Cena za služby garážníka

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Motomart
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2022, 06:21

Cena za služby garážníka

Příspěvek od Motomart »

Zdravím chlapi. Kamarád má doma větší garáž/dílnu ve které opravuje auta bokem po práci. Je velice šikovný dílnu má čistou pěknou docela vybavenou lidi jsou s ním moc spokojeni a na to že to má jako koníček má zakázek víc než dost. Jeho jediný problém je ten že si nedokáže říct adekvátní peníze za práci. Bere s odřenýma ušima 200kč na hodinu marži z dílů si nebere vubec, přijde mi že ho lidi skoro zneužívají. Jeho hlavní výmluvou je že to dělá bokem bez papíru a má strach a bla bla bla.
Napište mi prosím kolik si zhruba berou takoví garážníci. Možná ho to inspiruje :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od roman1648 »

Těžký někomu radit co si má brát za práci, jestli si bere to co si bere, asi mu to tak vyhovuje a nedělá to čistě pro zisk ale prostě pro zábavu...
Takovýto kluci to mají těžký v tom, že i kdyby si bral 100 na hodinu, tak udělá Frantovi,Pepovi a Karlovi už ne protože to sám prostě kapacitně nezvládne a Karel ho pak někde natře (noteeth), tak to funguje většinou u nás na vesnici, lidská zloba a závist nezná mezí. Cenu za opravu je potřeba domluvit dopředu a pak není problém, ne že si zákazník myslí že to bude stát 1500 a ty máš jen v matroši 4tis. a takový ty keci ať to stojí co to stojí, to jsem slyšel už stokrát
Pokud má solidní vybavenou dílnu, měl by to vzít v úvahu a náklady postupně umořovat právě prováděnými opravami,nemůže to dotovat, nářadí a vůbec vybavení není zadarmo,musí tam svítit,topit,poklízet a já nevím co a normální zákazník to pochopí a rád mu zaplatí. Pozor na to,protože moc levné je někdy taky podezřelé,nedávno jsem měl takový zážitek kdy chtěl borec vyměnit olej a předtím jezdil do autorizáku, poslal jsem mu na whatsapp i printscreen oleje a filtru který mu tam dám ( buď origo Škoda 5W-40 nebo Mobil a filtr Filtron ) a že s prací to bude stát 2200,- tak se mi vysmál že to není možný že ve Škodovce platil vždycky kolem 5tis. a že kdoví co bych mu tam nalil atd, takže asi tak :roll:
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od Tomas.cz »

Pokud nemá marži z dílů a má opravy jako bokovku po zaměstnání i tak bych to viděl dneska ( 2022 ) minimálně na 400kč/hod.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od Marek001 »

Ak dobre rátam, to je 8 EUR na hodinu takže v prvom rade tým zbytočne ku*ví ceny servisných prác, hlavne ak nemá ani marže na dieloch. Neviem čím presne sa zaoberá (asi berie všetko), ale ak má aj určité vzdelanie, know-how a vybavenie tak zároveň týmito cenami vysiela negatívny signál pre zákazníkov, ako keby bolo opravovať autá „len tak“, ako pred 30 rokmi. Neváži si sám seba a ako písal Roman o „režijných“nákladoch ani nehovoriac... Na druhej strane rozumiem možné obavy z udania a pod., ale to len nízkou cenou nezachráni. Ale ak je zamestnaný tak prečo si nespraví živnosť popri zamestnaní, s odvodmi by to nebolo tak strašné, môže zvýšiť ceny, vychcálkov poslať do..., vyselektovať zákazníkov, rozvíjať sa atď
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od roman1648 »

Záleží fakt na té klientele no a co všechno dělá/nedělá, pokud přijede dědula s fábkou,on mu na zemi nebo v jámě vymění olej který si dědula koupil v Penny v akci a filtr v mototechně,ještě s ním povykládá o všem možném a nemožném,dědula je spokojen a dá mu svých těžce ušetřených 200 korun za práci, budiž no, ale abych kolem auta běhal s diagnostikou která není "za Marsky" , pak auto zvedal na zvedáku kterej stál 100tis. a vařil mu zhnilej výfuk protože novej stojí "moc peněz" , on stál u mě a pak se mu 200 ještě zdály moc protože to bylo za půl hodiny hotový... (noteeth) to je lepší nedělat nic, nevím, jen prostě píšu jak to cítím já a přesně jak píše Marek,ten syndrom kurvení cen je fakt, nemůže jeden říct za výměnu spojky,rozvodů nějakou částku a pak tento garážník třetinu nebo ještě méně protože ten první je automaticky za hajzla a zloděje,ale to že z toho živí rodinu,platí nájem dílny a vše okolo už nikoho v tu chvíli nezajímá...
Motomart
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2022, 06:21

