VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Embie
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 zář 2018, 13:39
Bydliště: Něco mezi Jihlavou a Havl. Brodem

VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od Embie »

Ahoj
Do své čistě soukromé dílny jsem si pořídil starší vyvažovačku Hofmann Geodyna 77 (obr. níže).
Původní majitel mě instruoval k užívání stroje dle obrázku 1. Podle mě je zde ale riziko, že u disku kuželem poškodím oblast středové díry a navíc, pokud to neutáhnu opravdu na fest, povolí se to.
Co jsem koukal na netu, tak se obdobné stroje používají jako na obrázku 2, že kužel je naopak z druhé strany. V tu chvíli by ale bylo potřeba, aby kužel tlačil proti disku buď nějakou pneumatikou, nebo pružinou, dokud nedosedne na plochou část a tím jej středil do správné polohy.
Uvažuji takto správně? Kde vzít takovou pružinu, žádný náhradní díl jsem nenašel. Nemáte případně někdo manuál k Hofmann Geodyna 77? Na netu jsem prošel hromadu odkazů, ale všechny jsou fejk a je třeba se někam registrovat.

Díky

Obr 1
2021-12-02_13-58-48.jpg
2021-12-02_13-58-48.jpg (120.35 KiB) Zobrazeno 1737 x
Obr 1a
cb910-4.jpg
cb910-4.jpg (25.49 KiB) Zobrazeno 1731 x
Obr 2
2021-12-02_13-56-20.jpg
2021-12-02_13-56-20.jpg (126.45 KiB) Zobrazeno 1737 x
Vyvažovačka
hofmann-wuchtmaschine-Geodyna-77.jpg
hofmann-wuchtmaschine-Geodyna-77.jpg (31.2 KiB) Zobrazeno 1735 x
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od JozefC »

Neviem ako to má spomínaná vyvažovačka, ale systém upnutia sa líši podľa disku. Či je to plecháč , alebo elektrón. Odfoť časť upnutia na vyvažovačke, možno to spružinu mať nemá.
golfgti16v
Přispěvovatel
Příspěvky: 473
Registrován: 21 kvě 2008, 19:20
Bydliště: šumava

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od golfgti16v »

mam taky hofmanna 5501 upinam to tak ze kuzel zevnitr na plechy a zvenku alu disky a mam dva druhy tech plastu na tu natici
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od Fugo »

Na tvém druhém obrázku pružina je, je v přírubě pod plastovým víčkem které potom zatlačuješ. Když jsem ještě přezouval hodně tak jsem ten plast a tu pružinu vyndal protože to zdržuje, nasadíš disk, rychlo upínák ale rychle ho dáš tak daleko co ti dovolí ta pružina a zbytek musíš buď tlačit na ní a nebo točit jak vocas, takže u bývalé vyvažovačky to šlo pryč a vyvažovalo se jak tě instruoval původní majitel, kužel jen dosedá a protáčí se matka, takže by se nic odřít nemělo respektive mě se to nepovedlo. Teď už tolik nepřezouvám, mám to jen jako doplněk, tak prostě točím jak vocas, už nespěchám.

Pokud bys tu pružinu a víčko chtěl tak bych to tu měl někde mít v krabici, ale musel by sis proto přijet nebo si objednat svoz, běhat s tím nikde nebudu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od roman1648 »

Hele co to stojí taková vykopávka....nic ve zlým ale to je tak za cenu šrotu ne?
A když píšeš na soukromé účely měl sis vzít za dvacku nějakýho noivýho itala a nazdar
Jinak středit se má disk VŽDY z vnitřní strany a přitlačí se zvenku plastovou miskou s maticí, jde o přesné obrobení otvoru z vnitřní strany hlavně teda u alu kol, plechy tam je to asi celkem jedno
Kužel musí být tlačen do disku pružinou jinak by to nefachčilo samozřejmě
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od WOB »

Ne každej má na Schenka :lol:
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od roman1648 »

Jasně, já neříkám,ale ty starý krámy to je akorát tak na zlost, my měli kdysi starou vyvažovačku Corghi,technicky něco jak je na tom obrázku výše,nikdo to už nedokázal zkalibrovat,nic na to nešlo sehnat,každý druhý auto se vrátilo že se třepe volant,tak šla...
Ty muzejni kousky to fakt nemá cenu,i když to chce někdo jen pro sebe (noteeth)
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od JozefC »

Roman má pravdu. Nemá zmysel nakupovať tieto stariny , už ani pre seba. Na trhu sú plno iné nové stroje za bagateľ , aj keď čína, ale vždy lepšia voľba ako toto. Inak načo to vôbec riešime, ak autor sa na príspevok vys... :-)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od Jarda S. »

tak tak, zouvačku klidně starou vránu to se nějak polátá vždycky ale u vyvažovačky těžko
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Embie
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 zář 2018, 13:39
Bydliště: Něco mezi Jihlavou a Havl. Brodem

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od Embie »

Ahoj
Díky za reakce. Na téma jsem se nevysral, ale ač mám nastaveno upozornění, tak mě nedošlo, možná spadlo do spamu a hlava si vzpomněla až teď.
Takže když si to poskládám z odpovědí, mělo by to být s pružinou zevnitř, ale není to úplně špatně, tak jak to dělám teď. Talíř na matici mám taky, tak zkusím třeba někde sehnat pružinu, obírat tě Fugo o tu tvou nebudu, ale díky za nabídku.
Co se týče funkčnosti téhle staré vrány, nesouhlasím, že nemá cenu to kupovat, funguje dobře. Hodněkrát jsem zkusil kolo po vyvážení znova upnout (schválně jsem před tím pootočil osou) a na druhé upnutí většinou ukáže nevývahu max 5g. A samozřejmě taky mám zpětnou vazbu z auta, když to pak rozjedu na 140 km/h, nesmí to vibrovat. Ale samozřejmě je to starší kus, nevíme jak dlouho ještě bude fungovat. Mě to za pět litrů i se zouvačkou stálo.

P.S. Tak co se týče upozornění, měl jsem nastaveno všude jen "Notifikace" a nikde "email". Což je zvláštní, protože jsem v mailu jsem našel upozornění na nějaká starší sledovaná témata a toto jsem neměnil.
Naposledy upravil(a) Embie dne 20 pro 2021, 15:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: VYVAŽOVÁNÍ KOL - HOFMANN GEODYNA 77

Příspěvek od roman1648 »

Tak to jo pokud spolehlivě funguje tak budiž, ale my co měli starou potvoru tak ta dělalo co se jí chtělo.. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“