Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od tatko Tom »

Na okraj - auto starne, no človek platí stále plnú sumu voči hodnote, keď bolo nové. Plnenie dostane voči časovej cene no platí z plnej cen.
Preto je dobré havarijku rušiť a uzavrieť novú. Treba si však zistiť, do akého veku, lebo na moc staré autá poisťovne už havaríjnu neuzavrú.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od dracekvo »

Pokud jste si jistý, že cena auta je vyšší. Tak jediná možnost jak dostat z pojišťovny více peněz je nechat si zpracovat znalecký posudek a snažit se to udělat tak, aby cena opravy nepřesáhla 80% ceny vozu.

A pochybuju, že ve smlouvě není nic o tom, že když oprava bude vyšší jak cena auta, tak to půjde na totální škodu.
Bohužel toto je problém vlastnictví masového auta. Tam ty překupníci v aukci naháží více peněz.
Mě když pojišťovna z pov. ručení viníka udělala totálku, tak jim to vydražil někdo za 5500,- :D Dopláceli 35 tis. Oprava byla za 18.

Jinak mě udivuje, že si někdo na tak starý vrak platí havarijko. Dyť člověk ve výsledku u těhle starých aut vždy zaplatí více, než kolik kdy má šanci z pojišťovny dostat zaplacenu.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Tomas.cz »

Ona v tomhle případě je nevýhoda, že je plnění z havarijního pojištění, tedy smluvní vztah mezi majitelem vozu a pojišťovnou, tedy spoluúčast, platba do xx% stanovené ceny vozu apod.
Jiná situace je u škody z povinného ručení / když je auto na fyzickou osobu /, pojišťovna musí dle OZ dorovnat platbu za škodu do ceny vozu, samozřejmě dělají že cenu vozu sníží aby pro jistotu, ale tam se lze odvolat a doložit inzeráty podobných vozů.
Takhle jsme řešili, že u Octavie 2 stanovili cenu na 44 000kč, někdo na TotalCar vydražil za 27 000kč a chtěli majitele uspokojit rozdílem tedy 17 000kč na totální škodu, podal odvolání jelikož na inzerci tenhle ročník, motorizace, výbava, kilometry nešla pod 65 000kč a nakonce schválili mojí cenu opravy 56 000kč a bylo.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

No já se taky snažil za tu jejich cenu 37 000,- Kč najít Golfa z roku 2001 motorem ASZ a výbavou Highline ve stejně dobrém stavu jako je ten můj a nenašel jsem nic. Za tu cenu jsem našel jen jednoho Golfa TDI 81 kw který měl údajně najeto 180 000 Km po dvaadvaceti letech v provozu.
Jinak ta pojistka mě stojí 4000,- Kč ročně a je to bez skel, ty mám pojištěné v povinném ručení. Takže vandalismus, odcizení a nebo poškození vlastní vinou při nehodě.
Zajimavé je že jsem zrovna měnil i čelní sklo a tam pojištovna neměla nejmenší problém zaplatit 9650,- Kč za výměnu a už vůbec neřešili stáří vozu ani najeté kilometry. A co je ještě zajimavější je fakt že mám pojištění do částky 10 000,- Kč a klidně zaplatili oněch 9650,- ale havarijní pojistku mám do škody 100 000,- a cukají se už u 40 000,- Kč.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od váha »

Tohle umi resit COI protoze mas s pojistovnou smlouvu
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od váha »

A totalni haluz je pokud to je auto ktery nejde dat do audatexu to jsou v prdeli a to z nich pak padaji sumy :rip:
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od roman1648 »

Je to každopádně blbá nepříjemná situace, kámoš řešil něco podobnýho, zezadu mu navalili zaparkovaný P407SW 2.2HDi, skočilo to do auta před ním takže totálka ,měl to fakt ve stavu nového auta,navíc čerpadlo,vstřiky,spojka,krásný kola s novýma Contikama, cenil si to auto dobře na 250tis. , z pojišťovny vyjádření že maximální tabulková hodnota podle roku výroby a výbavy je 140tis a nazdar, že v tom má dalších 150 nasypaných nikoho nezajímalo
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Já chápu že mi nikdo za auto nezaplatí to na co si jej cením, ale vadí mi že si prostě pojišťovna vzala do hlavy že je to totálka a hned aktivně hledala kupce a co by za to eventuelně zaplatil. Je jasný že je to od začátku účelově vedený protože odřený plech není totální škoda a pro pojišťovnu je lepší argumentovat nizkou cenou auta a možností prodeje "vraku" a vyplatit mizerný rozdíl mínus spoluúčast, než to řešit rozpočtem a zaplatit mi to co by zaplatili smluvnímu servisu za opravu. Ale tentokrát to nevzdám a nenechám se sebou vyjebat jako v případě předešlého vozu a budu trvat na svém, buď zaplatí opravu byť né ve značkovém servisu a nebo mi rozpočtem zaplatí dost nato, aby se to auto dalo kvalitně opravit.
Jen musím najít čas zajet do servisu, který mi nabídli a zjistit kolik by u nich ta oprava stála, ale to se zařizuje blbě když je člověk od rána do večera v práci.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Jarda S. »

u nich je ale jedno jak je to poškozený, rozhoduje cena opravy (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Master
Přispěvovatel
Příspěvky: 193
Registrován: 02 led 2007, 23:52

