vypnutie regenerácie GPF (OTF) filtra na Golf 7FL, 1,5TSI 110kW

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mirko55
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2009, 19:14
Bydliště: Slovensko

vypnutie regenerácie GPF (OTF) filtra na Golf 7FL, 1,5TSI 110kW

Příspěvek od mirko55 »

Ahojte,

mám tento motor (1,5TSI, 110kW) v mojom Golfe 7FL, r.v. 2019 s GPF filtrom. Je to výborný motor, veľmi spoľahlivý, prešiel som zatiaľ 60000km, vôbec nežerie olej od výmeny do výmeny, olej mením každých 15000 km, na začiatku, keď som ho zabiehal, tak ešte častejšie.

Stala sa mi ale jedna vec - trocha som sa hral s diagnostikou no a nechtiac sa mi podarilo aktivovať funkciu v ECU motora - Basic settings - Particle filter service regeneration when driving.
Odvtedy mám na aute vyššiu spotrebu asi o 1,5l/100km, zrejme sa filter regeneruje.
Chodím dlhé trasy, tak som očakával, že táto regenerácia skončí, ale prešiel som už 10tis. km a stále sa neskončila.

Nevedeli by ste mi poradiť spôsob, ako ju vypnúť alebo deaktivovať trebars aj cez kódovanie?
mirko55
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2009, 19:14
Bydliště: Slovensko

Re: vypnutie regenerácie GPF (OTF) filtra na Golf 7FL, 1,5TSI 110kW

Příspěvek od mirko55 »

Ahojte,

už som si istý, že regeneráciou to nie je....regeneráciu som urobil, popol aj sadze išli na nulu....ale stále ostala vysoká spotreba....1 - 1.5 l /100km, keď som dal tempomat, tak to bolo 2l/100km.

neviem si s tým poradiť, neviete mi niekto pomôcť?

Zohnal som výpis adaptačných hodnôt rovnakého motoraurobený cez VCDS, je to asi 800 hodnôt, keď to chcem s VCDS prečítať na svojom aute, tak zadám aj správny kód, ale vyčíta len nejakých 28 hodnôt...akoby to bolo ešte nejako zablokované...
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“