Octavia 1 ASV nemá výkon

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Bodlo
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 19:27

Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od Bodlo »

Zdravím, už si opravdu nevím rady. Mám Octavku 1.9 tdi ASV a auto prostě nemá výkon. Nejde do otáček, jedu na 3 a dám plný plyn a auto leze strašně pomalu do otáček, proste tam není vůbec ten zátah, když dosáhnu vyšších otáček tak je trochu zátah cítit, ale jen trochu, ale i brzdy se mi zdají být takové jalové. Diagnostika bez závad. Předtím auto padalo do nouze, tak se vyčistilo turbo a týden to trochu jelo a poté už se tomu zase nechtělo. Mám tam i chip a s tim to taky nejede a do nouze to taky nepadá. Jsou vyměněny podtlakové hadičky, N75, váha a čidlo na IC a zaslepený EGR. Když jsem jí kupoval, tak bylo dělané těsnění pod hlavou a rozvody, tak nevim jestli nemůže byt problém tam. Už opravdu nevim co s tím, nejlépe bych potřeboval někoho kdo tomu opravdu rozumí, nejlépe okolí Kutné Hory a Havlíčkova Brodu, ale zajedu si klidně i dál
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud máš jalové brzdy je potřeba se podívat na táhlo od turba zda hned postartu zatáhne na doraz a nastaví turbo na plný výkon, pak stop motor a táhlo musí hned povolit, pak vag a turbo trojka plný kotel pokud tlačí požadavek pak váha, další dvě možnosti zasrané sání egrem nebo ucpaný výfuk
Bodlo
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 19:27

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od Bodlo »

Jak nastartuju tak regulace zatahne hned na doraz, ale jak se auto chcipne, tak tahlo chvily drzi zatahne a ja nevim po 5 sekundach to pusti. Vaha je davana nova a egr je zaslepeny a sani je ciste. Jeste zkusim odpojit vyfuk od turba a projet to. Opravdu me nic uz nenapada, leda ze by bylo spatne nastavene cerpadlo, ale chyta to na drc
A pokud táhlo hned nepovolí, tak to by byl problém kde?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od slovacek.milos »

N75 není schopný okamžitý přísun atmosferického vzduchu ověřit se to dá tak že nastartuješ táhlo zatáhne a banku odpojíš hadičku musí hned pustit
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od tiguan2 »

Proc nezmeris podtlak? Musi byt aspon 0,7
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Bodlo
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 19:27

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od Bodlo »

Zítra mi teprve přijde měřák. A minimálně tech 0,7 má byt u baňky na turbu? A kolik má být u vývěvy? N75 jsem dával taky nový.
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od tiguan2 »

U turba
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Bodlo
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 19:27

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od Bodlo »

Jen se zeptam, nejste nahodou nekdo ochotny se mi na to kdyztak juknout? Tedy zalezi odkud by kdo byl
Bodlo
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 19:27

Re: Octavia 1 ASV nemá výkon

Příspěvek od Bodlo »

Dneska jsem měřil podtlak na N75, z vývěvy tam jde - 1bar (manometr mám jen do - 1bar) a z N75 na baňku jde jen - 6,2bar a ventil jsem dával novej před 3 měsíci. Je tedy v háji? Půjčil jsem si ventil z jiného auta a ten mi ukazoval na baňku - 0,73bar. Po tomto prohození auto jede už úplně jinak. Mám tedy koupit znovu nový N75? Jen se bojím, aby zase nepřepouštěl malý podtlak
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“