Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Ajbi »

Ahoj všem, měl bych dotaz ohledně sportovniho vzduchoveho filtru K N do Superb 3.6. Mám ho za cenu běžného MANN filtru. Nečekám zázraky, navíc Superb není žádné sportovní auto. Jezdím převážně dálnici. Spíše mě zajímá, zda motoru neuškodim. Má mít větší průchodnost vzduchu. Jestli není více vzduchu také více nečistot. Celkově jestli nemůžu motoru uškodit. Díky moc za každou řadu či zkušenost.
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od dream7000 »

myslim, že ak sa budeš o ten filter starať tak motoru neuškodíš, treba ho raz do roka oprať a lahko naolejovat, mám tie filtre vo všetkých autách a údržbu robím ked je vonku pekne, nastriekam cisticom, preplachnem, necham usušiť a lahko prejdem olejom......co sa tyka zvysenia vykonu tak nejake zazraky od toho nečakaj
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Ajbi »

Jasně, ani nečekám. Nejsem žádný závodník. Spíše se mi dostal náhodou pod ruku za pár korun včetně čističe a impregnace. Olej, filtry vše měním max po 15 tis. Šlo mi o to, zda nepropousti nečistoty apod více než klasický papírový. Někteří ho odsuzuji, že jim zničil motor, turba, klapky atd. Nejsem mechanik, tak se radši poradim
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od hansdob »

Jestli zničil motor tak to bylo nevhodnou údržbou.

No a přesně kvůli tomu na to kašlu. Myslet na to že potřebuji čistit,sušit,mazat.

Koupím kvalitní papirak vyměním a jedu dal.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Pája 19 »

Když už tu ten dotaz je, může mi někdo vysvětlit, na jakým principu to maká? Víc vuduchu než papírák vs míň nečistot než papírák mi nějak nejde do hlavy... :?
Oct asv 2000, DieselPower
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Ajbi »

Taky mě to zajímá. Nečekám větší výkon apod. Ty nečistoty mají být údajně zachycovany lépe než papírovým, nevim
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od dream7000 »

vsetko maju napísané tu https://www.knfilters.com/air-filters /preložené prekladačom/
Štyri alebo šesť vrstiev plisovaných bavlnených filtračných médií pôsobí ako fyzická bariéra kontaminantov, pričom záhyhy sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali veľkú odchytovú plochu.Pôvodný červený filtračný olej je to, čo oddeľuje K&N filtre od balenia. Lepkavý olej pomáha zachytiť - a držať - nečistoty a kontaminanty, pričom ich udržuje vo filtri a mimo motora.Plisovaná sieť chráni obe strany bavlnených filtračných médií a poskytuje pevnú štruktúru pre dlhodobú životnosť.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od martinsidlo »

Bla bla bla. Na zachycení nečistost je třeba co nejhustší filtr, čím víc ho otevřeš,řidší,tím pouští víc nečistot. Logika ne.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Tomas6 »

Já bych to tam nedával. Měl jsem ho ve feldě, krom nálepky na dveřích to bylo k ničemu. Nebo teda jo, že jsem ho musel prát a impregnovat tím jejich olejem. Ten papírák stojí pár korun, výměna otázka dvou minut. A ta 3.6 není až tak zdechlá abys musel honit kdejakého koně. Tak jak já u té feldy. Kdy každý nabytý koník byl spíš placebo za hodně peněz
Kdysi jsem byl zastáncem různých molitanovych a sítkových filtrů v zahradní a lesní technice, v motorce atd... Už ne. Na jaře koupím nové filtry, vyměním a vím že je klid. Ne jak když jsem si koupil Burgmana a místo molitanu tam byla jen vyžraná díra. Ten molitan se úplně rozpadl a motor ho sežral. Naštěstí se to na motoru nijak nepodepsalo. Bohužel místo jej papírák koupit nejde. Jinak by tam už byl.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Bravomv »

V testu filtrů, který prováděl Svět motorů, skončil mezi nejhoršími se známkou 5 (jako ve škole). Propouštěl 16x více nečistot, než originál (Svět motorů Speciál 2/2015)
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od standa123 »

většinou si odpravíš váhu vzduchu tím olejem
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Ajbi »

Taky si myslím, že to nebude vhodné. Do toho auta to vůbec nepatří
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Bravomv »

Jen mne vždycky zarazí ta cena, co za ty svoje filtry chtějí. Tady platí, že to nejdražší nemuší být nejlepší, ale právě naopak. Tu značku filtru mám ve své motorce, jelikož originál jsem nemohl sehnat.
Ajbi
Přispěvovatel
Příspěvky: 255
Registrován: 12 bře 2014, 09:14
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Vzduchový filtr K N Superb 3.6

Příspěvek od Ajbi »

Cenu jsem měl právě super i s impregnaci a cisticem. Chtěl jsem to vzít pouze na vyzkoušení z technické zvědavosti. Ale většina ho nedoporučuje vzhledem k možnému poškození váhy a motoru.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“