Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

Ahoj

Potřeboval bych trochu poradit, protože nevim čeho se už chytit. VW Touran 2.0 TDI - malá učinnost klimatizace - i na "low" fouká jen trochu studeně.
  • Klimatizace je nově naplněná - 530g chladiva.
  • Těsná
  • Výpis závad - bez chyby
  • Proud na ventil při low a při chlazení - požadovaná 0,82A, skutečná 0,805A - 0,81A
  • Neexistuje žádná podmínka odpojení kompresoru
  • Tlak chladícího media - klima off cca 8-9 Bar, při chlazení cca 14-16 Bar
  • Sahara se točí - reaguje na požadavek klimatizace a zvyšuje procenta skutečný hodnoty
  • Vnější teplota odpovídá teplotě venku i na budíku
  • Teplotu za výparníkem ukazuje při režimu auto cca 14 - 15 °C
  • Vnitřní teplotu cca 11-12°C - to ale dle mě neodpovídá.. nebo se mi tak zdá
  • Základní nastavení klapek provedeno - zdá se že všechny chodí - žádná chyba
Nenapdá někoho co by ještě mohlo být špatně?

Jediný co nedokážu ověřit je funkce regulačního ventilu. Respektive tuším, že by to mělo být vidět na plničce, ale nevím přesně jaké hodnoty jsou správně. Proud na něj, ale jde spravný, jak s tím ale ventil pracuje dál, nevím. Vysokotlak byl na budíku u plničky někde kolem 14 - 15 barů jako ukazovala diagnostika, to si myslím že je dobře. Nízkotlak cca 6 barů a pomalu spadl na cca 3 bary - tady si nejsem jistý. Nicméně, zase si řikám, kdyby byl špatný ventil, tak nemám tlak v systému celkově jelikož řídí zdvih pístů v kompresoru a tedy i tlak.

Děkuju
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Tomas.cz »

- Teplotu za výparníkem ukazuje při režimu auto cca 14 - 15 °C
- Vnitřní teplotu cca 11-12°C - to ale dle mě neodpovídá.. nebo se mi tak zdá

A vnitřní teplotu, jako teplotu interiéru?
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

To pouze předpokládám. Takhle je nazvaný kanál v diagnostice. Takže buď to měří někde na výdechu a nebo je nějaký senzor v interiéru, ale o tom pochybuju. Nebo je to pouze nějaký výpočet na základě teplot..
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 715
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od passion »

Tak keď si si nie istý, napíš aké kanály a aké teploty tam máš.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

Ten kanál je nazvaný "vnitřní teplota" . Je to čtený ODISem, takže tam žádný číslo není. A teplota tam je taková, jak píšu. Co ji ale snímá, respektive kde, to nevím.
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 715
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od passion »

Aký ročník? Snímač interiérovej teploty je v čiernej "čočke" v strednom ovládači otáčok ventilátora.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

2011

Nemyslím si ale, že by ten snímač byl problém. Sice mi pocitově přijde, že ta, fakt není 11°C, ale aspoň neukazuje nesmysly. Budu ještě muset zkontrolovat tlaky na plničce. Mám podezření na expanzní ventil. To bych byl teda dost nerad, protože vyměnit ho, bude ještě větší voser, než si to potvrdit.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Tomas.cz »

Jestli máš vysoký tlak 16bar a nízký 3bar tak jsou tlaky dobré, ale je tedy pravda, že za výparníkem by při plném výkonu mohlo být tak 5st.-7st., vratka z výparníku je orosená, studená?
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

Je studená, to jo, ale ne orosená. Právě že znám tu trubku znatelně studenějši z jiných aut
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od roman1648 »

Jednou jsem řešil něco podobného na OII což je stejné a pomohla až výměna kompresoru za NOVÝ, všechno se tvářilo taky normálně ale na místě na volnoběh to prostě nechladilo
Pak jsem měl ještě jeden případ kdy auto jezdilo se zasraným pyláčem že větrák téměř nefoukal,tak ho majitel na dovolené vyndal,pak na to zapomněl a jezdil až zase do jara bez něj,navíc parkoval pod břízama,výměník se tak zasral že to prostě nechladilo,nebylo možný odtama ten bordel dostat jak to zvlhnulo,nalepilo se to tam,pomohla až výměna
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Biimbo »

jj, to řešíme u náklaďáků kdy se na stavbách a lomech dřív používal vnitřní okruh klimatizace, který nejde přes filtr.
A vysledek byl že pod přístrojovkou jsou chlupy,vlasy a takový chuchvalce všemožný z různých cockpit sprejů s prachem, že se sice šetřily filtry, ale výparník měl přes sebe deku z toho všeho co pochytal. Vysledek byl že auto sice chladilo, ale málo a zároveň v zimě málo topilo než se vyhřálo. Ale při chlazení byly trubky jak mají být, jedna teplá, druhá orošená. Postupně u všech přístrojky dolů a výparníky ven a vapkou vycákat do čista.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

Vyměněn kondenzátor kvůli podezření na ucpání (sušič) a to se zdá že taky nepomohlo. Stálé vysoký tlak na nizkotlaké větvi.. Tak mám alespoň nový chladič a nový sušič, což není na škodu. Tak teď už zbývá asi jen kompresor (nebo regulační ventil) a nebo expanzní ventil. To bude porod vyměnit ten ventil na stěně. Bohuže musím jít už jen metodou pokus-omyl a zkusit vyměnit postupně jedno nebo druhý.

Měnil jste někdo expanzní ventil na Touranu/Octavii II a podobny? Nějaký tipy?
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Jirka. »

Neviděl jsem ho v životě na OII vadnej, ale kompresorů co se takhle chovaly mraky.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Málá učinnost klimatizace - VW Touran

Příspěvek od Woko_O »

Upřímně taky nevím, jestli se toho držet nebo ne, protože jsem snad taky nikdy neslyšel, že by někomu odešel. Nebo jako chápu, že se může sám od sebe poškodit, ale i kluk co děla klimu, mi říkal, že se moc neserou..

Asi zkusím pak nějakej funční kompresor z vraku, abych zbytečně nekupoval novej, nebo alespoň ten regulační ventil zkusím někde půjčit. A pak se uvidí no. Expanzní ventil je sice levnější ale trochu pracnější..
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“