Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od slickrick »

Ahoj, měnil jsem podložky pod vstřiky. Na třetím válci fučelo tak se odstranil karbon, vše kolem vyčistilo a po opětovném složení motor nenastartuje. Na startsprej ano ale jakmile přeruším dodávku startspreje tak motor zhasne. Demontovány byli jen vstřikovače a odpojený konektor snímače váčky. Jediná chyba co mi vypisuje delphi tak je P2051-sledovaní tlaku pal. lišty- byl překročen maximální tlak.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

Myslím že je padená nafta, ono kolikrát to znovu oživit je o nervy, takovej Ford bez čerpadla v nádrži a bez pumpičky je peklo...
Nafta do vstřiků ti jde ? Když povolíš trubky? Může to být bloklý že je to bez nafty a v railu není tlak
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od slickrick »

Vyždímal jsem baterii tak pětkrát. Zkoušel jsem i s benzínem a po dobu co jsem do sání vstrikoval benzín tak motor běžel. Ale za boha to na naftu nechytne. Když povolim matku na trubce co jde z railu do vstřiku tak tlak je ale zdá se mi že né taký velký. Jak píšu na benzín v sání jsem byl schopen udržet moto v chodu a stejně po cca 3 minutách jak došel benzín tak motor zhasl.
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od optimista »

Aky je tlak na raile pri starte? Vidi tlak diag? Skontroluj konektor na regulacii tlaku ci sa pri robote neposkodil potom skus odpojit vsetky el konektory od vstrekov a asi dvakrat kratko po sebe startuj zapoj konektory nazad a daj vediet vysledok
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

Hele jak dlouho byly ty vstřiky bez nafty ?
My jednou dělali hlavu na P407 RHR....vstřiky asi týden vymontovaný,auto po složení nebylo možný nastartovat,vstřiky prostě zaschly,nechápali jsme že za tak krátkou dobu,dali se do zkušebny,tam je "profoukli" na mašině,dali jsme je tam,brnk a auto jelo...
Jak píše kolega,chce to vidět jaký je tlak na railu při startu nebo zkus odpojit přepady ze vstřiků a startovat jestli všechna nafta nejde zpátky do přepadů ( jestli je to technicky možné,nevím přesně jak to MB má )
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od slickrick »

vstřiky byli vymontovány dva dny, při pokusu nastartovat se tlak zvedl na 50 bar. Ted mám vstřiky na kontrole a budou v pondělí. Konektor od solenoidu(který je nový) na railu je zkontrolovaný. byl bych rád kdyby už auto nastartovalo. Jediné konektory které se před demontáží odpojovali byly od vstřiků a od snímače polohy váčky.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

50bar je prd, to nechytne...
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od optimista »

tak tak prisava vzduch alebo netlaci cerpadlo naftu
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od slickrick »

Tak je po problému, dva vstřikovače mrtvé :-( každopádně děkuji všem za ochotu mi pomoci vyřešit můj problém.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

A do poslední chvíle to jezdilo normálně :roll:
slickrick
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 26 srp 2014, 16:29
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od slickrick »

No právě, celou dobu před výměnou podložek bez problému. Je možné že jsem vstřiky dojebal jak se vytahovali ven? Šli ztuha a reverzakem.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Viano-výměna podložek pod vstřiky, teď nestartuje

Příspěvek od roman1648 »

To se mi nezdá ale možný to je samozřejmě no, na druhou stranu který vstřiky když nejsou v olej jdou normálně ven že...
U většiny aut kor když mají něco najeto je při demontáži dáváme testovat preventivně, když už nic máš jistotu že jsou cajk a navíc ti je vrátí krásně čisté a s protokolem :D
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“