VAG eeprom programmer - chyba připojení

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Vojta91
Přispěvovatel
Příspěvky: 59
Registrován: 23 říj 2014, 16:30

VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od Vojta91 »

Ahoj, mohl by mi někdo prosím poradit co dělám pořád špatně ?
Na modrém kabelu KKL-VAG-COM 409.1 mi nechodí eeprom programmer, hodí mi hlášku unable to open COM1 nebo 2.
Už jsem zkusil skoro všechno, ve správci zařízení se kabel hlásí pod COM1 (USB SERIAL CH340(COM1)), a stejně nefunguje, nastavení COM portu mám 9600.. ovladače na CD co k němu došly jsou na max XP, zkoušel jsem i na W7 ale bud jsem nenašel funkční nebo nefungují :?

Měl by někdo nějaký tip co může bejt špatně ? Mám i druhý kabel klasiku na VCDS (VAG171) ale ten asi nebude chodit vůbec myslím si :?

Moc děkuji za nějaký tip !
DOMI
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 23 lis 2007, 18:26
Odpovědi: 1
Bydliště: Severní Čechy

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od DOMI »

Pod win10 to nefachá spolehlivě a sežeň kabel s FTDI čipem, ne tu bambusovou CHxx.
Vojta91
Přispěvovatel
Příspěvky: 59
Registrován: 23 říj 2014, 16:30

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od Vojta91 »

Už letěl do koše.. nervy mam jenom jedny :x nakonec sem to rozjel přes 15 letý ntb s pevným RS232 portem..
Teoretická otázka.. existuje vůbec kabel co by zvládl oboje a fungoval by na první dobrou ?
Myslím VCDS i eeprom programmer případně MKM ? Sice šlo o jednorázovou akci, ale ocenil bych něco, co by umělo oboje :?
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od zizuzidan »

Kdysi,je to fakt dávno,jsem Vag eeprom programmer rozchodil s kabelem co jsem měl k diagnostice na BMW,myslím,že k INPE takovej průhlednej kabl,vypadal jak klasický KKL. Stál tehdá pár korun,tak můžeš zkusit ten. Měl jsem to na XP i W7
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od anydraj »

Jo, tenhle slausek fungoval i jako
obyc K-line
Munez
Přispěvovatel
Příspěvky: 101
Registrován: 21 zář 2014, 12:08

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od Munez »

Zdravim. Ja mam zas problem, ze potrebuji prehrat ze starych budiku eeprom do novych. Pouzivam vag k+com commanderem 1.4, ale eeprom nacte pouze dve adresy a stoji nic se nedeje. Jedna se o vdo v64 rok 2006.uz jsem zkousel vsechno mozne, jedine to zkusit jeste na xpcku, ale prvni se vas zeptam jestli nemate s timhle zkusenost. Eeprom programer ma taky problem, ten jen ukaze co jsou za budiky a napise neco se spojenim nebo co.
DOMI
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 23 lis 2007, 18:26
Odpovědi: 1
Bydliště: Severní Čechy

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od DOMI »

O jaké budíky se jedná ? Hádám fabie ? Protože 2006 budíky s comanderem asi ne... :bang:
Munez
Přispěvovatel
Příspěvky: 101
Registrován: 21 zář 2014, 12:08

Re: VAG eeprom programmer - chyba připojení

Příspěvek od Munez »

Budiky alhambra stare vdo v64 a poridil jsem nove podle cisla budiku, ale uz jsou vdo v66.
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“