Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Zdravím.
Mám menší problém s pojišťovnou a tak se chci zeptat, zda mi někdo neporadí jak postupovat.
Začnu tím, že si na svého Golfa platím havarijní pojištění již cca 10 roků a nedávno se mi stala nepříjemnost kdy jsem se v práci chtěl protáhnout mezi dvěma náklaďáky, kteří mi zablokovali volnou cestu, ale bohužel jsem se nevešel a o jednoho si odřel pravý bok.
Na náklaďáku žádná škoda kromě zbytků mé barvy na jeho nárazníku a tak to řidič nechal plavat a já si řekl však mám havarijní pojištění, tak to půjde na pojistku.
Auto nafotil, škodu nahlásil a předal do značkového servisu jako kdykoli před tím. Ovšem po pár dnech mi volali ze servisu, že pojišťovna odmítá škodu zaplatit a posílá technika přímo z pojišťovny, aby auto prohlédl, načež mi zdělili, že pojišťovna trvá natom, že se jedná o totální škodu.
Říkám si že je to nějaká kravina, když je odřená jen barva a plechy jsou jen promáčklé s tačí je vyklepat, přetmělit a nalakovat, tak jaká totální škoda když jde o dvoje dveře a zadní blatník a zbytek auta je jak nový?
Po týdnu se ozvali z pojišťovny, že mi chtějí vyplatit škodu na účet formou rozpočtu. Pak spustili něco otom, že auto má podle jejich tabulek hodnotu 37000,- Kč a v aukci jim zájemce za můj vůz nabídl 27500,- Kč. Takže mi mohou vyplatit rozdíl v ceně a mínus moje spoluúčast (5000,-), takže mi vyplatí 4500,- Kč. To jsem odmítl se slovy, že za tu jejich vymyšlenou cenu takové auto v tomto stavu a výbavě nikdy neseženou a že tomu jejich zájemci bych za těch 27500,- Kč neprodal ani to nové turbo, natoš celé auto. Dále jsem je upozornil, že čásktka ve smlouvě je sjednána na škodu do 100 000,- Kč, takže pořád nechápu jak přišli na fakt, že cena za opravu kterou servis odhadl na 40 000,- Kč může být totální škoda, že mě jejich smyšlená cena vozu vůbec nezajímá, protože ve smlouvě se o stáří vozu či jeho klesající ceně nic nepíše a že pojištění platím stále ve výši na částku 100 000,- Kč a že mi ani jednou za těch 10 roků co pojištění platím nepřišla ani jednou nabídka na snížení pojistné částky a že pokud si berou peníze za pojištění, tak jsou povini škodu uhradit, že od toho si platím havarijní pojištění abych nemusel poslouchat řeči o stáří vozu či počtu nejatých kilometrů a tudiš řešit amortizaci. Následně argumentovali tím, že se opravou vozu po něhodě zvýší jeho cena a tak jsem se nahlas zasmál a zeptal se jich zda mi ukáží jediný auto na světě, kterému se zvýší jeho hodnota tím že je po nehodě opraveno. Pak spustili něco o zodpovědnosti a že nemohou vynákládat prostředky na opravu tak starého vozu, tak jsem jim znovu připoměl, že mám havarijní pojištění na škodu do výše 100 000,- Kč tak ať na mě nezkouší něco o stáří vozu a servisní knížce, že při podpisu smlouvy nic z toho nehrálo žádnou roli. Rozhovor jsem ukončil s tím, že s nabízenou částkou nesouhlasím, protože za tu nekoupím ani barvu a že to budu řešit dál a jinak a že i když přičtu těch 5000,- Kč tak ani za 9500,- mi to auto nikdo pořádně neopraví.
Jsem ochoten to řešit přes právníky, ale obracím se na vás, zda nemáte nějaké zkušenosti, či radu jak pojišťovnu přinutit uhradit svůj závazek vůči mě a zaplatit opravu vozu.
Díky.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od joe »

Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku je Kooperatíva čistá smrť.
Nemám v nej poistku, ale raz do mňa zboku bachla jedna cipuša a jej zákonná poistka bola v Kooperatíve.
Najprv že vraj totálka a potom mi vyplatili 33 Euro. Vraj nový nárazník na Vectru stojí 66 a 50% dole za amortizáciu (noteeth)
Prajem veľa zdaru v boji a do budúcna sa Kooperatíve oblúkom vyhni,
loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od loshoubos »

Česká televize, pořad "Černé ovce"??
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od ROMEK »

loshoubos píše: 02 srp 2022, 12:16 Česká televize, pořad "Černé ovce"??
u kamoša toto zabralo kupil nový bagr stale sa to kazilo chcel to vrátit stale vymluvačky natahovačky až ked povedal že jedna s televiziou tak nechceli negativnu reklamu bagr zebrali zpátky a vrátili prachy
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od JozefC »

2 prípady síce iné a 2x zamietnuté - Kooperatíva. Teraz je už minulosťou, zrušil som ich a odporúčam sa im vyhýbať. Nie som jediný.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Tomas.cz »

Jenom se zeptám, nejdříve byl rozpočet a pak variatna totální škody, takže výplata rozpočtem už nelze?

Jejich tabulková cena je jedna věc, budiž 37 000kč, bohužel někdo v aukci na totalcar vydražil za tyhle peníze, kdyby nabídnul 5 000kč dají ti rozdíl k 37 000kč při totální škodě.

