Passat AVF - vibrace, dunění

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Passat AVF - vibrace, dunění

Příspěvek od pavlin2 »

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o názor na můj problém. Mám Passat AVF předokolku a z ničeho nic mi začalo auto při prudším sešlápnutím plynu zvláštně vibrovat/dunět v různých frekvencích. Dělá to při prudším rozjíždění na kvalty do čtyřky v různých spektrech otáček. Na pětku či šestku můžu jet v jakýchkoliv otáčkách a rychlostech a je to v pohodě.

Myslel jsem si, že to divné dunění/vibrace způsobují poloosy. Přehodil jsem je na zkoušku z druhého auta, ale žádná změna. Spojku/dvouhmotu mi vyloučil mechanik. Takový projev, jaký je u mě, prý špatná dvouhmota nemá. Spojka funguje stejně jako před problémem.

Protože to auto mám několik let a spoustu tisíc kilometrů, tak si všímám i detailů. Současně s problémem začal na volnoběh drnčet výfuk. Stačí jen zlehka přidat plyn a je klid. Při poklepu posledního tlumiče mám pocit, že v něm je nějaký předmět. A tím se dostávám k otázce ->

Mohla by výše uvedený problém způsobovat utržená přepážka v tlumiči, která tam prostě lítá a při velkém množství spalin částečně ucpává výstup z tlumiče? Jsem přesvědčen, že tyto dva problémy spolu souvisí.

Předem děkuji za názory.
Naposledy upravil(a) šulda dne 05 zář 2022, 11:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
S2 CFGB DSG
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: AVF - vibrace, dunění

Příspěvek od Tomas.cz »

Vyměnil bych silentbloky motoru / převodovky.
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Re: AVF - vibrace, dunění

Příspěvek od pavlin2 »

Děkuji moc. Dělá to ta "guma" co je mezi motorem a chladičovou stěnou. Je totálně sežraná a rozpadená. Strčil jsem tam na zkoušku kus gumy z gumové paličky a okamžitě to přestalo. Chci se jen zeptat, jak se to mění? Musím rozdělat předek tak jak na rozvody, nebo to jde nějak "zespodu"? Děkuji moc.
S2 CFGB DSG
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Re: AVF - vibrace, dunění

Příspěvek od pavlin2 »

Tak si odpovím sám, jde to po sundání nárazníku a povolení chladičovky a povysunutí dopředu. Bylo to tím silentblokem.
S2 CFGB DSG
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“