307 HDI rychlá ztráta proudu - vyřešeno

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

307 HDI rychlá ztráta proudu - vyřešeno

Příspěvek od Hošík »

Čau chlapi. Koupil jsem hezkou 307 rok 2005 2.0HDI. Auto jezdilo v pohodě, ale minulý týden mi za jízdy vypnuli budíky a rozsvítil se airbag. Po nastartování zase vše v pohodě. Dnes paní dojela ráno bez problémů do práce a odpoledne bylo auto bez proudu. Dal jsem jinou baterku, opět bez problémů dojel 30 km domů. Po půl hodině bylo auto opět vybité. Obě baterky jsou v pořádku v jiných autech. Nenapadá někoho čím by to mohlo být? Auto bych si rád nechal, už jsem do něho dal dost peněz, má sto najeto a opravdu hezký stav. Díky za každou radu než se v tom začnu vrtat. ;)
Naposledy upravil(a) Hošík dne 13 črc 2022, 20:57, celkem upraveno 1 x.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: 307 HDI rychlá ztráta proudu

Příspěvek od zizuzidan »

Prvně změřit jestli to dobíjí.
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Re: 307 HDI rychlá ztráta proudu

Příspěvek od Hošík »

Dobíjí to normálně, 14,4 V na baterce. Na altík vedou na asi osmičku šroubek dva kabely. Jeden silnější to je si myslím z BSM a od baterky a druhý slabší a vede někam do motorového svazku a asi do auta. A ten dělá bordel. Když ho odpojím auto má minimální odběr a baterka drží. Pokud ho chci připojit tak hodně jiskří a po připojení je auto za chvíli bez proudu. Mám tu ještě svou bývalou 307 odstavenou na díly, ale ta to má zapojené jinak. Nevíš prosím co ten kabel napájí? Doufám že ne BSI (wallbash)
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Re: 307 HDI rychlá ztráta proudu

Příspěvek od Hošík »

Vyřešeno. Z nějakého důvodu se seplo relé žhavení a auto stále žhavilo. Ten kabel na altíku je jako napájení. Po vyndání relé vše cajk. :thumbsup:
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“