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Master »

Nejpodstatnejsi je tady navyseni casove hodnoty vozidla - t.j. presvedcit pojistovnu pomoci inzeratu, dolozeneho servisu atd. ze vozidlo ma hodnotu vyssi. Od toho se pak odviji mozna vyssi cena opravy, ale zacit je treba hlavne u hodnoty vozidla (a nemyslim si, ze by to bylo predem nemozne).
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od dracekvo »

No, podle mě jediné co pojišťovnu přesvědčí bude znalecký posudek.
Navíc tady se jedná o hav. pojištění a tam je trošku jiná situace jak u POV. Je potřeba přečíst smlouvu.
A na rozpočet taky pozor. Mě třeba auto seknuté na zadek nacenili na 30 tis. Pořád tam kalkulovali s nějakou amortizací dílů 50%. Ceny práce měli úplně směšné cca 300 kč/hod a jako bonus ještě odmítali zapsat všechno poškození.
Stížnosti ani vyhrožování soudem nepomohlo, tak jsem se nakrknul a odvezl to do aut. servisu. Oprava za 88 tis, dalších 20 tis. za náhradní vozidlo. Nezapoměl jsem samozřejmě napočítat i výdaje na PHM za cestu tam a zpět + amortizaci za 1 km podle jejich tabulek.

Kdyby dali 40-45 tis, tak jsem si to opravil svépomocí.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Tomas.cz »

Jenom pro zajímavost, teďkon čerstvá zkušenost s Directem.

Oprava KIA Sportage z povinného ručení, dodán výpočet systémem Audatex, na práci, lak atd. Výsledek jejich likvidace že dle jejich kontrolního výpočtu byly špatně zadané hodnoty lakování + krácena suma za diagnostiku, posílají tedy jejich vypočtenou sumu o nějakých 5 000kč méně, koukáme na jejich kontrolní výpočet Audatex v příloze a chybělo zadané VIN vozidla, tedy zadali vozidlo manuálně, tím pádem nenaběhla výbava, konkrétní datum výroby a hlavně lak, auto má 3 vrstvou perleť nikoli 2 vrstvou metalízu.
Tak mi rozpočtář sepsal odvolání s žádostí o dolikvidaci a druhý den odpověď že na základně Vámi zaslaných podkladů provádíme plnění do výše faktury.
Zajímavé, najednou to jde, nějak ale nevěřím že to byla náhoda, prostě to zkusili jestli se opravce ozve...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od ROMEK »

Favo len pre informaciu tento tyzden som predal svojho GIVvariant r.v2000 za 2800eur
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od šulda »

Tomas.cz>> To není jen u Direct. Prostě to zkusí (noteeth) Na mě to zkusili před dvěma roky. Místo odpovědi rovnou doplatili.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Právě proto chci, aby to auto opravoval servis a nechci rozpočet, protože vím, že mě ojebou, jsou to zloději a proto chci aby to dělal servis, aby to pocítili.
V pátek jsem si našel čas a zajel do servisu který mi nabídli a s majitelem jsme se dohodli a narovinu mi řekl, že rozpočet nemá smysl, protože mě pěkně pokrátí, ale jemu jako smluvnímu partnerovi to zaplatit musí.
Varoval jsem ho, že pojišťovna z toho udělala totálku a tak se tam tomu s kolegem chvíli smáli z čeho všeho dnes už pojišťovny jsou schopny udělat totální poškození a že nejsem první kdo s tímto k nim přišel. Narovinu mi řekli, že tohle auto má mnohem vyšší hodnotu než si pojišťovna myslí, ale hlavně že tohle auto při správné údržbě bude ještě dlouho jezdit a při stavu na trhu rozhodně zlevňovat nebude.
Bavili jsme se o ceně opravy a potvrdil vaše slova, že za 20 000,- se to dá opravit krásně.
Takže nyní probíhá jednání s pojišťovnou z jeho strany a jakmile bude vědět víc, tak se ozve a domluvíme termín opravy.
Tak jako tak mi dal za pravdu, že od toho si člověk platí havarijní pojištění, aby tyhle blbosti a podrazy ze strany pojišťoven řešit nemusel.
Možná jsem měl při hovoru s pojišťovnou použít jejich metody a argumentovat, že vozidlo bylo již cca 4x nabouráno a řádně opraveno, takže jeho cena je nyní násobně vyšší než je tržní a mnohonásobně vyšší než je ta jejich tabulková, když s každou opravou to vozidlo zhodnocuji. Celkem by mne zajímalo, jak by na tohle reagovali. A když k tomu přičtu dvě pojistné události na přední nápravě, kterou vždy dával servis novou, tak to vozidlo má už dle jejich teorie nevyčíslitelnou hodnotu.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“