Kotlíková dotace u starého baráku.

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Josefbmw
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2018, 12:03
Bydliště: Benešov u Prahy

Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od Josefbmw »

Dobrý den.
Chtěl bych Vás poprosit, jestli máte někdo zkušenost s vyřizováním kotlíkové dotace u starého baráku. Jde mi o následovné.
1. Jestli musí být barák zateplen a vyměněné okna, aby dotace mohla být vůbec vyplacena

2. Jakou formu vytápění by jste mi doporučili k vytápění starého baráku.
Moc děkuji za případné názory k tématu
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od Fantik »

Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od váha »

Dve opatreni jsou potreba u zelene usporam, ale tam je dotace na tuha paliva pouze na automat na peletky. U kotlikove dotace staci jen kotel s emisni tridou 4 nebo 5 myslim. Ja ted resim nizkoenergeticky dum s komplet podlahovkou a co vybrat je na diskuzi vidim to na kombinaci atmos elektrokotel akumulacka 1.5m3. Tepelko nevim zalezi jaka je zima a jaky je bod bivalence, ale u starsiho baraku bych do toho asi nesel a u noveho je to na diskuzi v mem pripade by to vyslo komplet s instalaci na 0.25mkc 8kw teoreticky minus dotace cca 120k kc ale nevim kolik presne ted davaji...a rozhodne bych nesel do plynu. Toť můj nazor
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od váha »

Tak koukam ze tepelko uz snizili driv bylo myslim cca 127k kc ale nevim jestli v kotlikovce nebo v zelene. A podmínka prijmu u kotlikovky taky driv nebyla
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od Pepíček »

váha: Čoveče nenech se zblbnout na nějakou akumulačku s elektrokotlem. Je to holej nesmysl. Akumulačka se dává ke kotlům na tuhá paliva, kde nevíš co s přebytkem tepla. To přece u elektrokotle nemáš. Když budeš natápět akumulačku elektrokotlem, tak budeš akorát živit ztráty celeho toho blázince. Ta samá blbost je akumulačka k tepelnemu čerpadlu. Natopeno=zdroj tepla vypnutý a opačně.
Mám nizkoenergetický jednopodlažní dům obytné a vytápěné plochy 98m2, a tepelné čerpadlo 7kW(slabší mi dodavatel bohužel nedokázal v té době nabídnout)Stačilo by mi pohodlně a s rezervou 5kW. Topím do podlah a ohřívám TUV. To vše bez jakýchloliv vymožeností, jako je plná technická místnost trubek, ventilů a čerpadel. Oni to instalatéři rádi přetechnizovávají neboť z toho maj prachy. Mě to funguje na jedničku. Celá komplet instalace tepelneho čerpadla mě vyšla na 185K (před 4mi roky) a provoz mě stojí cca 8-10k/rok (teď to bude víc díky dražšímu proudu (LOL) ) a to včetně ohřevu TUV na 50°C
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od Tomas6 »

Já to teda pochopil tak že váha chce dát kotel na tuhá paliva Atmos, k tomu akumulaci 1,5m³ a elektrokotel.
S těma kotlíkovkama. Já to chtěl taky řešit, před asi 5-6ti lety, ztroskotal jsem na nevložkovaném komínu. Chtěl jsem zplyňovák Atmos a k tomu 1m³ akumulaci.
Už byl udělaný i projekt a všechny ty věci okolo. Nakonec jsem to odpískal, vyvrtat a vyvložkovat komín bylo dalších 70 tis. No nakonec jsem koupil nesplynovacího Rojka, 2ks kubikových aku, dvě soboty topenář, který dodal čerpadla a dva servoventily, veškeré ty trubky a tak. Elektrikář dodělal nějakou tu regulaci, no celé to vyšlo jestli na 100? Možná ani to ne. Tehdy jsem měl spočítáno že k dotací budu.muset ještě asi 90 doplatit. Takže jsem byl tak nějak nastejno, nemusel jsem řešit nějaké opatření a funguje to víc než dobře...
Tak si to dobře rozmysli, jestli se ti to vyplatí.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Re: Kotlíková dotace u starého baráku.

Příspěvek od Pepíček »

Tomas6 píše: 26 pro 2021, 20:41 Já to teda pochopil tak že váha chce dát kotel na tuhá paliva Atmos, k tomu akumulaci 1,5m³ a elektrokotel.
Nojo, omlouvám se. Váha píše o Atmosu :oops:
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“