Octavia 1.8T výkon

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Octavia 1.8T výkon

Příspěvek od golfIV »

Ahoj, prosím o radu. Mám se jet podívat na Octavku 1.8t. Údajně nejede na plný výkon, protože turbo tahá olej výfukovou stranou turba, proto nejede na plný výkon a nad 2500 otáček se zvyšuje spotřeba oleje. Je tam řídící jednotka z RS, ale prý už asi 15 let a fungovalo to bezvadně celou dobu. A já se ptám, protože jsem benzín nikdy neměl, vždy jen naftu, jestli je taková závada běžná, protože slýchám, že turbo na 1.8T je v podstatě nesmrtelné, tak aby nebyl třeba problém jinde. (najeto by měla mít lehce přes 200tkm)

Byl bych rád i za doporučení kam se podívat při diagnostice (mám origo VAG)

Díky všem za rady
Naposledy upravil(a) šulda dne 09 pro 2021, 21:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Re: Octavia 1.8T výkon

Příspěvek od golfIV »

nikdo neporadí??
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia 1.8T výkon

Příspěvek od reesha »

Co si představit pod tím, že turbo tahá olej vyfukovou stranou turba? Odkud a kam?
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Re: Octavia 1.8T výkon

Příspěvek od golfIV »

upřímně nevím, taková je informace od prodávajícího, mám to poměrně daleko, tak řeším zda vůbec jet...znám člověka, který s tím motorem najel 600tkm s původním turbem, tak se mi zdá divný, že tady by bylo už po smrti..
DwDckQo
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2016, 15:41

Re: Octavia 1.8T výkon

Příspěvek od DwDckQo »

Často praská výfuková liatina na turbe, v závislosti na veľkosti a mieste praskliny nemusí turbo tlačiť požadovaný tlak. Ja som mal prasknutú aj kompresorovú časť, takže až tak spoľahlivé staré turbo K03 s takým nájazdom nie je, ako sa môže zdať, je fakt, že vôľa nebola veľmi veľká po tých rokoch...

Nerozumiem tomu čo sa skrýva pod pojmom "turbo ťahá olej výfukovou stranou". Papá to olej ? Ak áno, treba skontrolovať vôľu možno je už tesne pred smrťou :)

Ak chceš logovať turbo tak skupina 115 a 118.. na hlbšiu diagnostiku to chce ale komplexnejšie dáta...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“