Octavia 2 2.0TDI PD RS rv,2008 Bliká kontrolka opotřebení brzdových destiček.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dussič
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 24 led 2006, 08:05
Bydliště: Č.B.

Octavia 2 2.0TDI PD RS rv,2008 Bliká kontrolka opotřebení brzdových destiček.

Příspěvek od Dussič »

Zdravím všechny,bliká mi kontrolka opotřebovaných destiček,ty jsou v pořádku,už jsem předělal kablík až k držáku na tlumiči kde se to sbíhá s ABS. A dál to jde do podběhu a dál nevím.Mám koupený celý nový svazek kabelážě od destiček ABS až do podběhu a dál za už jen holé dráty a nevím si rady a do service škodovky se mi nechce.Prosím o radu zdali je za podběhem svorkovnice nebo kam to dál vede,bojím se něco rozvrtat a zničit,jsem stará škola ještě z 1000 MB ;) Díky za rady všem .

Zdravím chlapy.tak jsem rozpojil svorkovnici mezi destičkami a kabelem vo vede do podběhu.Destičky jsou ohmicky průchozí a na svorve kablíku jsem naměřil 1,2V. kontrolka stále bliká. Po napíchnutí na diagnostiku mam chybu 00493- čidlo jednotky ESP /vadný /trvale. ABS a ASR funguje a nevítí mi 3.brzd. světlo,tak nevím jestli to má s tím souvislost. A jako bonus mi to padá do nouz. režimu ,ale jen v nízkých ot. třeba na 6.st. z 80.km/h když zrychluji tak kolem 110Km/h to padne do nouzáku.Když kvalty vytáčím tak nic,ani po dálnici cca 220Km/h. a nic. Jetam chyba P0299 kapacita plnícího turbo/kompresoru nedostatečná /přerušévaný. Nevím co stím, Děkuji za nějakou radu.
Naposledy upravil(a) Dussič dne 11 srp 2022, 08:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Octavia 2 2.0TDI PD RS rv,2008 Bliká kontrolka opotřebení brzdových destiček.

Příspěvek od tiguan2 »

Přečti to vagem ona to muže byt uplně jina chyba
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Uživatelský avatar
Dussič
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 24 led 2006, 08:05
Bydliště: Č.B.

Re: Octavia 2 2.0TDI PD RS rv,2008 Bliká kontrolka opotřebení brzdových destiček.

Příspěvek od Dussič »

Dussič píše: 06 srp 2022, 18:04 Zdravím všechny,bliká mi kontrolka opotřebovaných destiček,ty jsou v pořádku,už jsem předělal kablík až k držáku na tlumiči kde se to sbíhá s ABS. A dál to jde do podběhu a dál nevím.Mám koupený celý nový svazek kabelážě od destiček ABS až do podběhu a dál za už jen holé dráty a nevím si rady a do service škodovky se mi nechce.Prosím o radu zdali je za podběhem svorkovnice nebo kam to dál vede,bojím se něco rozvrtat a zničit,jsem stará škola ještě z 1000 MB ;) Díky za rady všem .

Zdravím chlapy.tak jsem rozpojil svorkovnici mezi destičkami a kabelem vo vede do podběhu.Destičky jsou ohmicky průchozí a na svorve kablíku jsem naměřil 1,2V. kontrolka stále bliká. Po napíchnutí na diagnostiku mam chybu 00493- čidlo jednotky ESP /vadný /trvale. ABS a ASR funguje a nevítí mi 3.brzd. světlo,tak nevím jestli to má s tím souvislost. A jako bonus mi to padá do nouz. režimu ,ale jen v nízkých ot. třeba na 6.st. z 80.km/h když zrychluji tak kolem 110Km/h to padne do nouzáku.Když kvalty vytáčím tak nic,ani po dálnici cca 220Km/h. a nic. Jetam chyba P0299 kapacita plnícího turbo/kompresoru nedostatečná /přerušévaný. Nevím co stím, Děkuji za nějakou radu.
Zdravím všechny,tak jsem vyměníl třetí brzdové světlo a nic se s kontrolkou opotř destiček nezměnilo,to bylo jen zoufalství co kdyby,stále bliká. Ktomu padání do nouz.režimu,jsem prostříknul váhu vzduchu a vypadá to zatím ok.,ale uvidím jak dlouho.Dál si nevím rady,díky za každý nápad. :help:
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“