2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Příspěvek od honzas1 »

Zdravim. Jak dostavate chladici kapalinu z motoru 2.0tdi cr? Jde o to, ze kdyz odpojim hadice dle dp z chladice motoru, spalin a cerpadla vedle olejove vany, tak z udavane naplne cca 11 litru vytece jen slaba pulka. Diky
Naposledy upravil(a) šulda dne 19 zář 2022, 22:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu. Je těžký pro přehlednost uvést model auta?
polo 1.4tdi AMF
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od Marek77 »

Tam je 11 litrů? Kam by se to vešlo?

11 litrů jsem měl v Galaxy, které mělo dvě topení (jedno vzadu v kufru) a deset metrů 3/4" potrubí k němu.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od tiguan2 »

Ja bych taky řekl tak 6 max 7 ltrů
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od roman1648 »

Já bych to tak nedramatizoval, stejně tak když měníš rozvody ( pumpu ) taky ti nevyteče všechno...co vyteče vyteče,dolejt novou a nazdar ;)
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od honzas1 »

Pisou to i v manualu od auta, tez jsem na to hledel. Hele jde o to, ze tam asi pekne kaslali na vymenu a okruh byl zasrany rezavou kalnou vodou. Vselijak jsem to proplachoval, je to mnohem lepsi, ale proste tam jeste nekde dost vody zustane. Jsou na to i nejake ofiko postupy a myslim ze tam pisou profoukat vzduchem radiator, nevim ale jestli to je kvuli necistotam a nebo to ma vyhnat vodu.
polo 1.4tdi AMF
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od roman1648 »

No pokud je v tom rez tak to asi nebude o tom že to někdo neměnil ale že se tam něco událo a někdo tam lil vodu,můj názor
Profoukáním to z radiátoru nedostaneš, ideálně ho odpojit nalít octem nebo roztokem vody a kyseliny citronové,nechat přez noc a pak ho normálně propláchnout zahradní hadicí
Tak stejně i motor,ideálně hadici s teplou vodou,s nastartovaným motorem na volnoběh to rvát do expanzky a mít nad kanálem odpojenou spodní hadici z chladiče nebo pokud to má výpušťák ( což novější už nemívají ),jak teče čistá voda,máš hotovo,chladící okruh rozpojit na více místech aby co nejvíce vody vyteklo,já kolikrát pře hadr foukám kompresorem do expanzky a celkem to valí ven z motoru. Vyměnit expanzku,nalít nemrzku a zdarec
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od honzas1 »

Noo podle meho ty prvni motory trpely na problemy s clonama na vodni pumpe a pravdepodobne to uvarili. Podle faktur tam snad menili i hlavu. To bylo 80tis km zpet. Presne jak pises jsem to delal. Akorat je problem, ze kdyz jsem strcil hadici do expanzky, tak to melo snahu vytikat hned ven hadici nejkratsi cestou. Nakonec jsem ro delal podtlakovou plnickou, tak 10x az tekla uz cista voda. Ale jak se prohral 2x motor, tak to zase vyplavilo, ale jen decentne. Prave bych to chtel jeste na final vyplachnout s tim, ze jsem chtel dostat co nejvic te kalnacky ven at mi to zase neprisere novou kapalinu. Uvidime. Mozna to udelam stejne.
polo 1.4tdi AMF
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od tiguan2 »

Davaj do toho tablety do myčky to tak suprově meje.
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od honzas1 »

O tom jsem slysel. Jen at z toho nemam bublifuk 😁.
Jeste jedna vec. Je tam nadobka se silikatem. Vymenit ji radeji za nadobku bez? Prej se ty sacky trhaji a pak to zasira radiator.
polo 1.4tdi AMF
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od Marek77 »

No, on základní problém, proč nejde vylít všechna kapalina, je v tom, že výrobce neuvažuje o její výměně. Kapalina z prvovýroby nemá výměnný interval. Pouze je dáno, že při opravě motoru by se vylitá kapalina měla nahradit novou, tedy že by se neměla opakovaně použít. Ale o tom, že by se měla pravidelné měnit, není nikde psáno ani písmenka.

Za normálních okolností to skutečně není potřeba řešit. Pokud ovšem máš v okruhu rezavou "vodu", byl v motoru nějaký problém, jak tu psali borci přede mnou. A to je pakárna.

Já bych udělal to, že bych celý okruh vyplachoval vodou z řadu, dokud z toho nepoteče čistá. Odpojit spodní hadicí chladiče, strčit ji do kanálu a expanzkou tam valit vodu pod tlakem. A klidně půl hodiny, když to bude potřeba.

Potom čtyři litry nové chladící kapaliny v koncentrované formě a dolít vodou z té hadice. Používat destilovanou vodu je nerozum a kontraproduktivní - a zbytečné.

Jiná možnost asi není.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výměna chladici kapaliny

Příspěvek od honzas1 »

Marku , tak jsem to delal, problem trosku je ten ze z te expanzky to tece rovnou spodni hadici ven Nejspis by bylo lepsi futrovat do "nejvzdalenejsiho mista ".
polo 1.4tdi AMF
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: 2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Příspěvek od Jirka. »

No hlavně tam je zvlášt chladič na egr, pokud to chceš vyčistit tak to propláchni z řádu, pak kup novou nádobku, nový chladič a nový topení. Jinak to nemá smysl, ten bordel ti tam stejně zůstane.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Příspěvek od roman1648 »

To je pravda,nikdy to nevyčistíš na 100% to prostě nejde, to je to samý jak když máš šponky v palivovém okruhu, taky se toho zbavíš jen výměnou všeho...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: 21 zář 2022, 06:31 To je pravda,nikdy to nevyčistíš na 100% to prostě nejde, to je to samý jak když máš šponky v palivovém okruhu, taky se toho zbavíš jen výměnou všeho...
romane a pro honzu, co vyteče odměřím a naleju nový, na mínus 37, chladící co tři roky a brzdová dva roky, pak není problém, šponky neřeším, tam si musí spálit prstíky jiný dobrodruh, tohoto kolotoče jsem si už užil, vyšetřovala mě i hospodářská kriminálka, :roll: lidi někteří prostě nepochopí kolik to stojí
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0tdi cr výměna chladici kapaliny

Příspěvek od roman1648 »

Bohužel je to tak, známý řešil toto na BMW 35d,dal to do Renocaru, tam naznali že jsou šponky všude,výměna všech komponent palivového systému vstřiky,čerpadlo,filtr,trubky,nádrž,podávačky, cena 190tis. po slevě (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“