Výměna baterie v klíči

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Výměna baterie v klíči

Příspěvek od kaad »

Kluci mám tu v opravě Mercedes S400 r.v. 2002. Mimo nějaké opravy laku a karoserie je tam problém ten, že se seká spínačka a nefunguje centrál. Má to už ten ,,bezplanžetový" klíč. Planžeta je pouze pro nouzi zasunuta ze zadní strany. Potřeboval bych poradit, jak ten klíč rozhodit, abych vyměnil baterii. Zatím se mi podařilo vyloupnou pouze tu zadní (chromovanou část), kde je zasunutá ta planžeta. Nerad bych to nějak pohnojil, protože je to jediný klíč. Díky moc.
Naposledy upravil(a) šulda dne 30 srp 2022, 09:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna baterie v klíči!!!

Příspěvek od roman1648 »

Kontaktuj tuhle firmu, některé MB snad ofiko ani nejdou...
Udělají ti klon podle původního klíče a nejsou drazí, spolupracujeme s nimi už léta

https://auto-klic.cz/autoklice/mercedes ... pletni_263
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Výměna baterie v klíči!!!

Příspěvek od kaad »

Tak už to mám. Po odstranění toho chromovaného krytu co je v něm zasunutá planžeta jsem tenkým šroubovákem vyloupnul zadní kryt a hned pod ním je ta baterie CR2025. Taže cena baterie VARTA 49Kč doba výměny cca 3 minuty. Dělat k vůli vybité baterii klon klíče za 1499Kč se mi zdá dost přehnané.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Výměna baterie v klíči!!!

Příspěvek od Tomas6 »

Tak měli byste dva a při ztrátě jednoho o mnoho míň starostí.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Re: Výměna baterie v klíči!!!

Příspěvek od FandaTDI »

Když už druhej klíč, tak lepší řešení je naučit ho do auta, krom případný "personalizace" je další výhoda smazání předchozích klíčů...
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna baterie v klíči!!!

Příspěvek od roman1648 »

Já taky nemyslel že máš dělat druhej klíč kvůli vybité baterce ale proto abys ho měl protože jakmile ho ztratíš ten jeden tak jsi regulerně v prdeli a na autorizák se moc nespoléhej (noteeth)
1500 za klíč na MB je zadáčo, zavolej si k Hoškovi kolik chtějí za klíč
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Výměna baterie v klíči

Příspěvek od kaad »

Myslel jsem že mám vyřešeno, ale omyl. Po výměně baterie sice všechno fachčilo, ale přišel jsem na to že jakmile se ochladí opět to stávkuje. Pokud to zkouším pčes den kdy na auto svítí slunce a v autě je relativně dost teplo, tak všechno funguje. Jakmile příjdu k autu ráno a je chladno, tak ani prd. Po zasunutí klíče se nenadstaví volant se sedačkou a spínačkou nejde otočit. Ty seknuté spínačky řeším u německých střepů celkem často. I na své Audině jsem to řešil. Seklo se mi to ve městě než jsem nakoupil v obchodě, tak už jsem neodjel. Můžu vám říct, že už jsem měl pěknou řádku Fiatů, ale na žádném se mi nesekla spínačka. Tohle umějí pouze německé kraksny.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“