BMW 525D nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

BMW 525D nestartuje

Příspěvek od kaad »

Mám tady v opravě BMW 525D 120kW r.v. 2001. Kromě výměny oleje a utrženého stěrače je problém, že auto někdy nenastartuje. Prostě po otočení klíčku ani ťuk. Diagnostika mi píše závadu na imobilizéru. Pod volantem po levé straně je taková bílá krabička, což je ŘJ imo a ovládá to i zamykání. Když vatáhnu konektor z té ŘJ a zase zapojím nastartuju. Pak to třeba 30x startne na drc a pak zase nic. dělá to nepravidelně. Tu ŘJ není problém na netu sehnat. Horší je u těchto aut přizpůsobení. Nemá někdo nějakou zkušenost např. s vyřazením imobilizéru u tohoto vozu? U některých aut to jde např. starý Ford Transit. Díky.
Naposledy upravil(a) šulda dne 08 črc 2022, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: BMW 525D nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

Softwarově vypnout immo v motorovce, emulátory tu prý moc nefungují

https://www.ebay.de/itm/124069263490?ha ... SwYMldLJp5
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: BMW 525D nestartuje

Příspěvek od kaad »

Tak mám tu nazpět po delší době opět to BMW s tím imobilizérem. Když jsem to tu měl poprvé, tak to nešlo nastartovat tak, že to ani neťuklo startérem. Obešel jsem tenkrát to relé co je v EWS3 a vcelku dost dlouho to dalo pokoj. Teď to začalo znovu zlobit tím stylem, že startér sice točí, protože je vyřazeno to spínací relé, ale motor nenaskočí. Myslel jsem že obejdu třeba i stopventil na čerpadle a napojím ho přímo na 15 spínačky. Ale při proměřování jsem zjistil, že ikdyž odpojím kompletně EWS3, tak napětí (8V) i přesto do čerpadla jde, ale nenastartuju. Pokud zapojím EWS3 napětí po zapnutí klíčku opšt 8V a nastartuju. Takže ta EWS3 ovládá ještě něco více. A hlavně jde přes ŘJ motoru. Jediná možnost je výměna té EWS3. Sehnat ji není takový problém dokonce i s motorovkou. Ale nevím, jak je to z přizpůsobením. jestli je to tak jednoduché jako třeba u VW. Řešil jste to už nekdy někdo??? Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
JakubMierz
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2022, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 525D nestartuje

Příspěvek od JakubMierz »

Miałem podobną sytuację. najprawdopodobniej ten ostatni czujnik będzie wadliwy
Odpovědět

Zpět na „BMW“