Tlakové dělo

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od slovacek.milos »

thopr ten komresor je tissi jak bezna zouvacka a ta ma malou potrebu, stacil by i slabsi, nejvetsi spotrebu ma foukani pneu a nejvetsi kraval je kdyz srazis patku z disku, to je rana, ja kompresor oblozil, pak zavrel do zadni garze, nakonec jsem ho zakopal v koupelne vedle zachodu, tam ma i druhou funkci, kdyz v klidu sedis a zapne, :? v ten moment se poseres :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od roman1648 »

Jo na přezouvání občas 100L stačí
A to jako hodlá přezouvat v noci nebo jak ?
Normálně přes den mimo neděli by mi sousedi mohli akorát tak vlézt na záda (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od slovacek.milos »

romane, oni ti na zada nepolezou ale zacnou psat, pak zacnu chodit neprijemni lide a hledat, vytapeni, elektromer, odpadni vody ze strech, zaolejovana hadra na zemi, propadly hasicak, zaolejovana skvrna pred dilnou, v popelnici brzdova desticka nebo zrezla brzdova trubka, podle nakupu naradnich dilu kam si ulozil stare, dokad zaplaceni likvidace nebezpecnych odpadu,smlovy s firmama a ................. kamarad tak skoncil, radeji pracuje v euroteku jako hlavni kontrolor jednotek abs, moje osobni kredo, soused nad bratra :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od roman1648 »

To jo ale píše na jedno auto za týden, to by snad sousedi mohli vydržet, i kdyby bylo jedno za den a ne za týden..
Taky nejsem příznivce řezání na cirkulárce o půlnoci, to ne, ale zase se nechat od sousedů nějak utlačovat to ani hovno, jsou samozřejmě sousedi kterým vadí i moc mňoukající kočka, to je jasné, ale záleží nakolik si to necháš přerůst přes hlavu
Jak říkal kdysi dědův kámoš, pokud budeš vědět odkud vítr fouká, obejdi mu šídlem auto, všechny pneu pěkně z boku na několika místech a ono ho to přejde (noteeth)
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od HonzaXM »

Zajímavá mašina, šestiválec jsem ještě neviděl. Pokud se přezouvá málo, tak by to stačit mohlo, ale bude spínat častěji. Možná přidat vzduchojem a bude spokojený. Já mám Atmose velký silný 2 válec se vzdušníkem 150 litrů, dělali ještě 270 litrů. Spíná tak akorát. Tak jsem dokoupil ještě nový návěsový vzduchojem 100 litrů a to bude ideál. Kvůli škrábanci byl ve výprodeji v Intercarsu asi za 800 Kč. :D
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od roman1648 »

Máme italský ABAC 270 litrů a v pohodě ale když přezouváš,odrážíš a druhej třeba dělá ještě se vzduchovým utahovákem tak taky spíná celkem často no,máme tlakáč nastavený na 8-10bar aby nářadí mělo sílu, váhodou proti starýmu Orlíku co jsme měli je, že tento kompresor má motor jen 2,2kw a Orlík měl 7,5kw ten když zapnul tak pohasnuly zářivky (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od slovacek.milos »

ja ten kompresor ted vnimal, prezul jsem pneu na koktavku 195 65 15 nafoukal z 0 na 2.2, pracovni tl 9.1atm, dvoupist orlik 3kW asi 1400 otacek, zapl celkem 3 x po 9ti vterinach, nadoba 400 l, taky jsem mel motor 6.5 kW 2800 ot, ten jen zapinal a vypinal, aby nic nepohasnlo dal jem trifazovou tlumivku, zalozni mam maly jednopistovy orlik, ten jede prakticky furt, ale v nouzi staci, tim ze se nepouziva ma zrezle membrany jinak by tlacil lepe
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 576
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od exiter »

Co se týče toho tlakového děla, tak když jsem koukal na ty ceny cca 8-10tis. to mi přišlo moc, ale pokud ty za 2-3fungujou, vezmu ho...
Oktaf1
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2021, 20:43
Odpovědi: 1

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od Oktaf1 »

tak co se týká děla, tak pokud je člověk alespoň trochu zručný, není problém si postavit samodomo ze vzdušníku, nebo hasicího přístroje. vyjde to na pár kaček :D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Tlakové dělo

Příspěvek od slovacek.milos »

Oktaf1 píše: 04 dub 2023, 20:34 tak co se týká děla, tak pokud je člověk alespoň trochu zručný,
ja dostal plnicku pneu podobnou jak u benzinky ale na min 15 litru a na koleckach nejprve jsem ji upravil na plnicku oleje, jehlu na dno, ktomu jsem zboku pridlal kulovy ventil, dar kamarada z kovosrotu, dve varne sorubeni a trubku z vyfuku, a bylo i delo, jeste jsem pridal hadici na plneni pneu kdyz je auto nekde na parkovisti s defektem, no jestli me to stalo dve kila asi moc, pak sem objevil start sprej na trubce, borec na trialu vyzul jak hrabal v terenu s ofroudem a startsprejem pneu nahodil, se sprejem jem se natolik skamaradil ze delo nechytam do ruky fik fik za korunu svac a je to :lol2: 8- 10.000 tisic :roll: ty si uziju radeji v recku u more nebo v laznich v madarsku (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“