Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od codek99 »

Zdravím, zajímá mě, jaký je názor na práci automechanika (chápu že je to široký pojem, klidně bych to rozebral) opravdu vhodná pro člověka kterého baví auta, baví ho jízda, baví ho opravy, úpravy, vymýšlení vychytávek, baví ho nové technologie aut, zajímá se o auta celkově a nebo je to klasická dílenská práce jako třeba zámečník a jediné kdy si to člověk užije je, když mu jednou za rok přijede nějaké zajímavé auto na opravu tak že se s ním projede z parkoviště před dílnou na zvedák a zase zpátky.

Spíš bych to viděl na tu druhou verzi, že člověk už pak svoje auto co má doma ani vidět nechce a v práci 90% času opravuješ rezavé vraky a pořád dokola jen měníš oleje, brzdy, rozvody a čepy.

Jaký na to máte pohled?
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od martinsidlo »

Každý dělá,co ho baví. Když dělá to,co ho nebaví,vypadá to dle toho. Ale musí z toho něco mít. :yoji:
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od Pája 19 »

Před dvaceti lety jsem se ptal na stejnou otázku a kamarád mi na to řekl: "Představ si, že po celým dnu v práci v autodílně přijdeš domů a s nadšením budeš pokračovat v tom, co jsi dělal celý den."

Dodnes na tu větu vzpomínám, když se s chutí pouštím do oprav svých více méně vymazlených strojů, které mám opravdu rád.

PS: Strašně nerad se vrtám v beznadějných, zanedbaných autech bezohledných majitelů u jejichž vozidel jen oddaluji o pár měsíců poslední cestu do hutí.
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od codek99 »

Pája 19 píše: 08 črc 2022, 09:29 ...
PS: Strašně nerad se vrtám v beznadějných, zanedbaných autech bezohledných majitelů u jejichž vozidel jen oddaluji o pár měsíců poslední cestu do hutí.
Ale o tom ta práce z většiny je ne? Vrtat se ve vyrezlých jedničkových oktávkách ve kterých se před tebou snažil vrtat ještě majitel který si to zvedl doma na cihly. (Mimochodem ten popis jsem přesně já :lol: )

Mám na to takový pohled že člověk který má rád auta vlastně jen vyměňuje díly, povoluje utahuje a vlastně je jedno jestli máš na zvedáku auto, lokomotivu nebo čtyřkolku, pořád je to (s trochou nadhledu) to samé.

Jo když je člověk autíčkář a dělá chiptuning, difuzory na přání, dává auta na vzduch, řeší detaily v sání. Na takové pozici bych viděl autíčkáře, ale automechanik v každé dílně nejen u nás na moravě mi spíš přijde jako obyčejný dělník.

Můj pohled z toho co vím a měl jsem možnost vidět, třeba jsem úplně mimo. :thumbsup:
Octavia 1 1.9TDI 96kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od jericho-3 »

Pája to napsal dobře. Mám zato, že člověk k tomu dospěje tak, že jinou cestu prostě nevidí. Pokud se nemůže rozhodnout, má to mít jako koníčka. Protože chodit do práce, která mne nebaví je otročina, a člověk je permanentně otráven. Já vždy toužil mít svou dílnu, jelikož jsem bydlel ve městě, neměl jsem dědu se stodolou, a tak jsem byl v háji. Ale fušoval jsem v podniku, kde jsem dělal v dílně, o víkendu mne tam pouštěl vrátný atd. A po revoluci, to byla bomba, jak já se do práce sám na sebe těšil, pořád nějaké modely, které jsem znal jen z obrázků. žádné podklady studování, chyby a omyly a také úspěchy. Většinou to bylo načerno, nebyly to povolené dílny, ale garáže, JZD atd. Na finančáku se mne ptali, kde dělám, tak jsem udal adresu otce a oni mne tam nenašli. Ale mohl jsem dělat, co mne bavilo. Až pak to bylo v ofiko dílně. Tohle může dělat jen ten, kterého to baví. Vydržel jsem to až do konce. A přiznám se, dnes jim už nezávidím, servis dílů apod. pro mechaniky super, ale lidí jsou zhýčkaní, často mají fáro a kapsu prázdnou, hlavně mlaďasové a automobilky se předhánějí, kdo udělá větší kraksnu, Nějaká mechanika se už moc nedělá, opravy se změnily pouze na výměny. Takže jít do toho, pokud opravdu, ale opravdu je člověk nadšenec a umí něco navíc než ostatní. Ajťáci mají pole neorané , ta pravá automechaničina se pomalu vytratila. Měnit pořád jen ta debilní turba a egry, popřípadě filtry ve výfuku a močovinu je otrava. Ale je to subjektivní , a že není zájem je fakt. Kdo by se dnes špinil , byl v dílně od rána do večera a nestíhal , když je plný dvůr aut? Jak mi řekl majitel a šéf servisu v jedné osobě, zavřu to, nemám lidi, kluk po vyučení chce přes 30000kč a ví prdlajs..Je to dilema a není to pro slečinky..
nepropadat panice...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od Marek001 »

Mňa by skôr zaujímalo aký je účel otázky, rozmýšľaš či sa ísť vyučiť za mechanika, uvažuješ že sa zamestnáš ako mechanik alebo si chceš rozbehnúť svoj business?
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od dracekvo »

Jenže ono to tak je, že se furt dokola mění brzdy, čepy a hlavně olej.
Kdybych šel dělat automechanika, tak bych se věnoval jedné značce a tu se naučil. Pak si člověk udělané nějaké jméno, know-how a může si klidně otevřít garážovou opravnu a říkat si o pěkné částky.
Takto to třeba funguje u subaru. Kde těch servisů co to umí je málo a ani tam to není záruka jistoty, že něco autorizák nezkurví.
Pár šikovnejch lidí co šli do soukroma určitě nemá problém se scháněním práce. Spíše jí musí odmítat.
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od NOVON »

dracekvo: Pokud tě to baví,tak si nechej jako koníčka. Něco jiného je si s auty "hrát" a úplně něco jiného pokud tě to má živit. Mám možnost občas projít dílnami v servisech a to co tak kolikrát vidím, cvičené oko bohužel mám,je masakr..
Minimálně 80% větších servisů jede na kvantitu (tohle mi nikdo nevymluví) a podle toho to taky vypadá.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Je automechanik práce pro člověka který má rád auta?

Příspěvek od jericho-3 »

Je otázka, když je málo mechánů, jak jet na kvalitu, když je plný dvůr aut. Kvantita je průser, který se vrátí.. Pamatuji ještě ze socíku, kdy se machr a pečlivka od kterého chtěl každý udělat motor, stal terčem posměchu, když si na sebe nemohl vydělat, protože tehdejší soc. normy nebyla sranda plnit..Ještě že byly soc, podniky a JZD, které to zachránily, protože jejich faktury snesly téměř vše... Pokud člověk není fušer, tak se trápí a práce jej nebaví...
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“