Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Paja077
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 črc 2022, 18:31

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od Paja077 »

Jj je to jedna větev.Pojistky ok pro jistotu daný nový kabely vše převrácený na ruby ne a ne to rozchodil .VAG ty samé závady na n75 stále jen 3.2v .Jediný ta řídící jm ,vyzkouset jinou,ale to párování jde mimo mě nebo sehnat odpojený imo,ale to se mi nedaří
luhen
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2010, 10:52

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od luhen »

Zdravím nechci zakládat nové téma ohledně regulace turba na avb pd 74kw tudíž identické turbo gt1749v
Přišla mi repase od jedné firmy ale co bylo po montáži zatuhlá regulace šlo to lehce odseknout a je to vpohodě ale co se týče nastavení regulačního ventilu mám v otevřené poloze přepětí 1mm ale jak napojím podltakové kleště tak mám na kleštích -0,4bar a táhlo se mi přitáhne o červíka na doraz což je špatně si myslím ale nedalo mi to tak jsem to projel jasně že auto nedotáčí otáčky i na 1.rychlostní stupeň a nad 120km/h to padne do nouze diag vysoký plnící tlak tak jsem musel dát přepětí regulace skoro +4mm a by jsem dosáhl přitažené regulaci a opření táhla o červík na přepdis -0.6 bar pak auto nepadá ale má pokles výkonu okolo 3000ot a pak zas táhne zkusil jsem i jinou regulaci a to samé myslím si že je červík špatně nastaven může to být ?děkuji za jakou koli radu
luhen
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2010, 10:52

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od luhen »

Takže nikdo nezná odpověd’?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od roman1648 »

Odpověď je že po tom repasu je hovno, dneska se do toho montuje kde kdo a taky to tak vypadá, nakoupí se čínský středy,pískovačka,ultrazvuková pračka a hop, je ze mě repasář (noteeth)
Reklamaci vždycky uhraju na nesprávnou montáž a blablabla...
luhen
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2010, 10:52

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od luhen »

Jasně takže nejlepší by bylo ho vyrvat a dát ho na stolici na seřízení nemýlím lise
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od roman1648 »

No já bych se prvně dotázal té "firmy" od které to máš jak se k tomu staví ale z mé zkušenosti tyto 5tis. repasy vesměs fakt stojí za prd, třeba na 1.6HDi jsme to úplně přestali dávat protože každý repas byl mrtvý odspodu,prostě to auto netahá a abych to ještě po odborném repasu půl dne ladil a nervoval se s tím... :roll:
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od tiguan2 »

Roman ma pravdu. Jsou to repasy k hovnu a pak kdyz se jeste dozvis ze do toho cpou dily z činy tak uz to je na povazenou. Jednou jsem musel rezat vyfuk protoze vrtulka spadla do vyfuku a delala randal. Hruza. To si radsi lehnu nez tohle.
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od roman1648 »

Jenže to je ta debilní doba umocněná přetlakem nabídek a informací, každej přijde že na INTERNETU to mají za 5tis a nechápe proč ty chceš 12
Přece by neprodávali nějakej šmejd ne ? Říkám no jasněěěěěě, lepší jak od starýho Garreta a záruku ti dají jakou si řekneš ( jen ji nesmíš chtít uplatňovat )
Já se po poslední akci s Roomsterem 1.4Tdi kde se to turbo nedělalo úplně nejlíp prostě zařekl že žádný super internetový repasy montovat nebudu, no co, dneska dělá auta kde kdo tak ať si to dá ten dotyčný jinam, když mě takovej jeden šetřílek a špekulant přestane navštěvovat, jenom dobře...
luhen
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26 čer 2010, 10:52

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od luhen »

Takže raději si mám koupit nové turbo
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Octavia 1 1.9 TDI 81kw nastavení baňky regulace turba

Příspěvek od tatko Tom »

Lacný repas - k dostaniu na internete, zaručene značkové (síce nie turbo, no poučné k výhodnej cene):
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a ... 0svav1.mp4
:D
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“