Biosložky v naftě

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Biosložky v naftě

Příspěvek od favo »

Tak co říkáte na rozhodnutí vlády, že se do nafty přestane přidávat biosložka. Dle vlády je to překonaný a dokázaný, že to žádný přínos nemělo. Ale že jim to trvalo, nejspíš Babišovi na truc.
Já osobně jsem tomu rád už kvůli svému motoru, ale fakt je že z té ceny se mi dělá zle. Naši zlodějští pumpaři se překonali a ihned jakmile vláda tento úmysl oznámila, tak nafta zdražila o další 2,- Kč na litr. Koukal jsem ráno jak tele na nový vrata, že nafta je už o 4,60 Kč dražší než benzín, který byl ještě před 14ti dny dražší o cca jednu korunu.
Popravdě by mne zajímalo, co výrobu nafty o tolik prodražilo, za těch 14 dní.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od Tomas6 »

Coby. Marže pumpařu a špekulanti na burze. Že by něco zlevnilo si iluze nedělám. Podle novinek včera cena ropy padla, posílila koruna, dle vyjádření ekonomů to bylo to co zvedalo cenu PHM tak by měla cena jít dolů, nevěřím tomu že se to někdy vrátí po 45kc za litr. Samozřejmě vládě to pasuje, páč 21% DPH z 50kč je víc jak z 30kc.
To že je v naftě nebo benzínu biosložka jsem nikdy na ničem nepoznal.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od šulda »

favo>> Tohle už chtěli udělat několikrát za Babiše a právě Babiš s komunistama to vždy shodili ze stolu. Otázku proč nechám na každém z nás :mrgreen:
Člověk se pořád učí.
STIB
Přispěvovatel
Příspěvky: 651
Registrován: 13 bře 2009, 09:20

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od STIB »

Jenže ji musí nahradit naftou,takže 0 od 0 pojde. :x
OCTAVIA- ALH
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od favo »

Tak jsem se právě dočetl, že biosložku budou přimýchávat i nadále, protože jim to nařizuje zákon o snižování emisí, takže zase jen vykřik do tmy.
Tome pokud jezdíš hodně tak nepoznáš, ale znám pár případů lidí co jezdí jen občas a ti už řešily zalepený palivový systém.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
maiello
Přispěvovatel
Příspěvky: 551
Registrován: 03 pro 2007, 20:14
Bydliště: Doksy + Praha

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od maiello »

Mám ale pocit že bioslozka byla dobrá mazivostni přísada. Sice degraduje, sráží se v tom voda a lepilo to když se pravidelně nejezdilo. Ovšem teď se bude muset zase něčím primazavat.?
Ať se vyjádří zkušenější ale od 2007 co je bio mi žádný cr nechcip. Viz dci z 530 tis km
R. LAGUNA II 2,0 DCi 110 KW 530 TIS KM
O1 SLX RV 8.96 Jedna z prvníchTDi :AGR, Vstřiky 502 FB + úprava ECU RudisTDic. 1,2bar, EGR off, kat ON,dlouhá 5 ka.
EX AR 147 JTD 85 kw
EX B5 Synro 1,9 TDi AFN combi
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od Tomas6 »

Libore nejezdím hodně. Ročně tak 12tis, trasy z 99% 25km ráno a 25km odpoledne. Paliva s biopřísadou používám do všeho. I do pil či křovinořezu. Stroje které půl roku leží ladem a na jaře potáhnu za špagát a vrčí. Naftu co používám do traktoru mám v sudu běžně půl roku a víc a není problém. Mám traktor který teď už několik let nepoužívám, nafta s biosložkou je tam taky, dělal jsem úklid ve stodole a potřeboval jsem s ním přejet, nemám do něj baterku tak jsem ho potáhnul druhým traktorem, chytnul na drc. Mám starý ostrowek, ten potřebuju tak dva dny v roce a kdykoliv přijdu chytne a funguje. Když jsem měl PD ta měla najeto 500 tis, na stolici nevyšel vstřik ani jeden ale auto normálně jezdilo dál. I když jsem pak dával různé čističe a přísady, nikdy to žádný vliv nemělo. Teď do toho TSI leju benzín z ONO, když si vzpomenu přidám VIF, když ne, nic se neděje, i vstřiky vyšly po 250tis km téměř na jedničku. Jeden měl o 10% snížený průtok, párkrát jsem zkusil vzít i vychvalovanou vervu100, žádný rozdíl se nekonal. Jediné co, tak jsem předminulý týden vzal na Unicorn a rázem spotřeba o 2l vyšší. Prvně jsem myslel že to bylo přívěsem, ale s ním jsem jel jen 20km, pak už ne, ale spotřeba pořád vysoká, když jsem měl asi 1/4 nádrže, vzal jsem na omw do plna a spotřeba leze dolů.
Takže asi tak no. Toť moje postřehy.
K cenám. Nic levnějšího nebude, na to zapomeňme. Tu komedii co se teď v Evropě a v našem banánistátu děje musí někdo zaplatit. Státní pokladna je suchá, jiné příjmy jak z daní nejsou a pod vedením modrých ptáků nikdy dobře nebylo.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od hansdob »

Mě na NiO trochu trápí na starých motorkách ,pionýry,jawky,stary karbecový Hondy a yamažky co tu mám tím že není čas na ně tak mi to zalepí karbeci. Jenže pionýr a jawka sup sup a vyčištěno ale u Hondy či yamahy karbec/y ven to je rozmontovat ceeeely traktor :lol: :lol: :lol:

V naftě jsem taky žádný problémy nepozoroval jen čerpadla co leží ale ty zaskladňuji do petroleje od jiste doby a pohoda.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od roman1648 »

Přesně s tím se potýkám u karbových motorek, už jsem jich letos dělal několik kdy to majitel na podzim odstaví, stojí to 4 měsíce,karbece vyschnou a je to, rozděláš to a je to úplně zelený vevnitř, musí to do ultrazvuku,nic jinýho to pořádně nevyčistí
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od ROMEK »

Roman Handsdob : Neni na karburátoroch nejaký výpustný šrub na spodku karbecu v plavákovej komore? U skutru sem si ho všimel možno neni špatne to po sezone vypustit a zeliat treba čistým lihem
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od roman1648 »

To by asi šlo ale každej na to prdí, nevím nakolik fungují ty různý stabilizátory paliva,nezkoušel jsem to.. :?
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od mirek999 »

Na zimu do všeho plnou nádrž Vervy nebo něčeho kvalitního s aditivama a na jaře není problém. Je to spíše o tom několikaletém stání. Ten benzín smrdí hrozně. A když se s tím zaděláš, tak to jentak nevyčichne.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 244
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od tatko Tom »

Je problém kúpiť a používať VIF?
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od volvo pan »

vif leju do benzinu i nafty a v pohodě. Benzin chytne po zime ,treba v sekacce,bez problemu,nafta taky,ale na tu jezdim celej rok. Jen to asi zrusili jen v nafte,benzin to ma furt. A jelikož je repka asi už zaseta a bude se muset tech cca 10 procent nahradit,takže přikoupit vic ropy,tak tezko rict,jestli to je vyhra. Většina dislu s tim problem nemela a udajně to zvysovalo mazivost. Jo,bures bude nasranej,to jo,ale pro nas ostatni nevim..
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Biosložky v naftě

Příspěvek od hansdob »

Romek určitě šlo minimálně na jawkach ale vzpomeň si ….. no a na japoncích co mám tam ceeeely traktor kvůli všemu takže to leda nechat vyjet a doufat.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“