VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od mar.se »

Poradí mi někdo, jestli je váha vzduchu OK? Řeším nerovnoměrný chod motoru na volnoběh na svém Passatu 1.9tdi 96kw AWX, přes 400t najeto. Někdy volnoběh drží, někdy kolísají otáčky a jindy motor vynechává...
https://ulozto.cz/file/mWiiqT8f5rmp/pas ... 10-011-csv
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od reesha »

Přesunul jsem příspěvek z jednoho tématu do separátního tématu. V dalším jsem jej smazal. Ono není divu, že nikdo neodpoví, když to mícháme s problémy jiných :doh: .

K problému passat a logování:
Nevím jak tě napadlo logovat 3/10/11 - z toho člověk moc nepozná. Nemyslím si, že nepravidelný volnoběh souvisí s váhou vzduchu, nicméně bych doporučil:

LOG: 1/3/11 - rozhodně!

Kroky:
1) Nalogovat na volnoběh, ideálně prošlápnout jednou plyn na začátku - požadovaná a skutečná hodnota na kanále 3 by se měla cca shodovat. Poté logovat volnoběh a počkat, až se vypne EGR (skutečná hodnota se zvedne zhruba z 250mg/zdvih na více než 400mg/zdvih - a také chvíli logovat.

2) Klidně pak nalogovat i zrychlení na nějaký vyšší kvalt, asi tak jako jsi udělal.

3) Nalogovat ještě 1/13/23 jen na volnoběh

4) Nalogovat ještě 1/4/11 na volnoběh, popř. v akceleraci

4) Pokud máš podezření na váhu vzduchu, odpoj jí - uvidíš co to bude dělat.

Z těchto logů by mohlo být něco vidět.
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od mar.se »

OK, díky za nasměrování. Zatím se pořád učím, že se má dělat log skupin 3/10/11 jsem tu někde četl. Dnes jsem v rychlosti udělal logy volnoběhu, pořádné logy udělám o víkendu, až se dostanu ven z města a bude prostor pro akceleraci.
https://ulozto.cz/file/9TgLwPzsaRLz/logy-passat-zip
Po nastartování obvykle drží stálé volnoběžné otáčky, až se trochu ohřeje začnou kolísat a motor vynechává a škube sebou, ale jen někdy, občas drží otáčky stejné. Zkoušel jsem nastavit synchronizaci vačky (původně +3) na nulu, zasunul jsem vypadlý kablík ze spínače spojkového pedálu, váhu vzduchu jsem prostříkl čističem, vyměnil jsem prasklou hadici z turba do intercooleru a zkusil jsem vagem zvýšit volnoběžné otáčky (původně 820). Nic nepomohlo. Ale při jízdě jede pocitově dobře.
Auto nemá palubní PC - na mobilu přes obd adaptér ukazuje mnohem vyšší spotřebu než odpovídá skutečnosti (minimálně o polovinu vyšší). EGR by měl být zaslepen předchozím majitelem.
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od mar.se »

Udělal jsem log akcelerace + volnoběhu. Teď na volnoběh otáčky držely, v minulém logu motor vynechával.
https://ulozto.cz/file/5sq0tvGVF6Ur/log-passat-zip
Santa999
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 21 pro 2009, 08:39

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od Santa999 »

Ahoj mám stejný problém, jak jsi to vyřešil? Auto na volnoběhu po zahřátí jakoby nenechává někdy i zdechne. V otáčkách vše ok a vag mlčí. Dával sem na kontrolu vstriky a ty jsou ok. Zkusil sem odpojit váhu vzduchu a beze změny. Budu rád za každou radu.
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od mar.se »

Nakonec to nejspíš dělal špatný kontakt v konektoru snímače otáček G28. Zkoušel jsem postupně různé věci, navýšení volnoběžných otáček z 820 na 840 mi taky přispělo k hladšímu chodu. Později jsem zkusil i dát jinou váhu vzduchu, ale to nemělo žádný vliv.
Santa999
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 21 pro 2009, 08:39

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od Santa999 »

A ohledně snímače G28 ti diagnostika nic ne ukazovala? Mě pise že není žádnej problém tak nevím čeho se chytit, co tak čtu tak je to od dvouhmty, přes vydrenou vacku, špatnou volnobězku altiku nebo dvouhmotova řemenice na klice :) a vůbec nevím no
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Re: VW passat AWX - nerovnorměrný chod (logy - kontrola a hodnocení)

Příspěvek od mar.se »

Po koupi jsem našel chybu G28-sporadicky, po smazání se už ale znovu neobjevila. Čidlo jsem stále podezříval, kvůli náhodným problémům se startováním (točí, ale nechytne) zatímco jindy normálně hned chytil.
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“