Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

Ahoj, jdu si prosím pro radu co by mohlo způsobovat lehké klepání od přední nápravy na pravé straně když jedu po menších nerovnostech nebo třeba kostkách na silnici někdy stačí i pouze vlny na silnici a je to slyšet. Když je díra větší nebo třeba kanál tak to ani neslyším. Vyměnil jsem horní uložení tlumičů LEMFORDER, spodní čepy ramenou LEMFORDER, uložení stabilizátoru originál Škoda 250 Kč kus, kosti plastové táhla sada od FEBI a zadní plné silentbloky v ramenou z Audi TT. A klepání je pořád. Zeptám se můžou to být i čepy řízení? A nebo přední silentbloky ramenou ty válečky to jediné jsem ještě neměnil a tlumiče s pružinami také ne ale vypadají jak nové suché netečou tlumí v pohodě. Vůle v řízení není cítit ani do volantu nějak nemlátí. Všechny díly co jsem vyměnil ani špatně nevypadali. Auto je z roku 2010 poslední Octavia 1 tour combi a od nova najeto 155tis. Spodek zdravý krásný bez koroze. Typoval jsem to hned na uložení stabilizátoru to jsem dělal jako první i příznaky bouchání tomu odpovídají lehké tupé rány za sebou ale zatím jsem na to nepřišel. Můžu oddělat ty plastové kosti stabilizátoru a projet to? Jesli se něco změní? Díky
Rohol
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 23 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Jižní morava

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od Rohol »

Ahoj. Píšeš že jsi to sice měnil, ale já bych to tipl na středové uložení stabilizátoru. Zkus s tím zahýbyt někde na kanálu. Na zvedáku se vše zapře.
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

Rohol píše: 07 led 2022, 22:46 Ahoj. Píšeš že jsi to sice měnil, ale já bych to tipl na středové uložení stabilizátoru. Zkus s tím zahýbyt někde na kanálu. Na zvedáku se vše zapře.
MjAzMDYvODQ1NTIwMTYxMTk5OTgy.jpeg
MjAzMDYvODQ1NTIwMTYxMTk5OTgy.jpeg (26.49 KiB) Zobrazeno 1789 x
Pokud myslíš toto tak ano to jsem dával originál díl škoda za 500,- jen ty lůžka. Tam vůle není a ani před tím nebyla ale bylo to první po čem jsem šel.
Richi
Přispěvovatel
Příspěvky: 701
Registrován: 29 bře 2008, 07:25

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od Richi »

To bych skoro řekl, že je to přesně obráceně. Stabik spíše bouchá při větší díře nebo prudkém zatočení a takové to cupitavé cvakání na kostkách je nějaký čep.
Ale samozřejmě, kdo ví. :)
Oc1 81kw, kategorie veterán. Už není mezi námi.
Oc2 BKD.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4641
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od martinsidlo »

Vnitřní kloub poloosy,má normální provozní vůli. To je to klepání. Na funkci to nemá vliv. Chcešli to odstranit,nové vnitřní klouby ale origo,druhoška je loterie.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

martinsidlo píše: 08 led 2022, 06:57 Vnitřní kloub poloosy,má normální provozní vůli. To je to klepání. Na funkci to nemá vliv. Chcešli to odstranit,nové vnitřní klouby ale origo,druhoška je loterie.
Podívám se na to ale že by to bylo ono? Ještě jsem se stím nesetkal a to ty auta měli najeto daleko víc a originál poloosy s klouby.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od hansdob »

Ono těžko soudit od “klávesnice”

Klepat muže axiální tahlo,čep,dokonce i řízení v pravo má totiž objímku.

Přední silentbok umí taky klepat i napravnice …..

Kloubu moc nevěřím ale taky to umí ale nebývá to dle mne lehké klepani.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

hansdob píše: 08 led 2022, 10:58 Ono těžko soudit od “klávesnice”

Klepat muže axiální tahlo,čep,dokonce i řízení v pravo má totiž objímku.

