Aut převodovka A4 B5

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Aut převodovka A4 B5

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,
mám audi z roku 1997 A4 B5 1.9TDI 81Kw AFN.
Koupil jsem to za směšné peníze s tím, že převodovka není v nejlepším stavu.
https://imgbb.com/P9MpxvQ
Jestli dobře chápu, tak je tam převodovka s označním DFK?

Koupil jsem to před rokem, udělal 2 výměny oleje (normálně přes šroub, žádný proplach)
Projev je následující. Auto jakoby má větší prokluz. Slušně začne zabírat až nad 2 tis otáček. Zastudena spíše ještě více. Když se to ohřeje, tak se to zlepší. To si myslím, že by mohl být už utahaný hydroměnič.
Za jízdy je i větší rozdíl otáček mezi odemčeným a uzamčeným měničem.

Druhá věc je, že při zamčeném měniči není otáčkoměr v klidu. Tak různě se hejbe + - 200 ot/min. To by prý mohl dělat ventil spojky přemostění měniče N91. Doporučují přehodit ventily N91 za N93, ale k tomu jsem se zatím nedostal.
Musel bych opět vylít olej a dát tam nový.

Tolik mé poznatky k převodovce. S autem pravidelně jezdím a projevy jsou pořád stejné. Ani se to nezhoršuje, ani nezlepšuje.

Nicméně, přemýšlel jsem, že bych koupil nějakou převodovku v lepším stavu a přehodil to. Jenže narážím na problém, že žádnou převodovku s názvem DFK nikde nemůžu sehnat. Jen jsem našel na google nějaké postarší inzeráty v polsku.

Nemá ta převodovka nějaké jiné označení, nebo není možné, nějaká záměna za jiný automat?
Vůbec netuším kolik verzí AG4 01N bylo a jaké jsou mezi nima rozdíly.

Díky
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Aut převodovka A4 B5

Příspěvek od dracekvo »

Nikdo už se těmahle starejma převodovkama nezabejvá?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“