CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Moderátoři: šulda, Moderátoři

kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

Dnes jsem začal Na Citroen Piccaso 1,6HDi r.v. 2005 sundávat převodovku, protože se mu rozsypala spojka. Výměna spojky není nic neobvyklého, ale tohle jsem si nemohl odpustit a musím se s vámi podělit o zážitek. Že frantíci nikdy neuměli dělat auta jsem si už zvykl a pokaždé když mi nějaký franta a především Citroen zastaví před dílnou musím se jít vyblít. Když měním spojku na normálním autě např. Fabia, Octavia, Golf, Focus, Vectra... je to obvykle otázka jednoho dne max den a půl. Na frantovi makám od rána a ještě nemám převodovku venku. Že musíte odpojit 150 konektorů, vyházet všechno kolem motoru to stále nestačí. Hlavním ježkem v kleci je startér. Dva šrouby jakž, takž vyndáte, ale ten třetí to je horor. Kdyby ho žabožrouti otočili naopak bylo by to jednodušší. Ovšem, že je to auto vyrobené v zemi kde žerou šneky a žaby, tak je to bohužel nenapadlo. není mi jasné, jak někdo může chválit frantické šunty. Oni inženýři jsou blbí na celém světě. Já mám takový slogan: ,,co iženýr to dement." Třeba já mám Fiat Ulysse a tam např. vyměnit žhavící svíčky... (wallbash) , ale fanoši prostě konkurenci nemají.
Naposledy upravil(a) šulda dne 22 led 2022, 14:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu. Počet vykřičníků je přímo úměrný autorovu šílenství.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky!!!!!!!

Příspěvek od JozefC »

Je to o zvyku ako všade. Píšeš, že radšej VW. Dnes som vyberal prevodovku z Tiguan 2,0 4x4 a žiadna sláva kôli spojke. Radšej Scénic, čo som nadával minule. Na mondeu by som vytiahol 2, čo zase iný nemusia, že Fooord. Čiže kývnuť rukou a deme dál ;)
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky!!!!!!!

Příspěvek od Pája 19 »

Přesně jak píše JosefC, jde o zvyk. I pivo je o zvyku.
Včera jsem koukal na satelitu na ty dva britský borce(rozcuchanej zrzek a plešatej týpek)co trochu pofackujou starej pekáč za pět dní a snažej se ho prodat se ziskem, Záchrana rachotin, nebo jak se to jmenuje. Přišlo mi to celkem dobrý a zábavný jak bojujou se starejma, často britskejma herkama, ale když se včera začali vrtat v Audi TT 1,8T, tak jsem šel do kolen. Rozhejbat mechanismus řazení jim trvalo celej den (práce na 15 minut) a furt nadávali, jak je to zbytečně složitý a poruchový. Jak jsem na VW group zvyklej, tak mi borci s Audinou přišli najednou beznadějný.
Oct asv 2000, DieselPower
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky!!!!!!!

Příspěvek od Marek001 »

Ja (všeobecne) prevodovku vždy vyberiem rýchlo, horšie je dávať ju potom späť hlavne keď tam čosi zavadzá a už neviem v akej polohe som ju vybral. Na tom Picasse uznávam ten štartér je fakt komplikácia, ale inak sú aj horšie autá, asi si len nemal svoj deň. :)

Keď vyberám prevodovku vždy si spomeniem na tohto borca:

https://www.youtube.com/user/kanmarad/videos
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky!!!!!!!

Příspěvek od JozefC »

Jj tiež ho sem tam pozriem. Kedysi som ich vyberal rovnako, ale je to zabijak. Má rešpekt .
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od Tomas.cz »

Jojo, tohle je dobrej Ninja, beru dejme tomu osobáky, ale on dělá i dodávky nebo 4x4 :shock:
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od Tomas.cz »

kaad píše: 21 led 2022, 13:02 Na frantovi makám od rána a ještě nemám převodovku venku. Že musíte odpojit 150 konektorů, vyházet všechno kolem motoru to stále nestačí. Hlavním ježkem v kleci je startér. Dva šrouby jakž, takž vyndáte, ale ten třetí to je horor. Kdyby ho žabožrouti otočili naopak bylo by to jednodušší...
Teď by mě jenom zajímalo, co šroub na přírubě motor / převodovka, myslím ten pod výměníkem voda/olej, hlavičku má přímo do držáku katalyzátoru a je dlouhý že ho nestačí jen povolit nadoraz.
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

No to je taky chytře vymyšleno. Právě k vůli tomu jednomu šroubu se musí vytahovat ka´ták. U mně budou prostě fanoši vždycky magorama.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od RAPIDmen »

neviete či ten "zasekany" štarter je aj na 1,6HDI 80KW peugeote 407 ? mám to robit tento nasledujuci tyžden :D Bol som to tahat rozsypalo 2hmotu.
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

Určitě. Pokud je to ten sám (80kW), tak to si užiješ.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

Tento třáden to budu dávat dohromady a přemýšlím o tom, že bych tam dal sadu s pevným setrvákem. Zaprve: jednodussí montáž, zadruhé je to v podstatě bezporuchové oproti tomu dvouhmotovému ,,zlepšováku." Dělal to už někdo? A je tam nějaký rozdíl při provozu např. vibrace apod?
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od Tomas.cz »

Slabší verze 1.6HDi tedy 66kw mají klasiku a tam maká dobře.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od roman1648 »

Dávali jsme to několikrát na Xsary,P307 apod a nikdy nebyl problém ale dneska stojí sada s dvouhmotou skoro stejně co s jednohmotou tak bych dal dvouhmotu
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

To je pravda, že ta cena pevného a dvouhmotového setrvačníku je téměř stejná. Takže dal jsem tam zase tu dvouhmotu. Mně šlo spíše o to že ten pevný setrvák je v podstatě bezporuchový a u té dvouhmoty si člověk nemůže být jistý. Někdy vydrží 250tis jindy jen 150tis. Podle mně je to jen další zbytečný výmysl. Převodovku jsem tam dával den a půl. za tu dobu udělám spojku na dvou Fábkách. Kdysi na vojně jsem opravoval stíhací bombardéry SU-7, kde bylo také spousta hlavolamů ale řeknu vám, že proti fanošům to byla úplná idylka. Třeba ten šroub k vůli kterému musíte vyhodit jak katalyzátor, tak kompresor klimatizace to je prostě frantická demence. A ta spleť elektriky, kterou musíte vypopjit a povatahovat... no, byp jsem rád, že jsem frantu dokončil a vykopnul ze vrat. Moc dlouho jsem se ovšem netěšil. Dnes mi přijel další. Opět je to 1,6HDi 80kW. Vlastně ho dotáhli, protože nejde nastartovat. Zjistil jsem že tam nejde nafta. Filtr je prázdný a není slyšet ani čerpadlo v nádrži. Chtěl jsem zkusit čerpadlo zapojit napřímo, takže jsem odklopil zadní sedačky a zjistil jsem že fratíci zapoměli v podlaze udělat nad nádrží otvor pro přístup k palivové jednotce. Než se vrhnu na demontáž nádrže nevíte někdo kde je relé palivového čerpadla. Pojistky už mám všechny zkontrolované a jsou OK.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: CITROEN Xsara Piccaso výměna spojky

Příspěvek od kaad »

Tak Franta už jede!!!
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Odpovědět

Zpět na „Citroën“