Jaké 2DIN autoradio

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od Ajbi »

Ahoj všem. Potřeboval bych poradit s výběrem autorádia do Supa 2. Teď mám Columbus. Hraje, funguje bez problémů. Jen omezení funkci. Prostě má roky. Rád bych nějaké 2DIN. V minulosti jsem měl Činu a signál rádia třeba na dálnici hrůza. A nestalo málo peněz. Jak je to teď? Jsou už příjmy FM signálu na lepší úrovni případně dá se to nějak řešit? Měl jsem i anténní zesilovač a stejně hrůza. Díky moc
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od Tomas6 »

Všechny ty neoriginál 2din rádia jsou o ničem. V OII jsem měl nějaký isudar, o ničem. Teď v OIII jsem uvěřil tady borcovi co montuje ozvučení, že Zenec není Čína, že to je top a nechal za 12tis nebo kolik namontovat radical od Zenec a je to úplně stejný šunt jak ten isudar.
Jediné s čím jsem byl v OII spokojený bylo RCD 330,ale to neumělo navi a neumělo si samo ladit na jinou frekvenci.
Já bych toho columbuse zas tak nezatracoval. Ono všechny funkce fajn, taky jsem si myslel, ale stejně krom rádia, MP3 a navi nepoužívám vůbec nic.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od ROMEK »

nezlepšilo je to stale to iste. Niektore funguju dobre a niektore vobec. Namontoval som toho vela ale davam od toho ruky preč nech si zákazník objedná a prinesie. Nedaju sa tie funkčne nijako identifikovať nejaký napis značka pangčang,mekong...
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od Ajbi »

Moc děkuju za rady. Asi tam nechám Columba. Opravdu Číny nefungují. Hlavně na dálnici jsem byl neustále bez signálu a to tam byl domontovany zesilovač.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od ROMEK »

ked ti ide o tuner a tak jednoznačne originál
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké 2DIN autoradio

Příspěvek od Fugo »

Je to jak píšou kluci, když jsem hledal rádio do Transita, tak jsem ca měsíc četl zkušenosti a recenze... Je třeba kupovat od prodejce co má dost prodejů a kladných recenzí na konkrétní model radia, minimálně 2Gb operační paměti a to nejdůležitější čip pro FM radio a koncák a by to mělo výkon... Plno těch rádií má horší FM čip a neumí třeba ani RDS.

Nakonec jsem našel, mám k němu jedinou výtku a tou je divný AF, takže to mám vypnutý, jestli si dobře vzpomínám tak to fungovalo tak, že když jsem posloucha třeba E2 a byl signál naprd tak rádio našlo jinou E2, ale když ne tak se přeplo na jinou stanici co byla v paměti, třeba je to tak ok ale mě se to nelíbilo...

Jinak maká už pomalu druhým rokem bez problému, postupně jsem doplňoval periférie co nebyli v rámci dodávky (bylo GPS anténa a zadní kamera), takže doplněna přední kamera se záznamem, DAB+ modul, OBD BT modul a externí mikrofon pro telefonování...

Kdyžtak dohledám čipy co tam mám...

A zase na druhou stranu, pořizoval jsem 2din manželce do R Genithalie, palubka na to není připravena, takže se musela upravit, ale ani tak není potřebná hloubka pro běžné 2din radio, takže jsem musel hledat nějaké méně hluboké a tady už zase není na výběr ten FM čip, tak jsem vzal co bylo od stejného prodejce co jsem bral moje.

Výsledek je, že FM je naprd, respektive ono to hraje, RDS to má ale prostě se to samo nesmyslně přelaďuje. Zpravidla na Ržurnál, dá se s tím žít, ale stejně se doplnil modul DAB+ takže buď jede digitální rádio, nebo přes wifi z telefonu jede internetový rádia, jinak zvuk, navi, park. kamera paráda.

Jo ještě to v tý Genithalii má jeden mínus a to, že se po vypnutí klíčku hned vypne a jak se zapne klíček tak startuje celý systém (to moje lze nastavit v rozmezí 0 až 60min a jede v Stand by režimu a teprve potom se vypne úplně), ale to teď vyřeším časovým spínačem, který to podrží po vypnutí klíčku (přepínání mezi polohou I a II) a vypne to po zamknutí auta...
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“