti 1800 za výměnu oleje a filtrů u mě zdálo moc...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od ROMEK »

Romane je to tak ale nic s tým nenarobím mám z takej opravy radost nekde sa válat na chodníku ked je venku 5st. Ked potrebuju nejaku fošňu alebo prah do dverí spravja bez kecu. Dneska si človek musí udržavat s remeselníkama dobre vztahy lebo ked niekam dojdeš a nepozná ťa a nemá z tebja 1000eur ani sa s tebu nebaví.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od ROMEK »

Schemu rozvodu sem našel. Mel tento motor nejaku slabinu treba klinky na vačke na čerpadle kde by sa to mohlo pretočit?

Ducato.jpg
Ducato.jpg (185.97 KiB) Zobrazeno 5159 x
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

O ničem nevím, ty 2.8my byly držáky,měli jsme to kdysi v odtahovce a jen to lítalo
Fakt to zkontroluj jestli to není skočený nebo jsetli nejsou na řemenu utrhaný zuby,kdoví co to má za sebou..
Je mi to jasný jak to je no, člověk některým lidem prostě vyhovět musí :) , taky jsem kolikrát měnil na chodníku startery a podobný akce,někdy není o co stát :roll:
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: ducato 2,8 - nestartuje

Příspěvek od JozefC »

Bude pretočené čerpadlo, ak nie celý rozvod. AK sa snaží chytiť a podymuje, otvára zle časovanie, alebo predvstrek máš posunutý na čerpadle. Na sprej to chytí, tam to až takú presnosť nepotrebuje. Ak by nešlo na sprej vôbec, tak by rozvod bol úplne mimo. Ak by bolo immo, tak by ani nemalo snahu, myslím mimo sprej. Slabiny nemali tieto motory, ale ťahaním to preskočilo. Viac tam nebude.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: ducato 2,8 nestartuje "vyriešene"

Příspěvek od ROMEK »

Kontrolovali sa rozvody tie sedely na chlp presne. Nakonec to bolo imobilizerem . Jak menili palivový filtr tak ukrutili dole pod ním kabeláž snímača vody ve filtry a ten má společnu poistku napájania s imobilizerem ta sa samozrejme vypalovala.

Je zajíme že ked blokuje immo tak normálne vstrekuje naftu podymuje ale nenaskočí. Po odsranení skratu a nasadení poistky to chytlo na štvrt otáčky :bang:
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: ducato 2,8 nestartuje "vyriešene"

Příspěvek od volvo pan »

ale 2,8 bez turba byla ještě předkomurka,ne? to ma fakt jen tu 1 žhavku v sani,jako turbo? Je to teda jedno,když už to běží..
Odpovědět

Zpět na „Fiat“