Přední silentbok umí taky klepat i napravnice …..

Kloubu moc nevěřím ale taky to umí ale nebývá to dle mne lehké klepani.
Přední silentbloky ramen jsem nedělal a táhla axiální s čepy řízení také ještě ne. Takže zbývá už jen toto poznám nějak volné ty táhla? I když ve volantu vůli necítím je pevný. Nebo horší špatný čep že by to byl těžko říct no :(
Richi
Přispěvovatel
Příspěvky: 701
Registrován: 29 bře 2008, 07:25

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od Richi »

Čep na řízení cvaká i při stojícím vozidle když zavrtíš volantem sem a tam. Vůle bývá ale i v převodce řízení i v tisícihranu, takže při větším nájezdu to cvaká tak nějak vždy. :)
Při tomhle cvakání co popisuješ bych osobně tipoval kulový čep ramena nebo řízení.
Oc1 81kw, kategorie veterán. Už není mezi námi.
Oc2 BKD.
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

Richi píše: 08 led 2022, 17:48 Čep na řízení cvaká i při stojícím vozidle když zavrtíš volantem sem a tam. Vůle bývá ale i v převodce řízení i v tisícihranu, takže při větším nájezdu to cvaká tak nějak vždy. :)
Při tomhle cvakání co popisuješ bych osobně tipoval kulový čep ramena nebo řízení.
Kulový čepy ramene spodní jsem měnil ale na řízení ještě ne, takže bych mohl vyměnit ještě ty A pak už fakt nevím asi si na to budu muset zvyknout :D
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4641
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od martinsidlo »

Když na ty poloosy nevěříš tomu,který ASV od novoty přes 700 tis km tahá po pražské dlažbě,tomu je těžké radit.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od hansdob »

Nevěřím (ale nevyvracím je možné ledacos)protože jsem x let měl hodně co do činění s vozí taxi (passaty 4 a 5 a 5,5,A6 C5, O1, felicie,venta,) a to byli porce Km a smutné zacházení každého kdo měl do zadečku díru ŘP a kloub když neklepal kvůli praskle prachovce ale kvůli Km a opotřebení nebylo to lehké klepani a většinou se neobešel bez vibrací.

Jinak má OI která se brala k firmě nová končila na něco přes 1500000km ( motor z ni jezdi do dnes) ale poloosy bohužel původní byli cca do 450 pak měla první velkou nehodu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
junix
Přispěvovatel
Příspěvky: 418
Registrován: 12 dub 2010, 20:51
Bydliště: PK

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od junix »

Skus skontrolovat brzdove dosticky...ja som mal podobne,len tie pruziny co ich drzia, nemusia byt napruzene, a ono potom skace v strmenoch, a dost to klepe, skus ich napruzit.
O2 Scout 2008 BMM
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1326
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od libor.98 »

junix píše: 09 led 2022, 12:26 Skus skontrolovat brzdove dosticky...ja som mal podobne,len tie pruziny co ich drzia, nemusia byt napruzene, a ono potom skace v strmenoch, a dost to klepe, skus ich napruzit.
To mě taky napadlo, ale dělá to i když lehce na té nerovnosti brzdim to by se měli desky opřít.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Klepání - bouchání od přední nápravy Octavia 1

Příspěvek od roman1648 »

Několikrát jsem řešil opravdu i volný hřeben v řízení jak už je výše zmíněno,ale většinou to bylo kvůli prasklé prachovce nebo proto že ji někdo stáhnul jen plastovým kabelbinderem a dostávala se tam voda, ty káry mají svoje za sebou a může být vůle v podstatě kdekoliv, pak samozřejmě brzdové třmeny + destičky, zkus na místě prostě kopnout do kola jestli to cvakne,zazvoní nebo tak něco
Silentbloky ramen i přední můžou dělat zle, setkal jsem se i s klapajícím tlumičem a to i s novým ( TRW ),bohužel je toho spousta ...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“