renault clio 2003 problem s palivem

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od oregan »

Ahoj mam u sebe renault clio 2003 1.5 dci bez dpf 48kw. Auto ma problém ze nechce chytnout , jakmile se da startovaci sprej , tak chytne a bezi.Bezi rozhadane. neslo se s autem spojit.Musel jsem koupit ucht jednotku a vymenit cely immo set a teprve se s autem spojim.Je problem v tlaku v railu , na volnobeh je jen 110bar a melo by byt kolem 300bar. Poslal jsem vstriky na test , vstriky jsou vsechny 4 ok . mohlo by byt cerpadlo KO a nebo co u tehle aut odchazi?pred 70tis km majitel delal vstriky i cerpadlo.
Diky moc
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od roman1648 »

Bohužel starý známý syndrom těchto motorů ( čerpadel ) co si pamatuju tak odcházela podávací část ve vysokotlakém čerpadle, svého času se to řešilo dost a dost, ve spoustě případů vstřiky ve zkušebně vyšly jako OK a stejně to nefungovalo,vyměnilo se čerpadlo a vstřiky za raketu a fungovalo to,bohužel ne napořád, problém je prostě naše skvělá nafta...je potřeba precizně vyčistit nádrž,palivové vedení atd, v servisním předpisu bylo dokonce všechno tohle měnit za nové díly... :roll:
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od slovacek.milos »

já se jen podivuju že to na 110 bar vůbec běží, pokud tlak klesne pod dvěsta cca motor by měl chcípnout

osobně bych nasadil tlakoměr a zjistil zda tlak pliva odpovídá co na PC, pak bych zlikvidoval okruh přepadu aby nešel zpět do čerpadla, vstřiky umí odfrkávat pěnu bublinky a když je čerpadlo nasaje je po tlaku

co je za systém, boš, delfi?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od oregan »

je to delphi system ,ono to bezi pak se rozsviti stop a chcipne a nejde nastartovat treba 10minut
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od slovacek.milos »

oregan píše: 20 dub 2022, 09:53 je to delphi system ,ono to bezi pak se rozsviti stop a chcipne a nejde nastartovat treba 10minut
to delfi to je tam dílo, omezená životnost 140.000 km + něco, a navíc ty vstřiky i když jsou v pořádku oni umí jak to říct odfrkávat, a frkají pěnu do přepadového okruhu, někdy je to slyšel jak vypneš motor ten vstřik odfrkne, takové vrzání, flůus pěny, z pěny jsou bublinky a je to celé v p....či, z hlavy ti to neřeknu ale přepad okruh co nasává čerpadlo jsem zrušil a navedl do přepadu aby ho čerpadlo nenasávalo. tak jsem jich pár pořešil a už se nevrátili, a taky jak píšeš někdy za chodu chcípen a pak museli auto lanostarter, T kusy a spojky jsem kupoval u nás v gumexu
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: renault clio 2003 problem s palivem

Příspěvek od roman1648 »

Stejně dopadneš tak jak jsem psal, otázka jestli u 20 let starýho Clia se to vyplatí... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“