Spíše by mě zajímal rozsah poškození a cena opravy, píšeš značkový servis, pokud je cena vozu pro ně 37 000kč tak by mohli plnit maximálně 27 - 30 000kč opravu. Je tam jen klempířina a lak nebo i díly na výměnu?
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Jarda S. »

zkusil bych se obrátit na všemi velice oblíbenou čkp ty by jim mohli trošku zatopit (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Na autě žádná velká škoda nevznikla a proto nechápu tu totální škodu. To že autorizák přestřelil cenu je jedna věc, ale udělat totálku že tří odřených plechů?
Nejspíš způsob, jak se vyhnout vysokému plnění.
Ještě je rýha na předním blatníku, ale to půjde nejspíš rozleštit a také je škráblé zrcátko, ale ani jedno jsem opravovat nechtěl, jen to co je na fotkách. Dokonce jsem nechtěl ani aby lakýrník dělal rozstřik.
IMG_20220711_141621.jpg
IMG_20220711_141621.jpg (2.26 MiB) Zobrazeno 1594 x
IMG_20220711_141608.jpg
IMG_20220711_141608.jpg (3.13 MiB) Zobrazeno 1594 x
IMG_20220711_141601.jpg
IMG_20220711_141601.jpg (2.93 MiB) Zobrazeno 1594 x
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od jericho-3 »

Oni to takhle zkouší, ale je třeba poslat do háje. Ty máš nárok na opravu vozu do původného stavu , samozřejmě je nějaký strop daný amortizací. Šel bych za právníkem přes pojištovny , aby podal přesné vysvětlení, možná přímo ke konkurenci.. Což je jiná pojišťovna ..a zeptat se, jak by to bylo u nich..Mnohé se osvětlí..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19311
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od roman1648 »

No, to se pleteš, s tím starým autem je vždycky kříž, na nějaký uvedení do původního stavu ti sere pes a zásadní je to že autorizák nastřelil cenu opravy 40tis. a to je víc než ona tabulková hodnota - proto je to pro ně totálka a neprůchozí systémem
Nikoho nezajímá že máš v autě 95% nových věcí a pro tebe má hodnotu ne 37 ale 150tis.
Nech si udělat rozpočet , to myslím že z nich vymáčkneš bratru 20-25tis. za co se ten bok dá spravit luxusně, nahovno to dávat do autorizáku kde počítají 10tis. za díl
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Romane problém je, že rozpočtem mi nabídli 4500,- Kč a to jsem je poslal do háje, proto to řeším tady, zda nemá někdo zkušenosti jak se bránit.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19311
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od roman1648 »

A jo no, u 20 let starýho auta je šílená amortizace a to je asi ten problém, za 4500 to opravdu pěkně neopravíš, to nejde :(
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od tempest »

Amortizaci bych do toho nepletl.
První kriticky musíš přehodnotit, kolik to auto má reálnou prodejní cenu před nehodou. To že jsi to měl pojištěné na 100t.,neznamená, že to má hodnotu 100t. Nicméně pojišťovna ráda přeplatek příjme.
Podnikl bych kroky v následujícím pořadí.
- doložit aktuální cenu podobných vozů z inzerce a napsat odvolání na pojišťovnu. Udělat rádoby vstřícný krok, ať sama pojišťovna navrhne smluvní lakovnu.
-další krok by bylo si stěžovat na kancelář pojistitelů.
-další krok je právník a pohrožení soudem
-další krok je znalecký odhad aktuální ceny vozidla před nehodou a znovu zaslání na pojišťovnu
-poslední krok je soud (to už je extrém a otázkou je, jestli do toho opravdu jít)

Na internetu jde dohledat firmy, které se zabývají vymáháním nároku poškozených na pojišťovnách. I toto je možná cesta.

Jestliže jsi do auta nasypal za poslední rok 100t, tak to auto podle soudního znalce nebudude tuto cenu mít. Nicméně je dobré všechny opravy dokladovat a doložit to pojišťovně, že se jedná o udržované auto a ne olítamý vergl.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od favo »

Děkuji. Zkusím a uvidím jak dopadnu, jisté je ale nejspíš to že takové pojištění už nemá smysl.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomůže někdo, problémy s pojišťovnou Kooperativa.

Příspěvek od Biimbo »

tak tyhle pojistky jsou běžně za 500kč až 2000kč k povinnému ne? Nebo já to tak aspoň mám. Za 500 je zvěř na 100tis, za 2000 havarijní na 100tis kč ale mám tam podmínku že musí být škoda na jiném majetku. Když porazím sloupek u vrat sobě, tak nic, když někomu auto, tak už plní. Za 170kč měsíčně mít možnost plnění 100tis, pokud hodnota auta je cca 100tis, není špatný. Stejně jako ta zvěř za 40 kč měsíčně.

Podle mě s pojišťovnou nic neuděláš. Smlouvu jsi takto podepsal. Když ti znalec udělá posudek,bude to stát 2000 kč a oni s tím nebudou souhlasit, že je nadhodnocený. Přes ty služby co se s pojišťovnou soudí jsme vysoudili pěkný částky za krácený plnění díky amortizaci, ale vždycky jsme byli poškození.
Měl jsi to nechat udělat rozpočtem pokud to jde a na místě se dohodnout s tím technikem nebo likvidátorem ať napíše opravu dílů, lakování, pak by pokrátili plnění a dostal bys třeba 30tis.
Kámoš ze škodovky říkal že kdysi musela škodovka snížit i ceny dílů (airbag, nárazník, pásy atd.) , protože roční Fábie sociální výbavy šly při nedobrždění do totálky, když nová stála 269tis a dva blatníky, nárazník, kapota, světla,chladiče, airbagy, přístrojovka, pyropásy, a lak a práce stály v autorizáku víc než roční auto.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“