Audi A4 totalně mrtvá

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Autotechnik
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2017, 14:18

Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od Autotechnik »

Audi A4 avant (8K5 B8)auto normálně přijelo,bez jakykoliv komplikací,zaparkovalo se a 10 dní se čekalo na díl. Pak nešlo odemknout dálkou,otevřelo se mechanicky klíčem,Kessy vzala,klíček,ale nic,totalně bez odezvy,na palubce svítí jen kontrolka pro ruční brzdu,jinak nic,klíček z kessy už vyndat nejde,ručka zabržděná,volant zamknutý. Baterie o.k. 12.6V Po odpojení a zapojení se na 2 vteřiny rozsvítí kontrolky a zas uplné mrtvo,Diagnostikou se nedá spojit,vše bez napětí. Jediný poznatek,když se otevřely 5-té dveře,vytekala z nich voda,muselo do nich napršet. Bohužel vozidlo stojí dost blbě zaparkovné,že sním nemám šanci hnout z místa.Nesetkal se někdo s nečím podobným? Díky za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od zizuzidan »

Tipoval bych to na umřelou jednotku sloupku řízení.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od hansdob »

Totéž včetně vody v pátých dveří jsem tuhle řešil na Q7. Problém baterie. Multimetr 12.4 ale zátěž KO. Nabij nebo výměn baterii a zkus to.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od zizuzidan »

Jednou jsem na A6 řešil něco podobného a byl totálně shnilý(bonbon) spoj svorky 30 viz foto. V kufru za p.světlem
Přílohy
20220119_152120.jpg
20220119_152120.jpg (2.98 MiB) Zobrazeno 730 x
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od volvo pan »

tak zrovna sem chtěl napsat,že hnijou kabely,a i ty hlavni. Hledal sem nakou chybu startovani sice na skodu,a vyskakaly na mě obrazky zelenejch hlavnich kabelu za nalisovanou svorkou pod izolaci. Jak u baterky,tak i starteru. Hlavně audi A6,A4 kolem 010 a i novějši. Zkusils to přes kabely přes motor?
Autotechnik
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2017, 14:18

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od Autotechnik »

Zizuzidan klobouk dolu,seš borec!!! Bylo to tak jak je na fotce,pod izolačkou ve svazku za p.z.světlem totalně schnilý ten slučovací bod. Svazek se válel v mokrém filcu a to tomu rozhodně nepomohlo.
2 dny jsem kolem toho lital a hledal jak blbec,dokonce jsem tu měl i maníka co dělá v Audi,ten hned,že to je vadná BCM jednotka a at to neřeším a objednám novou.
Děkuji moc,zachránil jsi mně :worthy:
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od zizuzidan »

Není zač
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, kdo umí, ten umí a kdo neumí, jen čumí... (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Audi A4 totalně mrtvá

Příspěvek od slovacek.milos »

automechanik

to je ještě pohodový výmrd,

mi třeba podobná kurva přijela že zadní destičky vyměnit, vyjedu z dílny a pak už nešlo nastartovat, VP 44 KO REPAS 28.000 kč :roll: a majitel nezájem dal mi pojízdné auto a takové chce, křiku na ulici, barák s dílnou mi srovná se zemí, probudím se na áru když to přežiju :roll: rok mi to tu zavazelo a pak auto zhltl vrakec ;) barák stojí na áru jsem nebyl (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“