mercedes Vito 112 , 638

Moderátoři: šulda, Moderátoři

puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

môže mi niekto pomocť ? Mercedes Vito 112, 638 motor 611,980 2148cm 90kw , bol menený celý motor so vstrekovačmi a teraz nejde vytočiť nad 3000 otáčok po diagnostike chyba p 1403 egr a p 0703 brzdový signal a chyby sa nedajú zmazať . čo môže byť príčina ? nový ventil na turbo , turbo OK nový snímač tlaku a ešte treba kodovať vstrekovače ? dakujem za radu ked mi niekto s tým pomôže
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od volvo pan »

a máš tam teda motor s egr nebo bez? jesi s,tak odpojit vahu vzduchu zkusit,mělo by to jet normalně,jen se rozsviti chyba asi,ten snimač na brzd pedalu děla taky bordel,ale to svitiva i abs esp. Ještě po prvnim startu tyhle stary mb nešly normalně vytočit přes tři,musel si vyšlapnout spojku nebo rovnou ject. Takže třeba čidlo na spojce?
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

Motor je bez egr ale dal som to už v riadiacej jednotke egr off ale vypisujeje chybu snímač brzdového pedálu dal som nový ale aj tak vypisuje tú chybu a auto neide nad 3000 otáčok už som prešiel všetko no neviem ešte čo môže byť za chybu
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

tak že vymenený ten brzdový snímač nastavený to je ok a nakoniec po oprave bzdového snímača naskočí dalšia chyba P0600 tak ako som čítal o chybe v autodte tak to asi bude cyba riadiacej jednotky , čo vy na to? alebo to bude niečo iní zase ?
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od volvo pan »

těžko říct,spíš bych věřil na zlomej drat nebo blbej kontakt. Vito je na dráty povedený resp na kvalitu. štekr na abs bejvá zoxidovanej třeba..nebo k tý jednotce omrknout. A to jede do 3000tis normalně a nebo ani netáhne? Regulaci na turbu píšeš,ale maká opravdu? To asi taky přes tři nejde,ale to i moc nejede. Nemáš tam třeba led žárovky v brzdovejch? Na sprinteru,to je vesměs stejný na problémy,mi to časem začlo dělat bordel..jo,vstřiky se kodovat nemusí..a pořadně bych zkontroloval ještě podtlaky,jesi neni zlomena nebo prohozena hadička. Takže klasickou váhu vzduchu to nemá?
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

vymenená aj váha vzduchu bola vadná teraz pracuje správne ale turbo neide a otáčky len do 3000 vyššie to neide hadičky dobré všetko preskúšané ventil na turbo nové odmeral som nápetie ide tam 6 ,3 volt aj to je ok už neviem čo dalej tak som dal prepísať immo do druhej riadiačky vymením a sa uvidí
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od volvo pan »

hele,ale pokud neni egr,tak by to nemělo mit ani vahu. Zkus pojezdit s odpojenou,jak sem už psal. Volty ventilu nevim,ale myslel sem jestli fyzicky to turbo fakt ovlada,jestli se regulace hejbe.
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

pokud neni egr tak nemá byt ani váha ? turbo sa nehýbe ani sa nehne
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od volvo pan »

jo měl sem to tak a na všech co sem viděl to tak bylo a na sprinterech 903 i 5 valcich taky. neni egr neni vaha jen asi 2 čidla ,tlak a teplota vzd..po startu by se měla regulace zatahnout,myslim,ted jen proč to nedela. no zkus tu vahu odpojit a pojezdit. Asi by měla svitit porucha edc myslim,ale ject by to mohlo. podtlak do toho ventilu co ovlada turbo de,nejsou prohozeny ty hadicky,? čidlo na tlak co je pod oknem resp nad filtrboxem je zapojeny?
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

tak že dneska som už konečne vyriešil prípad , hadičky všetko bolo v poriadku ale ten motor nemal egr tak som ho dal vypnuť v riadiačke , to je všetko OK len že mi nepovedali že je to vypnuté tak aby neotváral dak som egr venti vymontoval a tá bola tá chyba tak dneska som napojil nazad egr ventil a dal som len káble na to a zrazu všetko funguje otáčky nad 5000 a je všetko OK , tak taká chyba sa stála a pokial v riadiacej jednotke nebol vypnutý a bol zapojený neišlo nad 3000 otáčok, dakujem všem za radu ktorý sa pripojili k chybe
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

nastala dalšia chyba ventilátor chladenia po zapnutí zapalovania vždy beží čo môže byť ? ako pozerám riadi to riadiaca jednotka
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od volvo pan »

to nevím,nemas zaplou klimu? :D asi jako na koncernu,naky rele nebo i ta jednotka vent.,kontrola tepl cidel pres diag. matně si vzpominam,že se mi kdysi povedlo na klimě odpojit naky cidlo a ten větrak taky běžel..jestli teda klimu mas..zas je dobře,že už ti to jezdi.
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

tak klímu vôbec ani nemám zapojenú , chladič bol dieravy a ani není vymenený káble na tom nie su , skúšal som rele vyberať ked vyberiem rele na klímu tak vtedy beží ale pomalšie a nie na celý výkon
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od jozef9 »

EGR off je softvérovo spravené dobre? Niekedy po nesprávnych upravách (egr off dpf off, komunikačne problémi.......) riadiaca jednotka spúšťa ventilátor, chráni si motor. Aká je tam riadiaca jednotka, môžem sa ti na to pozrieť, či mám niečo na ňu.
puskas
Přispěvovatel
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2009, 18:54

Re: mercedes Vito 112 , 638

Příspěvek od puskas »

riadiaca jednotka je A6111537079 a firma mi upravila EGR ventil vypol mi poslal mi sofware a ja som nahral za 70 eur to robil ale ked tak tak ti môžem poslať ten soft ked sa vieš na to sa mi pozrieť
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“