Corsa Z12XEP chyby

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Corsa Z12XEP chyby

Příspěvek od roman1648 »

Kluci banální operace, auto přijelo s upadlým výfukem tak jsem to vyměnil celé až od katu,i ten dlouhý střední díl byl pohnilý dost, je do něj našroubovaná lambda,na autě nešla tak jsem ten díl pak chytnul do svěráku,dvakrát bouchl po tom závitovém nátrubku dvěma kladivama proti sobě ( lambdu jsem netrefil to vím na 100% )a šla hned, namontoval,vyjedu před dílnu, v pohodě, pak to chci posunout,najednou blik kontrolka motoru, v paměti P0141 a P0036 - obě odkazují právě na chybu lambdy řídící obvod ohřívače ( čteno Delphi ) a pak P0016 nepsrávná synchronizace klika/vačka,všechny chyby trvale, po vymazání hned naskočí, prý to předtím bylo všechno v pořádku...
Motor je po startu dost hlučný,ty rozvody pocvakávají,najeto 171tis. prý měněny byly ale nevím..navíc je to strašně lenošný to auto,má to mít 59kw,malý autíčko ale jede to jak 42kw Favorit...
Jestli kontrolka motoru svítila i předtím nevím,tvrdí mi že ne
Mohla ta lambáda tím poklepem odejít ??
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Corsa Z12XEP chyby

Příspěvek od Tomas.cz »

Jezdí k nám Combo Z12XEP, tu zadní lambda sondu jednotka dlouhodobě nebere v potaz, teď z hlavy nevím jestli výhřev nebo funkci, ale kontrolku to po smazání hned nerozžne, až třeba 2-3 starty a nějaké kilometry k tomu, leč jsem zjistil že to není ojedinělý případ. Je ta sonda určitě dobře zapojená, docvaklý konektor?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Corsa Z12XEP chyby

Příspěvek od roman1648 »

Jo na konektor jsem se díval jako první, jestli jsem nezapomněl ho zapojit ale ne, docvaklej je,piny vypadají jak nový, ale neměřil jsem nic ještě, zkusím tam cvaknout novou lambdu a jestli se zavada změní z trvalé na sporadickou asi to bude v ní
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Corsa Z12XEP chyby

Příspěvek od hansdob »

Prvořadé je vždy se projet nejlepe i s majitelem a “zajistit “ stav před opravou.

No k lambdě poškozený ohřev na motorech Z18XE X16XEL,Z16XE,X18XE1 a Z14NET rozsvecuje kontrolku ihned.

Hlučný rozvod a nízký výkon běžně úplně Ko vodítka řetězu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Opel“