Seat Leon 1M Výfuk

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
bbstancy
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2022, 10:33

Seat Leon 1M Výfuk

Příspěvek od bbstancy »

Zdravím, mám menší dotaz chtěl bych udělat trochu hlubší zvuk u své 1.9TDI 66KW aktuálně je tam turbo z 96KW kamarádi mechanici mi říkali že když hodím kat pryč tak nebudu mít takový tah jak teď jelikož turbo nebude mít nějaký odpor prej co si myslíte? Aktuální myšlenka je že hodím jenom zadní tlumič pryč a dám tam trubku. Díky
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Seat Leon 1M Výfuk

Příspěvek od Kendys_TDI »

Těžko radit, asi závisí na konkrétním typu auta. Osobně jsem dal kat do pryč a zvuk byl nic moc, diesel není bez výfuku tolik hlučný jako benzín (pokud někdo neodstranil pouze tlumiče a nechal tam ucpaný kat, jako sem to na poprvé udělal sám) (noteeth). Zkus trubku od katu a uvidíš co to udělá. Kat se dá dát do pryč při další (de)montáži, kdyby ti vzniklý stav z nějakého důvodu nevyhovoval. Kamarád má katalyzátor pryč (TDI_PD 74kw) a letí mu to neuvěřitelnou pop-corn pilu. Má ale ovšem přímý sání, výfuk a software řídící jednotky. Bez úpravy parametrů ŘJ motoru se člověk při jakékoliv takovéto úpravě asi neobejde. Taky je možný, že rotačka a PDčko se při stejném stavu (přímého výfuku) bude chovat bez úpravy ŘJ zcela odlišně. OD pdček sem dal po zkušenostech ze 74rkou ruce pryč, protože jsou tam drahý díly, který se prostě jednoho dne podělají. To u rotačky je původní turbo, čerpadlo i vstřikovače a nic nenaznačuje tomu, že by tomu tak nemohlo být i nadále. (jo holt to dřív byla jiná kvalita výroby, jak od roku 2003+).
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“