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od Motomart »

Dělaá převážně Koncern. Dílnu má hezkou čistou se zvedákem. VCDS diagnostiku atd, plno nářadí přípravků a podobně.
S tou živností by to bylo asi idealní ale je to větší garáž u rodinného domu která byla postavená a skolaudovaná jako garáž. a vytvořit z toho provozovnu asi není jen tak.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od Marek001 »

Živnosť na opravu áut a prevádzka autoservisu v skolaudovanej dielni sú dve rôzne veci. Inak povedané, môže "legálne" opravovať autá aj bez prevádzky len si treba dať na určité veci pozor.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od roman1648 »

Přesně tak je zbytečné se hnát do ofiko "autoservisu" hned řešit provozovnu a s tím hasiče,hygienu a já nevím co
V seznamu volných živností pod č.50 je Údržba motorových vozidel,dá se pod to schovat kde co a jak píše Marek,nemůže dát na fakturu něco co ofiko dělat nemůže, to je vše,provozovnu mít nemusí
Kámoš to takto dělá několik let, když chce někdo fakturu,dá tam prostě "Udržba vozidla SPZ XYZ" a nazdar a za několik let zatím neměl problém..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od jericho-3 »

Důležité je, jak jsou lidé spokojeni a jak to mají lidé okolo se závistí. A pokud jej to baví a je spokojen je to dobře, bohužel se může ozývat konkurence a to často "oprávněně", protože když to máš jako hlavní zaměstnání je to jiná situace. Ale já bych mu to nevyčítal , protože je to opravdu jeho věc. Sám když jsem potřeboval natáhnout octu a servismani už tohle nedělali i když stolici měli, tak jsem využil "garážníka", který mi to popotáhl za páš šušní a to bez keců a s úsměvem než mistři profesionálové, kteří často dělají z hovna bič..Servis často už je jen přežvejkaná práce, hooodně keců, dlouhé sliby a peníze , protože musí uživit hodně podržtašek..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od MirekX »

Jestli to má jako koníčka a dělá to pro svoji zábavu tak je nakonec 200 Kč na hodinu asi dobrý. To mu zaplatí tu dílnu a dělá zadarmo, ale to dělá každý když dělá něco pro zábavu. Někdo chodí plavat, někdo kopat do balónu a někdo se vrtá v autech. Pokud si tím čistí hlavu a živí ho něco jiného tak je to asi v pořádku. Ono až bude řešit nějakou reklamaci a zahučí do toho ze svého, tak si rád řekne o něco víc. :)
Mám to nějak podobně, auta šudlám po odpolenách a víkendech, beru to jako duševní očistu. Dílnu stejně vytápím, nářadí taky mít musím na svou práci tak to rád lidem občas udělám. Ale uzavřený okruh lidí a aut co dobře znám a znají mě, kamarádi, rodina a i tak je toho někdy až až.. :D Párkrát jsem uvolil na auto známého od známého a to už nikdy, vždycky se z toho vyklubala nějaká jobovka a skončilo to tak, že jsem byl nakonec nasranej já i majitel. :D Každý si tím musí projít sám, tohle se nedá někomu radit.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od NOVON »

Díly dávám za maloobchod bez DPH.
Práce 300 Kč/hodina.
Dělám sice už jen občas (nedostatek času) taky po práci.Jen lidem které znám,dokola asi 15 aut.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od jericho-3 »

Mirek X , takhle to je. Pokud to není hlavní, ale jen "okrasa" času, je to pohoda. Já si teď dělám pro sebe a super, ono jednat s lidmi není legrace a spolupráce s někým je velmi riziková ..Dnes mi volala známá, zase uvařila auto a už mne pivo tak nechutná...Chybí mladistvý drajf ...Kdyby ho prodávali jako modrou tabletku, tak si koupím... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od roman1648 »

Novon - dělám to taky tak, v podstatě pořád těm stejným lidem popř jejich kamarádům na doporučení nebo když kolega potřebuje s něčím píchnout tak to udělám za něj, cizím dělám nerad, většinou jsou to vyjeby do kterých se nikomu nechce,proč si přidělávat problémy. Nemám jakože úplně hodinovou sazbu které bych se striktně držel, někdy člověk dělá zadarmo,někdy za 100, někdy za 1000 (noteeth)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od Jarda S. »

cena záleží na něm jak si váží vlastního času, já ne že bych se nějak koupal v penězích ale než se o víkendu hrabat za pár korun v autě tak se raději věnuju koníčkům (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 715
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Cena za služby garážníka

Příspěvek od passion »

Možno je pre neho toto práve ten koníček.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“