Mustang 1967 5,0 V8 otazka na motorára

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Mustang 1967 5,0 V8 otazka na motorára

Příspěvek od RAPIDmen »

Ahojte mám tu motor V8 benzin s 67meho...tabulky nominalnych mier od-do mam na papieri pomeral som to všetko na viac krat mikrometrami všetko je udavane v inch(palcoch) čiže x 2,54....kluku mám 1stotinu mm pod limitom na hl uloženiach, ojky su od 2 až do 3stotin mm pod limitom...kluka tak pokutuje na vybrus možno ja osobne by som zvolil ložiska +0,001mm a bolo by fajn kedže je to na skoro spodnej miere opotrebovania ale jazdit to udajne bude na 5W20 :o takže sa to ma urobit všetko na 101% otazka ohladne kružkov, kluka pokutuje na vybrus objednal som ložiska tak že všetky uloženia ked sa daju na jednu mieru tak sa tam použiju ložiska +0,050mm (všetko pri skladani budem merat Red plastigage nitkou tzv oil clearance) otazka na tie kružky su tam rozmeri do + až do 0,080inch čiže 0,203mm, ovalitost valcov nemam na to pripravky ako zmerat čiže blok dám premerat a čo tie kružky "oni stále počitaju s použitym seria piestov ked davaju až tak nadimenzovane kružky do + ? samozrejme to budem merat volu v zamku vo valci toho kružku ale mi neni cele jasne cely postup pár motorov som už skladal a nikdy som nemusel byt niedke v strede ako spostredkovatel...nepoznam ešte ani motorara bol mi jeden odporučeni samozrejme všetko budem preberat snim ak sa dá.. Rad by som bol aky je cely takyto postup čo to všetko obnaša vždy som motori ošetril rozmerom STD alebo v praci to dali na vybrus a ja len skladal teraz budem ja musiet to všetko zvladnut....to iste je na hlavach ventiloch su tam len mosadz vedenia bez gufier samozrejme radialna vola do 3-4mm total vajco na voditku ventili zošlahane samozrejme voditka viac rozmerov a aj ventili viac rozmerov sa da objednat všetko ide s USA. čiže vratenie dielov nehrozi.... (LOL),,Je mi jasne že všetko bude len motorar a ja ale tak som sa chcel popyta či máte niekto skusenosti stymyto motormi atd...:)
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Odpovědět

Zpět na „Ford“