Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Příspěvek od Jawák »

Dobrý deň, dlho som tu nebol ale s týmto si tak nejak neviem rady..
Môže mi niekto poradiť kde mám hľadať chybu ? Nechcem meniť diely štílom pokus / omyl.

Ide o Citroen Jumper rok 2012, motor 2,2 HDi 96kw

Začala svietiť kontrolka motora, ale auto išlo normálne. Na diegnostike bola chyba váhy vzduchu. Všimol som si že je deravá hadica od intercoolera k turbu, Tá sa vymenila ako prvá / nová, originál /
A vtedy to začalo.. chyba váhy vzduchu sa vymazala, po 10 km sa kontrolka motora rozsvietila znovu. No tentokrát to už začalo padať aj do núdzového režimu.
Vymenil som váhu vzduchu, auto sa znova napojilo na diagnostiku, no tých chýb tam už bolo viac ( neviem ako sem vložím obrázok, tak len odpíšem čo vypísala diagnostika )

Boli tam chyby :
P0095 - Snímač teplotynasávaného vzduchu na sacím potrubí
P0110 - Snímač teploty vzduchu v prutokomeru
P0244 - Merení polohy turbodmychadla

Chyby sa znovu vymazali, prešlo sa asi 20 km. Všetko bolo v poriadku. Po ďalšom naštartovaní ale kontrolka zasvietila znovu..
Auto bolo na zdviháku, vedenie vzduchu a podtlakové hadičky sú v poriadku.
Tak sme to zmazali znovu. Po poslednom vymazaní chýb už kontrolka pár km nesvietila, ale motor išiel divne. Mal taký divný zvuk, až kým chybu motora znova nevyhodilo. Auto padlo do núdzového režimu, ale zvuk motora je taký ako má byť, aj turbo začalo pekne zaberať..

Fakt netuším po čom ísť, budem rád ak mi niekto poradí čo s tým. Napadla nás regulácia na turbe, tá je elektronická. Ale fakt netuším či to môže byť tým

Ďakujem za každú odpoveď
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Příspěvek od roman1648 »

Já myslím že ta nová váha je na prd..
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Re: Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Příspěvek od Jawák »

Viem ju nejak vyskúšať či je dobrá ?
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Re: Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Příspěvek od Jawák »

Tak som tu zase.. auto bolo v servise takmer mesiac, skúšalo sa meniť všetko možné ( jedna dodávka bola na diely )
Pomohlo vymeniť snímač tlaku vzduchu, vtedy na diagnostike už nevypísalo žiadnu chybu, ale motor stále padal do núdzového režimu.
Nakoniec sa znova vymenila aj váha vzduchu a dá sa povedať že to pomohlo. Predtým som tam dával hellu, teraz je tam BOSCH
Znova sa ale rozsvietila kontrolka motora. Je tam EGR ventil a váha vzduchu..
Bolo rozmotané a premerávané celé káblovanie, či nieje niekde prehnite. Na nič sa neprišlo.Kontrolka motora stále svieti, chyby sa po vymazaní znova objavia
EGR bol tiež vymenený
Motor má občas taký tvrdý chod a dosť dymí..
Už fakt nevieme čo s tým
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Citroen Jumper 2012 2,2 HDi - núdzový režim

Příspěvek od roman1648 »

Co tam dali za díly ale, je to smutné ale druhovýroba tu vesměs nefunguje, kolega na dílně má váh celou bednu, některý třeba po měsíci vyplivnuly,auto začalo padat do nouze,hulit, má tam dokonce dvě který nefungovaly už od nova, diagnostika závadu nepíše a tak to nejde vyreklamovat...fakt super
EGR to samý, dávali jsme Valeo,MagnetiMarelli,Vemo?pierburg a já nevím co a všechny na hovno ( 1.6HDi ), dal se starší origo a cajk...
Odpovědět

Zpět na „Citroën“