DPF filtr zkušenosti/rady

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
jirka cordoba GT TDi
Přispěvovatel
Příspěvky: 617
Registrován: 16 úno 2006, 01:06
Bydliště: Roky

DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od jirka cordoba GT TDi »

nějak jsem tu nenašel téma o dpf

pište sem vaše rady a zkušenosti s výměnou filtrů DPF pouze výměna za nový např. značek walker, bosal ,ernst, polských náhražek a dalších výrobců, jestli máte zkušenosti které fungují nebo ne ...
asi bych tu nediskutoval o firmách co to čistí toho je na netu takové množství že každej to dělá nejlíp...

s príněním metodiky měření to určitě bude spoustu lidí zajímat
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od hansdob »

Nedělal jsem jich moc ale bohužel mi nic nezůstalo funkční adekvátně takže jsem i na těch něco málo kusech zjistil lepší vyčistěný originál než náhrada. Samozřejmě se bavíme o tom ze vždy se musí vyřešit příčina jelikož za mne je ucpané DPF jen následek.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od Marek001 »

Presne tak, pokiaľ originál nie je tepelne znehodnotený príp. s prasknutou keramikou (neprepúšťa spaliny) a KAT je OK tak nedávať náhradu ale protismerne ho vyčistiť. Každý si chváli svoju metódu, môj názor je že aj mokrý spôsob je OK pokiaľ sa nezanedbá sušenie. A samozrejme ostrániť príčinu, okrem "prirodzeného" nájazdu km, hlavne vstreky, EGR, chip, senzory okolo DPF a kopec iných vecí ktoré vplývajú na realitu a výočet zanesenia + regenerácie.
Uživatelský avatar
jirka cordoba GT TDi
Přispěvovatel
Příspěvky: 617
Registrován: 16 úno 2006, 01:06
Bydliště: Roky

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od jirka cordoba GT TDi »

právě zajímá mi když se musí vyměnit za nový , např. superb 2 co ke mě jezdí má černo ve výfuku a čeká ho stk, takže musí propouštět , jinak si majitel nestěžuje že by se všiml nějaké závady nebo kontrolky..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

Druhoška nefunguje žádná si myslím, několik jsem jich dával na nátlak majitele a všechny se vrátily,jakože po nějaké době to začalo zlobit, necháváme to vesměs čistit a funguje to, ano ceny nových DP´F jsou někdy strašné,to je fakt :roll:
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od Marek001 »

My sme asi trikrát dali MTS, v prvom prípade po 10tisíc km problémy, druhý nefungoval vôbec (Fiat JTD, riadiačka sa po zadaní nového nedokázala s ním vysporiadať tam žiaľ nie je voliteľné množstvo popola inak by sa to možno dalo nejako vyladiť), ďalší takisto problém nakoniec to skončilo DPF off, potom myslím nejaký Bosal sme dávali ale tam neviem aký bol finálny výsledok, auto sa predalo a ešte isto niečo presne už neviem, ale záver je taký že 100% funguje len origo. V prípade toho Supa by som tiež skúsil starší origo, pozrieť doňho kamerou ako vyzerá vnútri ak OK tak dať vyčistiť, popol nie úplne na nulu a musí to fachčiť ak je všetko ostatné OK.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

Mám "zkušenost" s BM Catalyst,JMJ,Ernst,Walker,Bosal a nefungovalo to dlouhodobě ani jedno,reklamace uznávat nechtějí tak to odmítám montovat...
Zrovna nedávno 1.6tdci paní byla chytrá jak delfín jak jí prodejce tvrdí že to bezvadně funguje tak jsem to složil zpátky a auto jsem jí vrátil ať to namontuje a ručí za to ten kdo jí to tvrdí...
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od zizuzidan »

DPF od HJS byl jedinej co mi fungoval jak na autě tak na emisích.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

Jo HJS jsem slyšel že jsou dobrý,osobní zkušenost nemám,otázka je taky kolik ale stojí protože není to dlouho jsme řešili nějakej P308 a novej DPF stál origo v Peugeotu s využitím nějakýho programu pro auta starší 7 let a nějaké slevy snad 12tis. tak nemělo cenu vymýšlet druhošku
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od zizuzidan »

Cena byla asi kolem 14 tis.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

Na co to bylo nějakej koncern ?
Třeba jeden co jsem kupoval přímo v Toyotě na Avensis 2.0D4-D stál asi 16500 což taky nebyla žádná tragédie
A kde ty HJS mají ?
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od Bravomv »

Přidám pouze osobní zkušenost. Zánovní auto, nájezd 30 tis., při regeneraci jak dýmovnice. Při regeneraci jsem musel držet motor alespoň mírně v tahu, ideální do mírného kopce, tolik to nekouřilo a zregenerovalo. Výfuk černý. Když jsem ho utřel, tak do další regenerace zcela čistý, po regeneraci černý jak bota. Při výměně DPF zjištěno, že oxidační kat v hrnci téměř z poloviny zcela chyběl, tedy přivstříklou naftu nemělo řádně co zapálit. Na emisích auto prošlo s velkou rezervou, euro5, žádná závada v paměti. První majitel důchodce, nové auto, stylem jízdy ho ucpal a nechal nějakým chytrákem vypláchnout tak, že ho celý poškodil, a to, když mělo auto 19 tis. km. Výměna za origo a nikdy žádný další problém. Byl to Fiat, cena DPF po slevě i s prací 39 tis. Kč.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

To je právě to, u nás každej druhej má auto v naftě, i nový, a jezdí s tím třeba 2km do vedlejší vesnice do práce ráno tam,odpo zpět, ty horší případy i 700m děcka k autobusu nebo do školky/školy, to nemůže dlouho fungovat, a nevysvětlíš jim to kupte si benzina...
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od zizuzidan »

Ano byla to audi A4 2.0TDI PD,kupováno v Stahlgruber
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: DPF filtr zkušenosti/rady

Příspěvek od roman1648 »

OK díky ;)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“