Caddy 2013, 1,6, 75kW

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kikimura
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 12 lis 2007, 13:32

Caddy 2013, 1,6, 75kW

Příspěvek od kikimura »

Ahoj.
Pořídil jsem caddy, cca 110K najeto z Německa. jezdím hlavně kratší trasy do 30 km, o víkendu se projede kolem 100km.

Otázky:
- Servisák mi přes diagnostiku odpojil EGR, který prý hlásil neopravitelnou chybu. Mám to tak nechat?
- Když zůstane odpojený EGR odnese to DPF?
- Jeden vstřik zahlásil smazatelnou chybu k piezo. Nechat být, vyměnit za nové, nebo repase? nechci aby to ženu někde nechalo.
- Něco co na téhle Caddy vyměnit pro jistotu?

Příběh:
jezdíme s ní chvíli. Ženě se rozsvítilo žhavení, padlo do nouzáku. Když jsem přijel s druhým autem, tak jsem to nahodil a se svítící kontrolkou motoru odjel do sevisu.
Servisák mi pak řekl, že byly dvě závady. EGR a vstřik. EGR nešel vymazat, tak ho v jednotce odpojili, vstřik smazli s tím, ať tankuju kvalitní naftu.
Druhej servisák (co mi ho dotáhl) je zas naopak a straší tím, že odejde DPF.

Mým cílem je to mít auto více méně bez starostí = nebát se, že to ženu někde s dětma nechá. To že se to projevilo takhle rychle mě štve, ale nenadělám s tím už nic. 2L těch je teď jak šafránu, tak jsem šel do 1,6.

Dík za radu
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Caddy 2013, 1,6, 75kW

Příspěvek od roman1648 »

Pokud "jen" nějak softwarově vyřadil EGR nebude se regenerovat ( čistit ) DPF a zanedlouho se zanese
EGR tedy vyměnit za NOVÝ ( originál ca. 10 000,- ) nebo Wahler / BorgWarner ca. 6000,- bez problémů funguje,dával jsem jich několik a všechny šlapou
Ten vstřik vyměnit nejlíp za nový ( 8000,- ), repas ( 4000,- ) nebo starší, dobrý ( 2000,- )ale vyndal bych je všechny a nechal otestovat ( 2000,- ) u toho vyndat naftový filtr a mrknout jestli na něm nejsou zlaté šupinky,to stejný mrknout do nádrže.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“