Fabia II - škubání

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
VPetr
Přispěvovatel
Příspěvky: 549
Registrován: 10 úno 2008, 20:42

Fabia II - škubání

Příspěvek od VPetr »

Fabia II, 1,4-63kW, BXW ,r.v.2009 , ca.147000km

Kolegové,
mám problém a to, že pokud přeřazuji,nebo spíše pokud ve městě přidávám a ubírám bez přeřazení auto mi poškubne nebo zacuká..není tam plynulá synchronizace. Dále už necuká ani v zátěži. Připadá mě to jako díra ve škrt.klapce ,ale nechci ji jen tak měnit bez jistoty. Je to nepříjemné zvláště pokud jste v koloně nebo jen pouštím a zase sešlápnu plyn. Pamět závad nic,ani když to dlouhodobě trápím... :bang:

Také jsou občas horší starty ,nepravidelně! Jakoby klapka neuměla nastavit starovací dávku...

Jediné co jsem postřehl ,že pokud vytočím auto do cca.5400ot.při jízdě v zátěži, jakoby začne vynechávat (a škube to s autem ) Někdy to přestane a vyleze to až k 6000tis/ Ot . a pak "je omezovač".

Udělal jsem log škrticí klapky a pedálu ,moc chytrý z toho nejsem ...můžete mě nasměrovat či poradit co ještě změřit ???

Log je udělaný prudká akcelerace na dvojku až k problémovým otáčkám ,pak dochází k pulzujícímu škubání ...
Přílohy
LOG-01-014-062-031.CSV
(7.55 KiB) Staženo 23 x
Screen zavady.jpg
Screen zavady.jpg (233.81 KiB) Zobrazeno 1891 x
LOG Výpadky.jpg
LOG Výpadky.jpg (152.25 KiB) Zobrazeno 1891 x
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia II - škubání

Příspěvek od slovacek.milos »

zkus vyloučit pedál spojky a pedál brzdy najdeš ho v bloku měřených hodnot nevím v kterém poli, je tam brzdový pedál sešláplý nebo puštěný, šlápni zkus jestli pedály řj motoru vnímá
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Re: Fabia II - škubání

Příspěvek od JARDA2 »

co benzínová pumpa maká jak má? to vypadá na mechanickou závadu.
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“